Dobry występ orlików!

• autor: dzsiara, 2016-05-03 17:34

V Turniej „Bawi nas piłka” za nami…

W sobotnie przedpołudnie na „Orliku” przy ulicy Powstańców Śląskich w Strzelcach Opolskich odbył się V Turniej Orlików „Bawi nas piłka”. W rywalizacji wzięło udział pięć zespołów(trzy drużyny Piasta Strzelce Opolskie, Unia Kolonowskie oraz drużyna Jedności), które zagrały systemem „każdy z każdym” 2x 8 minut. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Piasta I, która wygrała wszystkie mecze, tracąc tylko jedną bramkę, a orlicy Jedności z trzema wygranymi i jedną przegraną uplasowali się na drugiej pozycji.

Zespół Jedności udział w turnieju rozpoczął od spotkania z Unią Kolonowskie. Nasi młodzi piłkarze do przerwy niespodziewanie przegrywali 0:1, jednak po zmianie stron rozmiereccy piłkarze poprawili skuteczność i ostatecznie wygrali 4:1, a łupem bramkowym podzielili się po równo Dawid Glinka i Marcin Blaut. W drugim spotkaniu naszym orlikom przyszło się zmierzyć z faworytami imprezy Piastem I. Niestety rozmiereccy piłkarze musieli uznać wyższość rywali przegrywając 1:4, a jedyną bramkę dla Jedności zdobył Marcin Blaut. W trzecim meczu orlicy Jedności nie pozostawili złudzeń młodszym rywalom z drużyny Piasta III wygrywając ostatecznie 6:0. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się: 2x Dawid Glinka, 2x Adam Puzik, Marcin Blaut i Artur Raitor. W ostatnim spotkaniu nasi piłkarze zmierzyli się z zespołem Piasta II i również to spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść, choć w końcówce nieco odpuścili i pozwolili sobie w krótkim czasie strzelić dwie bramki. W tym meczu do bramki rywali trafiali: 2x Marcin Blaut i Dawid Glinka.

Był to kolejny udany występ orlików Jedności na turnieju „Bawi nas piłka”. Nasi młodzi adepci piłkarstwa pokazali się z dobrej strony, a po niektórych ich akacjach ręce same składały się do oklasków. Cieszy fakt, że chłopcy robią postępy i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz swoimi występami sprawią nam wiele radości.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Tomasz Piontek, Damian Mnich – Bartłomiej Kupka, Sebastian Dombrowski, Adam Puzik, Rafał Nocoń, Dawid Glinka, Marcin Blaut, Krzysztof Niepala, Artur Raitor, Bartosz Tiszbierek

Zobacz kilka zdjęć z tego turnieju --->

Komplet wyników turnieju:

Piast I Strzelce Opolskie 8:0 Piast III Strzelce Opolskie

Unia Kolonowskie 1:4 Jedność Rozmierka
(2x Dawid Glinka, 2x Marcin Blaut)

Unia Kolonowskie 1:2 Piast II Strzelce Opolskie

Piast I Strzelce Opolskie 4:1 Jedność Rozmierka
(Marcin Blaut)

Piast II Strzelce Opolskie 2:4 Piast III Strzelce Opolskie

Unia Kolonowskie 0:8 Piast I Strzelce Opolskie

Piast III Strzelce Opolskie 0:6 Jedność Rozmierka