Udany występ żaków w turnieju mikołajkowym!!!

• autor: dzsiara, 2016-12-12 20:28

Żacy tuż za podium w halowym turnieju „Mikołajek z Piłką”…

W minioną sobotę w hali przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich odbył się organizowany przez Opolski Związek Piłki Nożnej turniej „Mikołajek z Piłką” dla żaków. W turnieju tym z powodzeniem wzięli udział najmłodsi adepci piłkarstwa z Rozmierki. Podopieczni trenera Grzegorz Orła uplasowali się na czwartym miejscu, jednak do miejsca na podium zabrakło im naprawdę niewiele. Turniejowe zmagania nasi żacy rozpoczęli od wygranej 2:0 z Unią Kolonowskie, a obydwie bramki zdobył Daniel Morawiak. W drugim swoim meczu rozmiereccy żacy stoczyli zacięty bój z Błękitnymi Jaryszów, który ostatecznie zakończył się wygraną rywali 2:1(bramka dla Jedności Daniel Morawiak). Trzecie spotkanie to mecz z Piastem Strzelce Opolskie rocznik 2009. Początek nie należał do najlepszych i to rywale objęli prowadzenie, jednak później do bramki trafiali już tylko żacy Jedności i po dwóch golach Daniela Morawiaka oraz po jednym Łukasza Kiełbasy i Oliwiera Błyszcza wygrali 4:1. W kolejnym meczu rywalem naszych młodych piłkarzy był zespół Naprzodu Jemielnica, który okazał się zdecydowanie lepszy wygrywając 5:2(bramki dla Jedności Daniel Morawiak i Oliwier Błyszcz). W swoim ostatnim meczu żacy Jedności sprawili największą niespodziankę, żeby nie powiedzieć sensację, turnieju. Podopieczni trenera Grzegorza Orła pokonali 1:0 jednego z faworytów turnieju zespół Piasta Strzelce Opolskie rocznik 2008, a zwycięską bramkę dla Jedności zdobył nie kto inny jak Daniel Morawiak. Po rozegraniu wszystkich spotkań okazało się, że nasz zespół ma tyle samo punktów co Błękitni Jaryszów, jednak w bezpośrednim meczu lepsi byli Błękitni i to im przypadło miejsce na najniższym stopniu podium. Zabrakło naprawdę niewiele. Warto również zaznaczyć, że naprawdę niewiele bo jednej bramki zabrakło naszemu zawodnikowi Danielowi Morawiakowi do zdobycia statuetki najlepszego strzelca turnieju(Daniel strzelał bramki w każdym meczu i razem miał ich 7). Podsumowując nasi najmłodsi adepci piłkarstwa rozegrali naprawdę dobry turniej i nie chodzi tu tylko o zajęte miejsce, ale przede wszystkim o to co zaprezentowali na strzeleckim parkiecie. W grze zespołu naprawdę jest spory postęp i widać, że praca na treningach nie idzie na marne. Oby tak dalej!

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Tobiasz Chmiel – Piotr Langer, Łukasz Kiełbasa, Marcel Pabisiak, Oliwier Błyszcz, Daniel Morawiak, Mateusz Koziarski, Olivier Gomola, Tomasz Mateja, Marcel Niedworok

Zobacz zdjęcia z tego turnieju --->

Komplet wyników turnieju:

SKS Piast 2008 Strzelce Opolskie 5:1 SKS Piast 2009 Strzelce Opolskie

LKS Jedność Rozmierka 2:0 KS Unia Kolonowskie
(2x Daniel Morawiak)

LKS Naprzód Jemielnica 0:0 SKS Piast 2008 Strzelce Opolskie

LZS Błękitni Jaryszów 2:1 LKS Jedność Rozmierka
(Daniel Morawiak)

LKS Naprzód Jemielnica 2:0 SKS Piast 2009 Strzelce Opolskie

LZS Błękitni Jaryszów 1:0 KS Unia Kolonowskie

LKS Jedność Rozmierka 4:1 SKS Piast 2009 Strzelce Opolskie
(2x Daniel Morawiak, Łukasz Kiełbasa, Oliwier Błyszcz)

LKS Naprzód Jemielnica 4:1 LZS Błękitni Jaryszów

KS Unia Kolonowskie 0:7 SKS Piast 2008 Strzelce Opolskie

LKS Jedność Rozmierka 2:5 LKS Naprzód Jemielnica
(Daniel Morawiak, Oliwier Błyszcz)

SKS Piast 2009 Strzelce Opolskie 1:3 LZS Błękitni Jaryszów

SKS Piast 2008 Strzelce Opolskie 0:1 LKS Jedność Rozmierka
(Daniel Morawiak)

SKS Piast 2009 Strzelce Opolskie 0:0 KS Unia Kolonowskie

SKS Piast 2008 Strzelce Opolskie 2:1 LZS Błękitni Jaryszów

KS Unia Kolonowskie 0:4 LKS Naprzód Jemielnica

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.LKS Naprzód Jemielnica                    13       15:3

2.SKS Piast 2008 Strzelce Opolskie       10       14:3

3.LZS Błękitni Jaryszów                         9        8:8

4.LKS Jedność Rozmierka                      9       10:8

5.SKS Piast 2009 Strzelce Opolskie          1       3:14

6.KS Unia Kolonowskie                           1       0:14

Na koniec jeszcze raz serdecznie dziękujemy organizatorom za świetnie zorganizowany turniej oraz poczęstunek. Pizza naszym chłopakom smakowała wyśmienicie, a słodkości które przyniósł Mikołaj sprawiły sporo radości. Dziękujemy!!!