Świetny występ młodzików na hali w Blachowni!!!

• autor: dzsiara, 2016-12-13 23:52

Młodzicy na podium „Blachownia Cup 2016”,

Maciej Włodarczyk najlepszym zawodnikiem turnieju…

W niedzielę 11 grudnia zespół młodzików Jedności wziął udział w mocno obsadzonym turnieju halowym rocznika 2004 w Blachowni k. Częstochowy. W zawodach udział wzięło 10 drużyn podzielonych na dwie pięciozespołowe grupy. Drużyna z Rozmierki, poza gospodarzami z Blachowni i Orłem Kiedrzyn trafiła na dwie uznane firmy, tj. UKS Raków Częstochowa oraz Polonię Bytom. Już w pierwszym meczu przeciwnikiem Jedności był faworyt turnieju Raków Częstochowa. Od początku spotkania Jedność prowadziła grę, raz po raz atakując bramkę popularnych „Medalików”. Ostatecznie jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Maciej Włodarczyk(asysta Natan Pastuch) po fantastycznym uderzeniu w okienko bramki. Kolejne dwa spotkania z Orłem Kiedrzyn i Polonią Bytom miały bardzo podobny przebieg. Rozmierka uzyskiwała przewagę, stwarzała sobie wiele okazji, których nie potrafiła jednak wykorzystać ostatecznie remisując dwa razy po 0:0. W ostatnim grupowym meczu przeciwnikiem Jedności byli gospodarze czyli Orlik Blachownia. Tym razem Żółto-Czarni zagrali skuteczniej pokonując Orlika 3:0 po dwóch bramkach Szymona Chrupcały i jednej Maćka Włodarczyka( asysty Kuba Kałka i Natan Pastuch). Wygrana dała drugie miejsce w grupie, które uprawniało drużynę do gry o 3 miejsce w turnieju przeciwko OKS-owi Olesno, który również zajął drugie miejsce w swojej grupie. Mecz był bardzo atrakcyjny i obfitował w liczne sytuacje strzeleckie. Na początku spotkania zespół z Olesna prowadził grę co udokumentował zdobyciem bramki. Co ciekawe była to pierwsza stracona przez Jedność bramka w tym turnieju na co wpływ miała świetna postawa obrońców i bramkarzy, Damiana Mnicha i Tomka Piontka. Z minuty na minutę inicjatywę przejmować zaczęli zawodnicy Rozmierki i kwestią czasu było zdobycie bramki wyrównującej. Zdobył ją będący w morderczej tego dnia formie Maciej Włodarczyk. Wynik się już nie zmienił a o wygranej zdecydować miały rzuty karne. Te lepiej wykonywała Jedność i po celnych uderzeniach Kacpra Gruszki i Szymona Chrupcały ( spudłował  Maciek Włodarczyk) i świetnych interwencjach Tomka Piontka, Jedność mogła świętować zdobycie 3 miejsca w turnieju, będąc jedyną poza zwycięzcami z Ozimka, niepokonaną drużyną turnieju. Poza trofeum dla całej drużyny, indywidualną nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Maciej Włodarczyk. Ciekawy przebieg miał też mecz finałowy, w którym Małapanew Ozimek pokonała Raków Częstochowa 4:2, mimo że 40 sekund przed końcem utrzymywał się jeszcze wynik remisowy.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Tomasz Piontek, Damian Mnich – Dawid Glinka, Maciej Włodarczyk, Szymon Chrupcała, Jakub Kałka, Kacper Gruszka, Jakub Wróbel, gościnnie w drużynie Jedności wystąpił zawodnik Piasta Strzelce Opolskie Nataniel Pastuch

Dziękujemy gospodarzom za miłe przyjęcie oraz Panu Leonowi Brylczakowi z Ozimka który pomógł w zgłoszeniu drużyny do turnieju.

Zobacz zdjęcia z tego turnieju --->

Komplet wyników turnieju:

Raków Częstochowa 1:0 Polonia Bytom

Orzeł Kiedrzyn 1:0 Orlik Blachownia

Raków Częstochowa 0:1 Jedność Rozmierka
(Maciej Włodarczyk)

Polonia Bytom 3:2 Orlik Blachownia

Orzeł Kiedrzyn 0:0 Jedność Rozmierka

Orlik Blachownia 0:1 Raków Częstochowa

Polonia Bytom 0:0 Jedność Rozmierka

Raków Częstochowa 1:0 Orzeł Kiedrzyn

Polonia Bytom 5:0 Orzeł Kiedrzyn

Orlik Blachownia 0:3 Jedność Rozmierka
(2x Szymon Chrupcała, Maciej Włodarczyk)

1.Raków Częstochowa      9          3:1

Polonia Bytom 1:0 Ajaks Częstochowa

Mecz o 3 miejsce:

Jedność Rozmierka 1:1(karne 2:1) OKS Olesno
(Maciej Włodarczyk) (karne: Kacper Gruszka, Szymon Chrupcała)

Mecz o 1 miejsce:

Raków Częstochowa 2:4 Małapanew Ozimek

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1.Małapanew Ozimek

2.Raków Częstochowa

3.Jedność Rozmierka

4.OKS Olesno

5.Polonia Bytom

6.Ajaks Częstochowa

7.Znicz Kłobuck

8.Orzeł Kiedrzyn

9.Herkules Kochanowice

10.Orlik Blachownia

Redakcja serwisu serdecznie dziękuje trenerowi młodzików Mateuszowi Wojsowi za przygotowanie relacji z turnieju oraz prezesowi Joachimowi Kaczmarczykowi za dostarczenie kompletu wyników oraz zdjęcia z imprezy.