ogółem: 4 013 611

Nowy Rok powitaliśmy tradycyjnie na sportowo!

• autor: dzsiara, 2017-01-03 21:12

XXI Mecz Noworoczny za nami…

Dwudziestoletnia tradycja powitania Nowego Roku na sportowo została podtrzymana w Rozmierce również w tym roku. W niedzielne popołudnie na rozmiereckim stadionie odbył się XXI Mecz Noworoczny Jedności Rozmierka.

Już przed godziną 13 na stadion przy ulicy Szkolnej zaczęli przybywać zawodnicy chętni to gry oraz kibice, którzy chcieli ich dopingować w noworocznym meczu. Tym razem spotkanie rozpoczęło się z lekkim poślizgiem(tradycyjnie:)) bo jak wiadomo powroty z sylwestrowych szaleństw do łatwych nie należą. Dopiero dwadzieścia minut po 13 zabrzmiał pierwszy gwizdek arbitra, którego rolę w tym roku pełnił prezes Joachim Kaczmarczyk. Zawodnicy, których chętnych do gry stawiło się 19, podzieleni na dwie drużyny „CZERWONYCH” i „ZIELONYCH” ruszyli do noworocznych bojów. Na pierwszą bramkę w 2017 roku kibice nie musieli długo czekać, bowiem dokładnie o 13:24 wynik meczu otworzył Paweł Jasiński, dając prowadzenie drużynie „CZERWONYCH”. Po 25 minutach gry „CZERWONI” prowadzili z „ZIELONYMI” 3:2, a zespoły udały się na krótką przerwę i uzupełnienie płynów(różnej maści). Po przerwie do bramki rywali trafiali już tylko „CZERWONI” i to oni ostatecznie wygrali noworoczną potyczkę 7:2.

Oczywiście w tym dniu nie wynik spotkania był najważniejszy, a przede wszystkim możliwość spotkania się i złożenia sobie wzajemnie życzeń u progu rozpoczętego roku oraz możliwość poruszania się na świeżym powietrzu. Dla kibiców była to również okazja do wspólnych życzeń oraz do zobaczenia w akcji piłkarzy swojego ulubionego Klubu. Dlatego też po meczu wszyscy zebrali się w świetlicy i uczcili nadejście Nowego Roku „lampką” szampana.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w tegorocznym Meczu Noworocznym Jedności i podtrzymanie tradycji. W tym rozpoczętym roku chcielibyśmy życzyć Wam dużo zdrowia i pomyślności, zawodnikom udanych występów i aby omijały ich kontuzje, a kibicom wytrwałego i cierpliwego dopingowania swojego zespołu w każdych okolicznościach.

Zobacz kilka zdjęć z XXI Meczu Noworocznego --->

Jedność „CZERWONI” 7:2(3:2) Jedność „ZIELONI

Bramki zdobyli: 4x Paweł Jasiński, 2x Łukasz Hermasz, Martin Długosz – dla „CZERWONYCH” oraz Marek Kapica i Paweł Radziej – dla „ZIELONYCH”

Jedność „CZERWONI: Jacek Mnich – Rafał Rudol, Rafał Kandziora, Bartłomiej Wojdak, Rafał Myczewski, Martin Długosz, Patryk Kokot, Paweł Jasiński, Łukasz Hermasz, Damian Kroker

Jedność „ZIELONI: Rafael Kwoczała – Denis Błyszcz, Mariusz Pabisiak, Paweł Roesner, Paweł Radziej, Rafał Sawrycki, Martin Kalisz, Marek Kapica, Gabriel Kwoczała

Tegoroczne spotkanie u progu rozpoczynającego się roku było już 21 z kolei. Idea noworocznego treningu wraz ze spotkaniem przy lampce szampana narodziła się w głowie prezesa Joachima Kaczmarczyka, tuż po objęciu sterów w klubie. I tak począwszy od 1997 roku, zawsze pierwszego dnia stycznia o godzinie 13:00, spotykają się zawodnicy, działacze i sympatycy Jedności, aby w wspólnym gronie, w miłej atmosferze, złożyć sobie życzenia noworoczne i przy okazji rozegrać mecz piłkarski.