Dobry występ młodzików na strzeleckiej hali!

• autor: dzsiara, 2017-01-22 21:15

Młodzicy na podium „Piast Cup” rocznika 2004…

W sobotnie przedpołudnie w hali przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich odbył się halowy turniej piłkarski „Piast Cup 2017” dla rocznika 2004 i młodszych, zorganizowany przez strzelecki klub. W silnie obsadzonej imprezie wystąpili młodzicy Jedności, którzy po dobrym występie ostatecznie uplasowali się na trzecim miejscu w gronie sześciu zespołów. Turniejowe zmagania podopieczni trenera Mateusza Wojsa rozpoczęli od wygranej z Szkółką Piłkarską z Ujazdu 2:1, po dwóch trafieniach Macieja Włodarczyka. W drugim pojedynku, po wyrównanym spotkaniu, ulegli minimalnie zwycięzcom imprezy – Orlikowi Prudnik 0:1. W kolejnym meczu zmierzyli się z drugą drużyną gospodarzy. Mecz jak przystało na derby był bardzo zacięty, jednak tym razem rozmiereccy młodzicy byli minimalnie lepsi, wygrywając 1:0 po bramce Marcina Blauta. W następnym meczu rywalem Jedności była Gwardia Opole. Spotkanie miało dwa oblicza. Przez pierwsze sześć minut mecz był bardzo wyrównany, a nasi młodzi piłkarze prowadzili po golu Kacpra Gruszki. Niestety później coś się zacięło, dwie, w krótkim czasie, stracone bramki, pociągnęły lawinę błędów i ostatecznie skończyło się na przegranej 1:5. Do ostatniego meczu z pierwszą drużyną gospodarzy, nasz zespół przystąpił nieco rozbity poprzednią porażką. Mimo optycznej przewagi Jedności, pierwsi bramkę zdobyli rywale i rozpoczął się nerwowy wyścig z czasem o korzystny rezultat. Gospodarze umiejętnie się bronili, jednak naszym młodzikom udało się raz wymanewrować ich defensywę i po bramce Marcina Blauta doprowadzić do wyrównania. Na lepszy wynik zabrakło już czasu. Dwie wygrane, remis i dwie przegrane dały naszemu zespołowi miejsce na najniższym stopniu podium. Występ jak najbardziej należy uznać za udany, bo poziom turnieju był naprawdę wysoki.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Damian Mnich, Tomasz Piontek – Paweł Sowa, Maciej Włodarczyk, Jakub Wróbel, Kacper Gruszka, Jakub Ostrowski, Dawid Glinka, Marcin Blaut

Zobacz zdjęcia z tego turnieju --->

Komplet wyników turnieju:

4.SKS Piast II Strzelce Opolskie                   6          3:5

5.LUKS Szkółka Piłkarska Ujazd                   4          3:5

6.SKS Piast Strzelce Opolskie                       1          1:12

Na koniec chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować organizatorom imprezy za zaproszenie na turniej i umożliwienie naszym zawodnikom rywalizacji z rówieśnikami. Dziękujemy!!!