Górnik JanuszkowiceJedność Rozmierka

LZS Stary Ujazd 6:1 LZS Radawie
Victoria Żyrowa 3:0 Start Dobrodzień
Adamietz Kadłub 6:0 LZS Grodziec
LZS GKS Izbicko - Otmice 3:0 Unia II Kolonowskie(wycofana)
Źródło Krośnica 3:1 KS II Żywocice - Krapkowice
KS Sławięcice K - Koźle 1:1 Błękitni Jaryszów

Wygrana młodzików w pierwszym barażu!!!

• autor: dzsiara, 2017-06-06 20:10

LKS Jedność Rozmierka 4:0(2:0) UKS Hattrick Głuchołazy

W poniedziałkowe popołudnie młodzicy Jedności rozegrali pierwsze spotkanie barażowe o udział w Wojewódzkim Turnieju Finałowym Młodzików. Na stadion przy ulicy Szkolnej zawitał mistrz grupy VI – zespół Hattricka Głuchołazy. Rozmiereccy piłkarze spotkanie rozpoczęli dosyć nerwowo, jednak już w czwartej minucie uśmiechnęło się do nich szczęście. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Szymon Chrupcała, jednak uderzenie głową Jakuba Kałki zdołał odbić golkiper Hattricka, na szczęście pierwszy do futbolówki doskoczył Maciej Włodarczyk i pewnym uderzeniem dał prowadzenie swojej drużynie. Szybko zdobyta bramka nieco uspokoiła poczynania podopiecznych trenera Mateusza Wojsa i na boisku trwała w miarę wyrównana walka. Obydwa zespoły miały swoje okazje, jednak wynik się nie zmieniał, bowiem brakowało nieco dokładności, albo na posterunku byli bramkarze. W 27 minucie gospodarze wykonywali rzut rożny, z kornera wrzucił piłkę Jakub Ostrowski, a w polu karnym obrońca Hattricka główkował tak niefortunnie, że zaskoczył własnego bramkarza i tym samym podwyższył prowadzenie Jedności.

Po zmianie stron piłkarze Jedności „zanotowali” lekki przestój, który mógł się zakończyć stratą bramki, jednak Rafał Nocoń nie dał się zaskoczyć, a w innej sytuacji przyjezdnym zabrakło precyzji. Dopiero ostrzejsza reprymenda trenera sprawiła, że rozmiereccy piłkarze zaczęli grać „swoje”. Lekka ich przewaga została udokumentowana w 45 minucie trzecią bramką. Kolejny bardzo dobrze wykonany stały fragment gry, tym razem piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Szymon Chrupcała, a Jakub Kałka skierował futbolówkę głową do bramki. Wynik spotkania na 4:0 ustalił, na pięć minut przed końcem, Maciej Włodarczyk, po dwójkowej akcji z Jakubem Kałką.

Podopieczni trenera Mateusza Wojsa zagrali dobre spotkanie i wypracowali sobie zaliczkę przed rewanżem. Nie można jednak popadać w huraoptymizm, bowiem piłka nożna jest nieprzewidywalna i piłkarski świat zna przypadki odrobienia takiej straty. Do rewanżu trzeba podejść na spokojnie i z chłodną głową i również na boisku rywala udowodnić, że wygrana w Rozmierce nie była przypadkowa. My wierzymy w nasz zespół i mamy nadzieję, że chłopaki podołają zadaniu. Już dziś trzymamy kciuki.

1:0 Maciej Włodarczyk 4’
                              2:0 Hattrick 27’(samobójcza)
                              3:0 Jakub Kałka 45’
                              4:0 Maciej Włodarczyk 55’