Zwycięska porażka młodzików w barażu!

• autor: dzsiara, 2017-06-15 20:04

UKS Hattrick Głuchołazy 4:2(2:0) LKS Jedność Rozmierka

W poniedziałkowe popołudnie młodzicy Jedności wybrali się w daleką podróż do Głuchołaz na rewanżowe spotkanie barażowe z zespołem Hattricka. Niewielka zaliczka czterech bramek wypracowana przed tygodniem w Rozmierce, pozwalała nam z lekkim optymizmem oczekiwać rewanżowego meczu. Jednak zdawaliśmy sobie sprawę, że młodzi piłkarze z Głuchołaz nie odpuszczą i będą usilnie dążyć do odrobienia strat.

Początek meczu w miarę wyrównany, obydwa zespoły stworzyły sobie po klarownej sytuacji, jednak golkiperzy byli na posterunku. Niestety w 10 minucie nieporozumienie w rozmiereckich szeregach defensywnych wykorzystali miejscowi i objęli prowadzenie. Głupio stracona bramka wprowadziła nerwowość w poczynania młodzików Jedności. Inicjatywę na boisku powoli zaczęli przejmować gospodarze, a rozmiereccy piłkarze swoich okazji zaczęli szukać w kontrach. Dwie z nich mogły, a nawet powinny, zakończyć się zdobyciem bramki wyrównującej, jednak bramkarz Hattricka spisywał się bez zarzutu. Jak to w piłce bywa niewykorzystane sytuacje zemściły się, na trzy minuty przed przerwą, kiedy to miejscowi podwyższyli prowadzenie.

Kilka uwag trenera w szatni poskutkowało tym, że początek drugiej połowy aktywniej zaczęli podopieczni trenera Mateusza Wojsa, jednak bramki nie zdobyli. Uczynili to natomiast, pięć minut po przerwie gospodarze i powoli zaczął się sprawdzać czarny scenariusz, którego przed meczem nie bardzo chcieliśmy do siebie dopuszczać. Od 40 minuty emocje zaczęły sięgać zenitu, bowiem gospodarze zdobyli czwartą bramkę i stan rywalizacji w dwumeczu został wyrównany. Rozmierecki zespół przeżywał naprawdę ciężkie chwile, a bliżsi zdobycia kolejnej bramki byli miejscowi. Na szczęście piłkarze Jedności przetrwali kryzys, a końcówka należała do nich. W 55 minucie Szymon Chrupcała uratował swoją drużyną, która jedną nogą stała już nad przepaścią i utonął w objęciach kolegów. W tym momencie wiadomo było, że w tym meczu dogrywki już nie będzie, a gospodarze do szczęścia potrzebowali zdobycia aż dwóch bramek. Jednak podopieczni trenera Mateusza Wojsa nie zamierzali jedynie bronić korzystnego rezultatu i ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do nich. Kropkę na „i” postawił w 57 minucie Maciej Włodarczyk, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Szymona Chrupcały z rzutu rożnego i z bliskiej odległości dopełnił formalności. Ostatni gwizdek i ogromna radość rozmereckich piłkarzy, którzy tańcem uczcili wygraną w dwumeczu.

Nie zabrakło również podziękowania kibicom, którzy z trybun dopingowali i wierzyli w końcowy sukces oraz tym którzy śledzili mecz przed komputerami dzięki kamerze zainstalowanej na stadionie w Głuchołazach. Również śpiewem w szatni młodzi piłkarze Jedności przypomnieli kto wygrał rywalizację w dwumeczu barażowym. Później przyszedł czas na obfity posiłek, była uwielbiana przez chłopaków pizza oraz słodkości. Droga powrotna upłynęła nam na chóralnych śpiewach piosenek ze śpiewnika kibicowskiego Jedności i w wyśmienitych nastrojach wróciliśmy do domu.

W imieniu zawodników jeszcze raz dziękujemy całej ekipie która wybrała się do Głuchołaz i wspierała naszych młodych piłkarzy na miejscu oraz tym wszystkim którzy trzymali kciuki w domu. Dziękujemy!!! Jak widać pomogło :)

Zobacz kilka zdjęć z wyprawy do Głuchołaz --->

1:0 Hattrick 10’
                                            2:0 Hattrick 27’
                                            3:0 Hattrick 35’
                                            4:0 Hattrick 40’
                                            4:1 Szymon Chrupcała 55’
                                            4:2 Maciej Włodarczyk 57’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Rafał Nocoń – Marcin Blaut, Jakub Kapica, Dawid Glinka, Adam Puzik, Szymon Chrupcała, Maciej Włodarczyk, Jakub Ostrowski, Jakub Kałka oraz Damian Mnich, Kacper Gruszka, Jakub Wróbel, Patryk Goli, Krzysztof Niepala, Tomasz Piontek, Daniel Puzik

Podopieczni trenera Mateusza Wojsa wygrywając dwumecz barażowy z Hattrickiem znaleźli się w czwórce najlepszych drużyn województwa sezonu 2016/2017. Jednocześnie wywalczyli przepustkę do Wojewódzkiego Turnieju Finałowego, który odbędzie się 22.06.2017 w Kluczborku, a w którym obok naszego zespołu wystąpią tak renomowane ekipy jak: OKS Olesno, Orlik Prudnik i Gwardia Opole. Całemu zespołowi gratulujemy historycznego sukcesu i już dziś życzymy powodzenia w Kluczborku.