Młodzicy czwartą siłą w województwie!!!

• autor: dzsiara, 2017-06-25 19:31

Za nami Wojewódzki Turniej Finałowy Młodzików…

W miniony czwartek na stadionie MKS-u Kluczbork odbył się Wojewódzki Turniej Finałowy Młodzików, który wyłonił mistrza województwa w tej kategorii wiekowej. W imprezie obok tak znanych z szkolenia młodzieży klubów jak: Orlik Prudnik, OKS Olesno i Gwardia Opole, wystąpiła drużyna młodzików Jedności. Przed rozpoczęciem rywalizacji przeprowadzono losowanie par półfinałowych. W losowaniu szczęście nam nie dopisało, gdyż przyszło nam rozegrać mecz w drugiej parze, a to oznaczało mniej czasu na odpoczynek przed kolejnym spotkaniem, a dodatkowo naszym rywalem został faworyt imprezy, zespół Orlika Prudnik.

Podopieczni trenera Mateusza Wojsa do meczu z faworyzowanym rywalem przystąpili bardzo skoncentrowani i co najważniejsze bez kompleksów. W trakcie gry okazało się, że nie taki rywal straszny jak go malują i choć przewaga była po stronie młodzików Orlika, to rozmierecki zespół umiejętnie się bronił i wybijał z rytmu prudniczan. Młodzi piłkarze Jedności swoich szans szukali w kontrach, a najbliżej celu byli na początku drugiej połowy, kiedy świetną akcję przeprowadził Szymon Chrupcała, a Jakubowi Kałce zabrakło centymetrów aby skierować futbolówkę do siatki. Z upływem czasu pod rozmierecką bramką było coraz goręcej, jednak defensywa Jedności z Rafałem Noconiem na czele radziła sobie bez zarzutu. Po upływie godziny gry wynik w dalszym ciągu był bezbramkowy i zgodnie z regulaminem zarządzono dogrywkę(2x5 minut). Pierwsza jej połowa nie przyniosła zmiany rezultatu, niestety na początku drugiej połowy młodzikom Orlika udało się skutecznie rozmontować obronę Jedności i wyjść na prowadzenie. Rozmiereccy piłkarze próbowali odwrócić losy pojedynku i do szczęścia zabrakło centymetrów, bowiem w doliczonym czasie dogrywki Maciej Włodarczyk z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Chwilę później zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego i z awansu do finału mogli cieszyć się prudniczanie. Naszym chłopakom pozostała walka o trzecie miejsce.

Niestety w meczu o brązowe medale z Gwardią Opole zmęczenie dało znać o sobie i rozmiereckim młodzikom brakowało ofensywnych atutów. Rywale dosyć szybko zdobyli dwie bramki i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Wydawało się, że kolejne bramki dla Gwardii to kwestia czasu, jednak Rafał Nocoń bronił jak w transie i wynik się nie zmieniał. Nadzieje w obozie Jedności odżyły w 47 minucie, kiedy to Maciej Włodarczyk, po asyście Jakuba Kałki, zdobył bramkę kontaktową. Jednak chwilę później rywale ponownie odskoczyli na dwie bramki, a w końcówce ustalili wynik meczu na 4:1.

Podopieczni trenera Mateusza Wojsa w Turnieju Finałowym pokazali się naprawdę z dobrej strony i swoją postawą udowodnili, że w tak renomowanym gronie znaleźli się nieprzypadkowo. Można powiedzieć, że zabrakło trochę szczęścia aby osiągnięty wynik był lepszy, jednak my i tak jesteśmy dumni z występu naszego zespołu. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na gratulacje i pochwały za występ w czwartkowym Turnieju, jednak na szczególne wyróżnienie zasłużył nasz bramkarz Rafał Nocoń, który swoimi interwencjami napsuł sporo krwi rywalom.

Na koniec chcieliśmy jeszcze raz podziękować wszystkim którzy trzymali kciuki za naszych młodych piłkarzy, a szczególnie tym którzy w różnoraki sposób wsparli klub w organizacji wyjazdu naszych młodzików na Turniej do Kluczborka. Dziękujemy!!!

Drużyna Jedności w Turnieju wystąpiła w składzie: Rafał Nocoń – Marcin Blaut, Jakub Kapica, Dawid Glinka, Adam Puzik, Szymon Chrupcała, Maciej Włodarczyk, Jakub Ostrowski, Jakub Kałka oraz Damian Mnich, Kacper Gruszka, Jakub Wróbel, Patryk Goli, Sebastian Dombrowski, Bartłomiej Jendryka, Daniel Puzik, Krzysztof Niepala

Zobacz zdjęcia z Turnieju --->

Komplet wyników Turnieju:

Mecze półfinałowe:

OKS Olesno 3:1 ASD Gwardia Opole

LKS Jedność Rozmierka 0:1(po dogrywce) UKS Orlik Prudnik

Mecz o 3 miejsce:

ASD Gwardia Opole 4:1 LKS Jedność Rozmierka
(Maciej Włodarczyk)

Finał:

OKS Olesno 1:1(1:2 po rzutach karnych) UKS Orlik Prudnik

Zobacz sprawozdanie z Turnieju przygotowane przez Opolski Związek Piłki Nożnej --->