Co słychać w Jedności?

• autor: dzsiara, 2018-03-17 10:46

Czyli co się działo i zmieniło jak nas nie było…

Przeszło osiem miesięcy, czyli czas przez jaki nie działały klubowe media, to spory okres w życiu klubu. Dlatego też postanowiliśmy krótko przybliżyć naszym kibicom, co w tym czasie zmieniło się w klubie i jak sytuacja wygląda obecnie.

Pierwszą zmianą o której należy wspomnieć to wybór nowych władz klubu. W dniu 24 lutego 2018 w świetlicy wiejskiej odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, na którym dokonano wyboru nowych władz Jedności. Obecnie zarząd klubu działa w dziewięcioosobowym składzie:
Joachim Kaczmarczyk – prezes
Damian Ziegler – wiceprezes ds. sportowych, sekretarz klubu
Tomasz Skrzypczyk – wiceprezes ds. organizacyjnych
Damian Piątek – skarbnik
Zygmunt Kaczmarczyk – członek zarządu
Jarosław Kusidło – członek zarządu
Rafael Kwoczała – członek zarządu
Rafał Rudol – członek zarządu
Mateusz Wojs – członek zarządu

Komisja rewizyjna trzyosobowa w składzie:
Mariusz Pabisiak – przewodniczący
Andrzej Pandel – wiceprzewodniczący
Damian Kroker – sekretarz

W tym miejscu chcieliśmy jeszcze raz podziękować poprzednim władzom klubu za pracę na rzecz Jedności w minionych latach, a nowym władzom życzymy owocnej działalności dla dobra naszego Klubu w tych trudnych czasach.

Sezon 2017/2018 rozpoczęliśmy w liczbie sześciu drużyn. Zespół seniorów po spadku z klasy okręgowej występuje w V grupie klasy A. Drużyna juniorów rundę jesienną rozpoczęła w II grupie pierwszej ligi. Trampkarze po awansie występują w grupie II pierwszej ligi. Natomiast drużyna młodzików w rundzie jesiennej występowała w grupie V ligi młodzików. Drużyny orlików i żaków występują w cyklicznych turniejach „Bawi nas piłka” organizowanych przez OZPN oraz biorą udział w turniejach towarzyskich. Warto wspomnieć, że wśród żaków trenują również chłopcy z młodszej kategorii wiekowej, czyli skrzaty(rocznik 2011 i młodsi) i choć w klubie oficjalnie drużyna skrzatów jeszcze nie funkcjonuje, nasi najmłodsi adepci piłkarstwa mają już za sobą udział w kilku turniejach dla skrzatów, w tym bardzo prestiżowym Minimundialu Skrzata rozegranym 10 marca 2018 w opolskim Okrąglaku.

W rundzie jesiennej drużyny Jedności spisywały się ze zmiennym szczęściem. Seniorzy mają za sobą przeciętną jesień i na półmetku rozgrywek zajmują dziesiątą pozycję z 14 punktami na koncie. Mamy nadzieję, że wiosna w wykonaniu podopiecznych trenera Roberta Sykulskiego będzie zdecydowanie lepsza i zamiast w dół tabeli coraz odważniej będziemy spoglądać w jej górne rejony.

Drużyna trampkarzy po awansie do wyższej klasy rozgrywkowej ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną. Podopieczni trenera Krzysztofa Ostrowskiego, mimo początkowych obaw, prezentowali bardzo przyzwoity poziom i po pierwszej rundzie plasują się na trzecim miejscu z dorobkiem 16 punktów w dziewięciu spotkaniach. Mamy nadzieję, że również wiosną nasi trampkarze pokażą się z dobrej strony.

Zespół młodzików jesienią spisywał się rewelacyjnie i bez porażki, pewnie wygrał grupę V, notując tylko jeden remis. Od tego sezonu rozgrywki młodzików poddano reorganizacji. Dwa najlepsze zespoły po rundzie jesiennej w każdej z ośmiu grup w województwie, uzyskały awans do grup mistrzowskich i wiosną zagrają między sobą w dwóch grupach ośmiozespołowych o tytuł mistrza województwa. Podopieczni trenera Mateusza Wojsa zagrają w mistrzowskiej grupie II. Liczymy, że w spotkaniach z renomowanymi zespołami województwa, nasi młodzicy pokażą, że potrafią grać w piłkę i ich obecność w tym doborowym towarzystwie nie jest przypadkowa.

Drużyny orlików i żaków prowadzone przez trenerów Grzegorza Orła i Tomasza Rzepkę, jak już pisaliśmy, biorą udział w turniejach i w tych kategoriach nie ma jeszcze regularnych rozgrywek ligowych. W turniejach tych nie jest prowadzona oficjalna klasyfikacja, a główny cel jaki im przyświeca to dobra zabawa w duch fair play. Młodzi adepci piłkarstwa nabywają podstawowe umiejętności piłkarskie i powoli poznają smak sportowej rywalizacji.

Nie napisaliśmy jeszcze o drużynie juniorów. Niestety w tym przypadku mamy do przekazania przykrą wiadomość. Po rundzie jesiennej zarząd klubu podjął trudną, ale jak się wydaje jedyną słuszną decyzję, o wycofaniu drużyny juniorów z rozgrywek. Decyzja ta podyktowana była sporymi problemami kadrowymi, które jesienią spowodowały, że dwa mecze i to na własnym stadionie oddaliśmy walkowerem. Ryzyko, że nie uda się dokończyć sezonu wiosną było naprawdę duże, dlatego decyzja o wycofaniu drużyny wydaje się być racjonalna. Jeśli już mowa o juniorach to chcieliśmy przy okazji podziękować trenerowi Sebastianowi Kocieniewskiemu za trud włożony w pracę z naszą młodzieżą przez ten miniony rok.

Nowy Rok oczywiście rozpoczęliśmy Tradycyjnym Meczem Noworocznym, który rozegrano już po raz 22. Wszystkie drużyny intensywnie przygotowują się do rundy wiosennej trenując na hali i na boisku oraz rozgrywając spotkania kontrolne. Nastąpiło też kilka ruchów kadrowych w poszczególnych drużynach, ale o tym w osobnych wiadomościach w późniejszym czasie. Tak po krótce wygląda obecna sytuacja w klubie.

Najnowsza wiadomość ze wczoraj jest taka, że inauguracja piłkarskiej wiosny w Jedności nastąpi z opóźnieniem. Jakim to zależy od sytuacji pogodowej, a ta na obecną chwilę nie napawa optymizmem, bowiem za oknem zima w pełni.