Błękitni JaryszówJedność Rozmierka

LZS GKS Izbicko - Otmice 4:2 LZS Radawie
KS Sławięcice K - Koźle 6:0 LZS Grodziec
KS II Żywocice - Krapkowice 4:0 Unia II Kolonowskie

Seniorzy z liderem tak jak jesienią!

• autor: dzsiara, 2018-03-25 20:34

LKS Jedność Rozmierka 0:4(0:2) LZS Stary Ujazd

Na inaugurację rundy wiosennej seniorzy Jedności podejmowali na własnym stadionie faworyzowany zespół lidera grupy V – LZS Stary Ujazd. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy z animuszem i bez respektu dla rywala poczynali sobie na murawie. Jednak bardzo dobry kwadrans nie przyniósł zmiany rezultatu, mimo iż okazje ku temu były. Później do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić przyjezdni, którzy po stałym fragmencie gry, wykorzystali zamieszanie pod bramką Jedności i objęli prowadzenie. Jeszcze przed przerwą goście podwyższyli wynik spotkania, wykorzystując błąd w defensywie miejscowych. Po zmianie stron inicjatywa należała do piłkarzy lidera, którzy po niespełna kwadransie zdobyli trzecią bramkę, co praktycznie rozwiało nadzieje gospodarzy na ugranie czegokolwiek w tym spotkaniu. Wynik spotkania na 0:4 przyjezdni ustalili skutecznie egzekwując rzut karny.

Można powiedzieć, że w porównaniu z jesienią nic się nie zmieniło bo wynik taki sam. Jednak to tylko suche porównanie rezultatu, które zupełnie nie odzwierciedla tego co działo się na murawie. Kto miał okazję oglądać obydwa mecze przyzna nam rację, że gra Jedności w dzisiejszym meczu była zdecydowanie lepsza niż jesienią w Ujeździe. Jednak i dziś nie ustrzegliśmy się błędów zarówno indywidualnych, jak i zespołowych, które skrzętnie wykorzystali rywale. Jak to mówią „pierwsze koty za płoty”, trzeba wyciągnąć wnioski i kolejne dwa tygodnie solidnie popracować na treningach, aby w następnym spotkaniu wynik był już lepszy. Naszym piłkarzom dziękujemy za walkę w dzisiejszym spotkaniu i zdrowie zostawione na boisku. Kibicom natomiast za przybycie i wspieranie naszej drużyny.

0:1 Stary Ujazd 18’
                                                 0:2 Stary Ujazd 36’
                                                 0:3 Stary Ujazd 57’
                                                 0:4 Stary Ujazd 77’(karny)