Młodzicy od przegranej rozpoczęli zmagania w grupie...

• autor: dzsiara, 2018-03-27 21:05
Młodzicy od przegranej rozpoczęli zmagania w grupie mistrzowskiej!

LKS Jedność Rozmierka 0:2(0:1) MKS I Kluczbork

W poniedziałkowe popołudnie młodzicy Jedności zainaugurowali rundę wiosenną. W meczu pierwszej kolejki w II grupie mistrzowskiej, na własnym stadionie podejmowali zespół MKS-u I Kluczbork. Mimo dość poprawnej gry, nasi młodzi adepci piłkarstwa nie ustrzegli się błędów i ostatecznie musieli uznać wyższość rywali.

Spotkanie rozpoczęło się od lekkiej inicjatywy gospodarzy, która jednak nie przełożyła się na poważniejsze zagrożenie pod kluczborską bramką. W siódmej minucie przyjezdni egzekwowali rzut rożny, niestety niezbyt mocno wybita piłka przez rozmiereckich obrońców, trafiła pod nogi zawodnika MKS-u, który uderzeniem zza pola karnego zmusił do kapitulacji zasłoniętego golkipera Jedności. W dalszej części tej odsłony gra w miarę wyrównana, z nielicznymi sytuacjami po obu stronach. Miejscowi najlepszą okazję do wyrównania mieli na cztery minuty przed przerwą, kiedy to indywidulaną akcję przeprowadził prawą stroną Dawid Glinka, dograł do Bartłomieja Grzyska, niestety jego uderzenie o centymetry minęło prawy słupek bramki MKS-u. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i do 47 minuty sytuacji bramkowych po obu stronach było niewiele. Dopiero końcówka meczu należała zdecydowanie do przyjezdnych, którzy w tym czasie zdobyli drugiego gola, a dodatkowo stworzyli jeszcze kilka wyśmienitych okazji, których nie wykorzystali.

Inauguracja rundy wiosennej nie wypadła po myśli młodych piłkarzy Jedności. I choć rywal był w ich zasięgu, naszych młodych adeptów piłkarstwa chyba nieco zjadła trema. Wierzymy jednak, że w kolejnych spotkaniach pokażą pełnię swoich umiejętności i wtedy wyniki również będą lepsze.

0:1 MKS 7’
                                                0:2 MKS 54’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Rafał Nocoń – Sebastian Dombrowski, Dastin Jagusz, Denis Cioch, Adam Puzik, Bartłomiej Grzysek, Dawid Glinka, Marcel Pierończyk, Marcin Blaut oraz Patryk Goli, Łukasz Mróz, Kamil Pollok, Paweł Kapica