Błękitni JaryszówJedność Rozmierka

LZS GKS Izbicko - Otmice 4:2 LZS Radawie
KS Sławięcice K - Koźle 6:0 LZS Grodziec
KS II Żywocice - Krapkowice 4:0 Unia II Kolonowskie

Młodzicy na starcie rundy wiosennej!

• autor: dzsiara, 2018-04-04 21:59

Co słychać w zespole najmłodszych „ligowców” Jedności?

Młodzicy Jedności rundę wiosenną co prawda już zainaugurowali, jednak jeszcze nic straconego, aby krótko napisać co słychać w drużynie i jak przebiegały przygotowania do wiosennych występów.

Podopieczni trenera Mateusza Wojsa to najmłodsi piłkarze w szeregach Jedności, którzy występują w regularnych rozgrywkach ligowych. Po rewelacyjnej rundzie jesiennej, w której zanotowali 10 wygranych i tylko jeden remis, w cuglach wywalczyli mistrzostwo grupy 5 terytorialnej ligi młodzików. Tym samym zgodnie z obowiązującymi od tego sezonu przepisami w tej kategorii wiekowej, awansowali do grupy mistrzowskiej w której to będą rywalizować wiosną. W pierwszym wiosennym meczu na własnym stadionie przegrali nieznacznie 0:2 z zespołem MKS-u I Kluczbork.

Młodzicy przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli tuż po nowym roku i dwa razy w tygodniu trenowali na hali w Suchej. Mają za sobą występ w halowym turnieju w Blachowni, gdzie wspomagani kilkoma starszymi kolegami zajęli wysokie trzecie miejsce. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe dosyć późno rozpoczęli zajęcia na świeżym powietrzu i co za tym idzie zdołali rozegrać tylko dwa spotkania kontrolne. W pierwszym meczu pokonali na własnym stadionie zespół KS-u Krasiejów 4:3, natomiast w drugim ulegli trampkarzom Jedności 3:6.

Kadra zespołu praktycznie nie uległa zmianie w porównaniu z rundą jesienną. Nikt nowy nie dołączył do drużyny, ale praktycznie też nikt nie ubył. Trener ma do dyspozycji ponad 20 zawodników, jednak nie wszyscy są jeszcze gotowi do rywalizacji z najlepszymi zespołami w województwie. Dlatego zachęcamy wszystkich do regularnego uczestnictwa w zajęciach treningowych i sportową rywalizację o dostanie się do kadry meczowej na poszczególne spotkania.

Przed naszymi młodymi adeptami piłkarstwa rywalizacja z najlepszymi zespołami w województwie. O wygrane nie będzie już tak łatwo jak w rundzie jesiennej. Jednak wierzymy, że możliwość grania z rówieśnikami z czołowych klubów naszego regionu, wpłynie pozytywnie na piłkarski rozwój młodych piłkarzy Jedności. Bo nie od dziś wiadomo, że więcej piłkarz wyniesie z meczu na styku, który jest nawet przegrany, niż z meczu wygranego gładko wynikiem dwucyfrowym. Naszym młodym piłkarzom wraz z trenerem życzymy powodzenia w rundzie wiosennej i niech rywalizacja na najwyższym poziomie wojewódzkim zaprocentuje na przyszłość.
Raz, dwa, trzy. Jedność to My!!!

Jedność RozmierkaKS Sławięcice K-Koźle
Jedność Rozmierka   KS Sławięcice K-Koźle