Górnik JanuszkowiceJedność Rozmierka

LZS Stary Ujazd 6:1 LZS Radawie
Victoria Żyrowa 3:0 Start Dobrodzień
Adamietz Kadłub 6:0 LZS Grodziec
LZS GKS Izbicko - Otmice 3:0 Unia II Kolonowskie(wycofana)
Źródło Krośnica 3:1 KS II Żywocice - Krapkowice
KS Sławięcice K - Koźle 1:1 Błękitni Jaryszów

Trampkarze u progu rundy rewanżowej!

• autor: dzsiara, 2018-04-06 09:34

Przygotowania do wiosny i zmiany kadrowe w zespole trampkarzy…

Już jutro rundę rewanżową zainaugurują trampkarze Jedności. Postaramy się krótko przedstawić co słychać w drużynie beniaminka I ligi.

Po udanej rundzie jesiennej nastroje w drużynie trampkarzy są dosyć optymistyczne. Jednak rozpoczynająca się w sobotę runda wiosenna będzie na pewno zdecydowanie trudniejsza i bardziej wymagająca. Obecna sytuacja w tabeli to dobra pozycja wyjściowa przed startem rozgrywek, jednak trzeba zauważyć, że różnice punktowe pomiędzy drużynami są naprawdę niewielkie. Patrząc w górę ligowej stawki to do lidera tracimy zaledwie cztery punkty, ale jednocześnie nasza przewaga nad strefą spadkową to również tylko cztery „oczka”. Tak więc w każdym wiosennym meczu czeka nas twarda walka o ligowe punkty, aby zrealizować założony przed sezonem cel.

Podopieczni trenera Krzysztofa Ostrowskiego przygotowania rozpoczęli od początku stycznia, kiedy to po przerwie świątecznej wznowili treningi na hali. Na obiekcie w Suchej trenowali dwa razy w tygodniu. W połowie stycznia wzięli udział w halowym turnieju Piast Cup w którym zajęli czwarte miejsce. Dopiero pod koniec marca warunki pogodowe pozwoliły na rozpoczęcie zajęć na stadionie. Dlatego też był kłopot ze spotkaniami kontrolnymi i nasi chłopcy rozegrali jedynie sparing z drużyną młodzików Jedności, który wygrali 6:3.

W zimowej przerwie nastąpiło kilka ruchów kadrowych w drużynie. Do zespołu dołączyło trzech zawodników Źródła Krośnica: Tomasz Warzecha, Jakub Joszko, Nico Born oraz Bartłomiej Gołomb, który dopiero rozpoczyna klubową przygodę z piłką. Do zespołu po kontuzji wraca również Jan Polok. Niestety nie obyło się tym razem bez kadrowych ubytków i to bardzo poważnych, bowiem do wyższych lig przenieśli się dwaj zawodnicy, którzy jesienią byli jednymi z kluczowych w zespole. Maciej Włodarczyk postanowił spróbować swoich sił w OLT w barwach Piasta Strzelce Opolskie, natomiast Michał Urbańczyk dostał szansę występów w Odrze Opole w Centralnej Lidze Juniorów U-15. Nowych zawodników serdecznie witamy w Jedności, życzymy szybkiej aklimatyzacji i udanych występów w „żółto-czarnych” barwach, natomiast naszym dwóm kolegom: Maćkowi i Michałowi życzymy powodzenia w nowych klubach i piłkarskiego rozwoju i być może do zobaczenia w przyszłości. Obecnie trener ma do dyspozycji kadrę niespełna dwudziestoosobową nominalnych trampkarzy, którzy w ligowych występach w miarę możliwości mogą być wspomagani przez zawodników drużyny młodzików.

Przed podopiecznymi trenera Krzysztofa Ostrowskiego niezwykle wymagająca runda wiosenna. Wierzymy jednak, że nasi młodzi piłkarze podołają zadaniu i podobnie jak jesienią sprawią nam wiele radości swoją grą, a co za tym idzie zrealizują założone cele.

Jedność RozmierkaAdamietz Kadłub
Jedność Rozmierka   Adamietz Kadłub