Jedność RozmierkaStart Dobrodzień

Unia II Żywocice - Krapkowice 1:3 Odra Kąty Opolskie
LZS Radawie 2:5 KS Sławięcice K - Koźle
Victoria Żyrowa 1:3 Górnik Januszkowice

Dwa różne oblicza młodzików Jedności w Kolonowskiem!

• autor: dzsiara, 2018-04-07 22:35

KS Unia Kolonowskie 1:2(0:0) LKS Jedność Rozmierka

W piątkowe popołudnie młodzicy Jedności rozegrali kolejne spotkanie w II grupie mistrzowskiej ligi młodzików. W meczu wyjazdowym zmierzyli się z drużyną Unii Kolonowskie. Spotkanie na prośbę gospodarzy zostało przełożone z czwartku na piątek. Jak się szybko okazało rozmiereccy młodzicy nie przywykli do gry w rozpoczynający się weekend, bowiem od początku spotkania byli myślami zdecydowanie gdzie indziej niż na boisku w Kolonowskiem. W pierwszej połowie to gospodarze byli zespołem zdecydowanie aktywniejszym, a ilość wykonywanych przez nich w tej części gry rzutów rożnych trudno byłoby policzyć na palcach u rąk. Młodzicy Jedności mieli sporo szczęścia, że udało im się przetrwać do przerwy bez straty gola. W przerwie trener Mateusz Wojs musiał „wstrząsnąć” drużyną, aby pobudzić swoich podopiecznych do gry na właściwym poziomie. Trzeba przyznać, że sztuka udała mu się w stu procentach, bowiem po zmianie stron na boisku w Kolonowskiem zobaczyliśmy zupełnie inny zespół Jedności, choć personalnie była to ta sama drużyna. Była zdecydowana walka o każdą piłkę, nie było odpuszczania i przede wszystkim zaczęła się zespołowa gra w piłkę, a nie tylko indywidualne próby jak to miało miejsce w pierwszej połowie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 37 minucie Dawid Glinka wykorzystał dogranie Marcina Blauta i perfekcyjnym uderzeniem otworzył wynik spotkania. Sześć minut później wynik podwyższył Marcel Pierończyk, któremu również asystował Marcin Blaut. Przewaga Jedności była bezdyskusyjna, a kolejna bramka wisiała w powietrzu. Niestety jak to w piłce bywa niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak było na siedem minut przed końcem spotkania, kiedy po niewykorzystanej sytuacji Jedności, gospodarze wyprowadzili kontrę zakończoną zdobyciem bramki kontaktowej. Strata bramki wprowadziła nieco nerwowości w rozmiereckich szeregach, jednak wynik nie uległ już zmianie i to piłkarze Jedności opuszczali boisko w lepszych nastrojach.

Młodzicy wywalczyli pierwsze wiosenne punkty. Wynik jak najbardziej cieszy, jednak nasza gra w pierwszej połowie była zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wygrana i postawa w drugiej połowie pozwalają zatrzeć negatywny obraz z pierwszej odsłony. Jednak trzeba pamiętać, że w kolejnych spotkaniach taka sytuacja przydarzyć się nie może i aby myśleć o korzystnych wynikach trzeba całe spotkania zagrać na równym wysokim poziomie.

0:1 Dawid Glinka 37’ <-(Marcin Blaut)
0:2 Marcel Pierończyk 43’ <-(Marcin Blaut)

1:2 Unia 53’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Rafał Nocoń – Dastin Jagusz, Denis Cioch, Sebastian Dombrowski, Adam Puzik, Bartłomiej Grzysek, Dawid Glinka, Patryk Goli, Marcin Blaut oraz Marcel Pierończyk, Bartłomiej Jendryka, Łukasz Mróz, Kamil Pollok, Damian Mnich