Górnik JanuszkowiceJedność Rozmierka

LZS Stary Ujazd 6:1 LZS Radawie
Victoria Żyrowa 3:0 Start Dobrodzień
Adamietz Kadłub 6:0 LZS Grodziec
LZS GKS Izbicko - Otmice 3:0 Unia II Kolonowskie(wycofana)
Źródło Krośnica 3:1 KS II Żywocice - Krapkowice
KS Sławięcice K - Koźle 1:1 Błękitni Jaryszów

Młodzicy nie dali szans lokalnemu rywalowi!!!

• autor: dzsiara, 2018-04-12 21:44

LKS Jedność Rozmierka 5:0(3:0) LUKS Szkółka Piłkarska Ujazd

W poniedziałkowe popołudnie młodzicy Jedności rozegrali kolejne spotkanie ligowe. W ramach 3 kolejki w II grupie mistrzowskiej podejmowali przed własną publicznością zespół Szkółki Piłkarskiej z Ujazdu. Podopieczni trenera Mateusza Wojsa nie popełnili błędu z piątkowego spotkania w Kolonowskiem i tym razem od pierwszego gwizdka zdecydowanie ruszyli na rywala. Już pierwsza akcja przyniosła im rzut rożny, z którego w swoim stylu dośrodkował Bartłomiej Grzysek, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Dawid Glinka i piękną główką dał prowadzenie gospodarzom. Dwie minuty później było już 2:0 po tym jak Marcin Blaut wykorzystał prezent od bramkarza przyjezdnych. Szybkie prowadzenie jeszcze bardziej uskrzydliło poczynania miejscowych, którzy raz po raz dochodzili do klarownych sytuacji, jednak ich celowniki były rozregulowane. Wynik do przerwy ustalił Dawid Glinka po indywidualnej akcji. Po zmianie stron przyjezdni doszli nieco do głosu, jednak ponownie lepsze sytuacje bramkowe wypracowywali sobie gospodarze. Na kolejne bramki musieliśmy jednak czekać do końcowych minut meczu, kiedy to Dawid Glinka dwukrotnie pokonał golkipera Ujazdu i przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

Cieszy dobry mecz rozegrany przez naszych młodych adeptów piłkarstwa. Jednak to co może martwić po tym spotkaniu to ilość niewykorzystanych sytuacji. Trzeba pamiętać, że w kolejnych spotkaniach z bardziej wymagającymi rywalami nie będzie tylu okazji i należy być bardziej precyzyjnym. Naszym młodzikom gratulujemy wygranej i dziękujemy za trud włożony w to spotkanie, a kibicom dziękujemy za przybycie i wsparcie naszym młodych piłkarzy.

1:0 Dawid Glinka 1’ <- (Bartłomiej Grzysek)
2:0 Marcin Blaut 3’
3:0 Dawid Glinka 21’
4:0 Dawid Glinka 50’