Górnik JanuszkowiceJedność Rozmierka

LZS Stary Ujazd 6:1 LZS Radawie
Victoria Żyrowa 3:0 Start Dobrodzień
Adamietz Kadłub 6:0 LZS Grodziec
LZS GKS Izbicko - Otmice 3:0 Unia II Kolonowskie(wycofana)
Źródło Krośnica 3:1 KS II Żywocice - Krapkowice
KS Sławięcice K - Koźle 1:1 Błękitni Jaryszów

Młodzicy ulegli faworytowi ligi!

• autor: dzsiara, 2018-04-28 00:51

LKS Jedność Rozmierka 0:4(0:2) UKS Rodło I Opole

W czwartkowe popołudnie młodzicy Jedności rozegrali kolejne spotkanie w lidze młodzików. W ramach 6 kolejki II grupy mistrzowskiej podejmowali na własnym stadionie jednego z faworytów rozgrywek, zespół Rodła I Opole. Niestety rozmiereccy adepci piłkarstwa musieli uznać wyższość rywali ulegając im 0:4.

Spotkanie rozpoczęło się od śmiałej akcji ofensywnej gospodarzy, jednak jak mówi przysłowie „jedna jaskółka wiosny nie czyni” i dalsza część spotkania to zdecydowana przewaga opolskiej drużyny. Jednak mimo przewagi piłkarze Rodła długo nie potrafili sforsować defensywy Jedności, która broniła się bardzo mądrze i ze sporą dozą szczęścia, a jej najjaśniejszą postacią był bramkarz Rafał Nocoń, który tego dnia miał sporo pracy. Miejscowi swoich szans próbowali w nielicznych kontrach, albo w długich podaniach, jednak nie bardzo potrafili przystosować się do gry z wiatrem. Przyjezdni swoją przewagę udokumentowali w 25 minucie sprytnie rozgrywając rzut rożny. Dwie minuty później było już 0:2, po kolejnym stałym fragmencie gry. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i w dalszym ciągu lepiej na murawie rozmiereckiego stadionu radzili sobie goście, którzy łatwo dochodzili do klarownych sytuacji, ale równie łatwo je marnowali. Kolejną bramkę przyjezdni zdobyli w 42 minucie, ponownie po rzucie rożnym. Wynik spotkania goście ustalili na minutę przed końcem zdobywając czwartą bramkę.

Młodzicy Jedności musieli uznać wyższość rywala, który tego dnia był poza zasięgiem naszych młodych piłkarzy. Trochę szkoda bramek straconych po stałych fragmentach gry, bo przy lepszym ustawieniu można było tego uniknąć. Naszym chłopakom dziękujemy za ambitną walkę w całym spotkaniu. Chłopaki głowy do góry, bo przegrana z faworytem ligi ujmy nie przynosi i powinna być dla Was jedynie motywacją do jeszcze sumienniejszej pracy na treningach.

0:1 Rodło 25’
0:2 Rodło 27’
0:3 Rodło 42’
0:4 Rodło 59’