Jedność RozmierkaUnia Raszowa-Daniec

Błękitni Jaryszów 0:1 Victoria Żyrowa
Korona Krępna 6:1 LZS Radawie
LZS GKS Izbicko - Otmice 2:3 Unia II Żywocice - Krapkowice

Ważne zwycięstwo seniorów nie przyszło łatwo!!!

• autor: dzsiara, 2018-05-03 21:39

LKS Jedność Rozmierka 1:0(0:0) LZS Grodziec

W świąteczny czwartek seniorzy Jedności rozegrali zaległe spotkanie 14 kolejki, w którym podejmowali przed własną publicznością zespół LZS-u Grodziec. Obydwa zespoły nie zachwyciły poziomem, dlatego też mecz nie był porywającym widowiskiem. Jedna bramka zdobyta przez gospodarzy zadecydowała o tym, że to piłkarze Jedności opuszczali płytę rozmiereckiego stadionu w lepszych nastrojach.

Od początku spotkania lekką inicjatywę przejęli miejscowi, jednak większego zagrożenie pod bramkę Grodźca nie stwarzali. Przyjezdni swoich szans szukali w kontrach oraz długich podaniach na napastników. W drugiej części pierwszej odsłony piłkarze Jedności kilka razy zagrozili bramce gości, jednak nie zdołali pokonać golkipera przyjezdnych. Po zmianie stron w dalszym ciągu inicjatywa należała do gospodarzy, którzy coraz łatwiej przedostawali się pod bramkę Grodźca, jednak brakowało skutecznego wykończenia. Mimo kilku doskonałych okazji piłkarze Jedności tylko raz zdołali pokonać bramkarza przyjezdnych. W 72 minucie Mateusz Celes idealnie dośrodkował z prawej strony, spod linii końcowej, a Martin Długosz uderzeniem głową z bliskiej odległości dopełnił formalności. Jednak losy meczu mogły potoczyć się zupełnie inaczej, bowiem w 67 minucie arbiter podyktował rzut karny dla gości, po faulu rozmiereckiego obrońcy. Tym razem potwierdziło się powiedzenie, że karny to jeszcze nie bramka. Mateusz Wojs wyczuł intencje egzekutora „jedenastki” i uchronił rozmierecki zespół od utraty bramki. Skromne prowadzenie piłkarze Jedności dowieźli do ostatniego gwizdka sędziego i mogli się cieszyć z kompletu punktów.

Cieszą kolejne punkty zdobyte przez naszych piłkarzy. I choć w tym spotkaniu nie wszystko układało się po ich myśli, a wygrana nie przyszła łatwo, trzeba się cieszyć, że punkty zostały w Rozmierce. Jednak w dalszym ciągu naszą bolączką jest brak skuteczności pod bramką rywala i nad tym trzeba popracować. Naszym piłkarzom gratulujemy wygranej i dziękujemy za walkę i zaangażowanie w tym spotkaniu. Kibicom natomiast dziękujemy za przybycie i wsparcie.

1:0 Martin Długosz 72’ <- (Mateusz Celes)

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Mateusz Wojs – Martin Kalisz, Rafał Warzecha, Rafał Rudol, Rafał Kandziora, Krzysztof Domerecki(63’ Piotr Jokiel), Dawid Mnich(46’ Mateusz Celes), Artur Ciecior(53’ Wojciech Wachtl), Martin Długosz, Michał Hałek, Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Michał Ochmann, Martin Witek, Paweł Radziej

Żółte kartki: Martin Kalisz, Martin Długosz