Jedność RozmierkaJedność Rozmierka
Jedność Rozmierka 3:2 Jedność Rozmierka
2019-01-01, 13:00:00
Tradycyjny Mecz Noworoczny

Gra młodzików lepsza niż wynik!

• autor: dzsiara, 2018-05-09 23:41

MKS I Kluczbork 6:1(2:0) LKS Jedność Rozmierka

W poniedziałkowe popołudnie młodzicy Jedności wybrali się do Kluczborka na spotkanie 8 kolejki z liderem tabeli, zespołem MKS-u. Nasi młodzi adepci piłkarstwa zagrali przyzwoite zawody, a końcowy wynik jest zdecydowanie za wysoki patrząc na przebieg całego spotkania.

Od pierwszych minut inicjatywę na murawie przejęli gospodarze, jednak młodzicy Jedności bardzo mądrze się bronili, a swoich szans szukali w kontratakach. W 15 minucie miejscowi otworzyli wynik spotkania, skutecznie egzekwując rzut karny. Sześć minut później błąd w defensywie kosztował przyjezdnych utratę drugiej bramki. Końcowe minuty pierwszej odsłony to śmielsze ataki Jedności, które jednak nie przyniosły zmiany rezultatu. Od pierwszych minut drugiej połowy aktywniejsi byli goście, którzy w 35 minucie zdobyli bramkę kontaktową. Dalekie zagranie na lewą stronę do Bartłomieja Grzyska, ten wymanewrował obrońcę i dobrym podaniem obsłużył Denisa Ciocha, który mimo asysty obrońców nie dał szans golkiperowi MKS-u. Szybko zdobyta bramka dała nadzieję na ugranie czegoś więcej przez piłkarzy Jedności. Jednak sześć minut później gospodarze ponownie odskoczyli na dwie bramki. Upływający czas sprawił, że nie mający nic do stracenia przyjezdni postawili wszystko na jedną kartę. Niestety ich ataki nie przyniosły upragnionej bramki kontaktowej. Kiedy w 49 minucie miejscowi zdobyli czwartą bramkę było w zasadzie po meczu. Można było oczekiwać, że właśnie takim wynikiem zakończy się ta potyczka. Niestety w końcówce spotkania dwa indywidualne błędy w obronie kosztowały naszą drużynę utratę dwóch bramek i nieco wyśrubowały wynik dla gospodarzy.

Młodzicy spotkaniem w Kluczborku rozpoczęli mecze rewanżowe. Choć pamiętamy, że do rozegrania pozostały jeszcze niespełna dwa spotkania z pierwszej rundy. Mimo wysokiego wyniku, który nie w pełni oddaje to co działo się na murawie w Kluczborku, naszych młodych adeptów piłkarstwa trzeba pochwalić, bo rozegrali naprawdę dobre spotkanie. Mamy nadzieję, że w kolejnych meczach uda się wyeliminować błędy w defensywie i poprawić skuteczność, a wtedy i wyniki będą lepsze. Naszym młodzikom dziękujemy za walkę i zaangażowanie w tym spotkaniu.

1:0 MKS 15’(karny)
2:0 MKS 21’
2:1 Denis Cioch 35’ <- (Bartłomiej Grzysek)
3:1 MKS 41’