Jedność RozmierkaJedność Rozmierka
Jedność Rozmierka 3:2 Jedność Rozmierka
2019-01-01, 13:00:00
Tradycyjny Mecz Noworoczny

Seniorzy zgarniają komplet punktów!!!

• autor: dzsiara, 2018-05-15 20:12

LKS Jedność Rozmierka 2:0(2:0) LZS GKS Izbicko-Otmice

W niedzielę wczesnym popołudniem seniorzy Jedności rozegrali kolejne spotkanie ligowe. W ramach 21 kolejki klasy A podejmowali na własnym stadionie zespół Izbicka-Otmic. Spotkanie to nie było łatwą przeprawą dla rozmiereckich piłkarzy, jednak zdołali oni pokonać lokalnego rywala i zainkasować kolejne punkty.

Od początku spotkania inicjatywę na murawie przejęli gospodarze, którzy stworzyli kilka doskonałych okazji do objęcia prowadzenia, jednak nie zdołali zmusić do kapitulacji dobrze dysponowanego golkipera gości. Sztuka ta udała się w 14 minucie Patrykowi Kokotowi, który otrzymawszy dobre podanie od Jacka Mnicha, uderzył zza pola karnego i otworzył wynik spotkania. Cztery minuty później było już 2:0. Patryk Kokot dobrym podaniem w tempo uruchomił wychodzącego z własnej połowy Łukasza Hermasza, a nasz napastnik pognał na bramkę i mocnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych na skuteczną interwencję. Miejscowi w dalszym ciągu mieli przewagę i wydawało się, że kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Tak się jednak nie stało, bo mimo stwarzanych sytuacji brakowało skutecznego wykończenia. Goście w pierwszej odsłonie swoich szans szukali w dalekich dośrodkowaniach na napastników oraz w groźnych uderzeniach z dystansu, które jednak mijały światło bramki. Po zmianie stron piłkarze Jedności niepotrzebnie się cofnęli, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni, którzy przejęli inicjatywę na boisku. Akcje gości były coraz groźniejsze, na szczęści rozmierecka obrona grała bardzo czujnie, a jeśli już dochodziło do strzału to na posterunku był golkiper Jedności. W tej części gry miejscowi również mieli swoje okazje, głównie po kontrach, jednak bramki już nie zdobyli. Ostatecznie udało się przetrwać napór przyjezdnych do ostatniego gwizdka sędziego i to zespół Jedności w lepszych nastrojach opuszczał płytę rozmiereckiego stadionu.

Cieszy kolejna wygrana naszego zespołu, która naprawdę nie przyszła łatwo. Kolejne punkty dopisane do naszego dorobku pozwoliły powiększyć przewagę nad strefą spadkową i wprowadziły odrobinę spokoju. Naszym piłkarzom gratulujemy wygranej i dziękujemy za walkę, zaangażowanie i zdrowie zostawione na boisku. Kibicom natomiast dziękujemy za przybycie i wsparcie.

1:0 Patryk Kokot 14’ <- (Jacek Mnich)
2:0 Łukasz Hermasz 18’ <- (Patryk Kokot)

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Michał Ochmann – Martin Długosz, Rafał Warzecha, Michał Hałek, Rafał Kandziora, Jacek Mnich(46’ Damian Kroker), Artur Ciecior(89’ Mateusz Wojs), Piotr Jokiel, Dawid Mnich, Patryk Kokot, Łukasz Hermasz

Żółte kartki: Rafał Warzecha, Artur Ciecior