Jedność RozmierkaUnia Raszowa-Daniec

Błękitni Jaryszów 0:1 Victoria Żyrowa
Korona Krępna 6:1 LZS Radawie
LZS GKS Izbicko - Otmice 2:3 Unia II Żywocice - Krapkowice

Ciężka, ale zwycięska przeprawa młodzików w Ujeździe!!!

• autor: dzsiara, 2018-05-16 00:08

LUKS Szkółka Piłkarska Ujazd 2:3(1:3) LKS Jedność Rozmierka

W poniedziałkowe popołudnie młodzicy Jedności wybrali się do Ujazdu na mecz 10 kolejki z miejscową Szkółką Piłkarską. Tym razem młodzicy Jedności nie mieli tak łatwo jak w pierwszym meczu w Rozmierce. Obydwa zespoły stworzyły naprawdę dobre piłkarskie widowisko, w którym emocji nie brakowało od pierwszego do ostatniego gwizdka arbitra. Ostatecznie o jedną bramkę lepsi okazali się rozmiereccy adepci piłkarstwa i to oni zgarnęli komplet punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od ostrej wymiany ciosów i po 40 sekundach spotkania mogło, a w zasadzie powinno być 1:1, bowiem najpierw goście, a za moment miejscowi mieli wyborne okazje do strzelenia bramki. Taki początek zwiastował naprawdę dobre widowisko i rzeczywiście takiego byliśmy świadkami w Ujeździe. Obydwa zespoły raz po raz gościły pod bramką rywala, a akcje szybko przenosiły się z jednej połowy na drugą. W 8 minucie przyjezdni otworzyli wynik meczu. Marcin Blaut dobrym podaniem obsłużył Dawida Glinkę, ten wszedł między obrońców i w pojedynku jeden na jeden z golkiperem Ujazdu nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Niestety radość gości z prowadzenia nie trwała długo, bowiem minutę później błąd w defensywie kosztował ich utratę bramki. Z czasem zarysowała się nieznaczna przewaga przyjezdnych, jednak nie potrafili oni sobie poradzić z dobrze i wysoko grającą obroną gospodarzy. To co w znaczącej części spotkania było atutem miejscowych, dwa razy ich zgubiło, a błędy te zostały bezwzględnie wykorzystane przez zespół Jedności. Najpierw w 19 minucie daleką piłkę za obrońców posłał Dastin Jagusz, nieudaną pułapkę ofsajdową wykorzystał Marcin Blaut, który znalazł się sam na sam z bramkarzem gospodarzy, minął go i ze spokojem skierował futbolówkę do pustej bramki. W 27 minucie gospodarze ponownie nie zgrali się w próbie łapania na spalonego, tym razem przy stałym fragmencie gry. Piłkę z rzutu wolnego zagrał Dastin Jagusz, a wbiegający z głębi pola Dawid Glinka ponownie miał przed sobą tylko bramkarza miejscowych i podobnie jak przy pierwszym golu, ze stoickim spokojem skierował piłkę do bramki. Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze, a ich starania przyniosły oczekiwany efekt w 39 minucie, kiedy to zdobyli bramkę kontaktową. Szybka reakcja trenera Jedności i korekta w ustawieniu zespołu, wprowadziła nieco spokoju w poczynania defensywne zespołu, jednak ataki gospodarzy w dalszym ciągu były groźne. Również piłkarze Jedności mieli swoje okazje w tej odsłonie, niestety po raz kolejny zawiodła skuteczność. Niewykorzystane sytuacje mogły mieć brzemienny skutek, bowiem w ostatniej akcji meczu, już w doliczonym czasie, miejscowi byli o włos od zdobycia bramki wyrównującej. Jednak szczęście uśmiechnęło się do młodzików Jedności i po ostatnim gwizdku sędziego to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Młodzicy wreszcie się przełamali i zgarnęli komplet punktów. Niestety również w tym spotkaniu zawiodła skuteczność. Zabrakło odpowiednich decyzji w decydujących momentach, a wtedy można by uniknąć nerwówki w końcówce spotkania. Również formacja defensywna nie ustrzegła się błędów, dlatego jest jeszcze nad czym pracować przed kolejnym spotkaniami. Naszym młodym piłkarzom gratulujemy zwycięstwa i dziękujemy za walkę i zaangażowanie w tym spotkaniu.

0:1 Dawid Glinka 8’ <- (Marcin Blaut)
1:1 Ujazd 9’
1:2 Marcin Blaut 19’ <-(Dastin Jagusz)
1:3 Dawid Glinka 27’ <- (Dastin Jagusz)