Młodzicy nie sprostali rywalom!

• autor: dzsiara, 2018-05-17 21:24

LKS Jedność Rozmierka 3:4(2:2) OKS Odra II Opole

W czwartkowe, deszczowe popołudnie młodzicy rozegrali zaległe spotkanie 5 kolejki, które w pierwotnym terminie nie doszło do skutku z powodu burzy i ulewy. Na rozmierecki stadion zawitała drużyna Odry II Opole, złożona głównie z młodszych zawodników(rocznik 2006 i 2007). Niestety rozmiereccy adepci piłkarstwa nie zaprezentowali pełni swoich umiejętności i musieli uznać wyższość rywali.

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla gospodarzy, którzy w 5 minucie objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Bartłomieja Grzyska z rzutu rożnego zamknął Marcin Blaut, dograł przed bramkę do Dawida Glinki, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Odry. Niestety pięć minut później zaspała nieco obrona Jedności i napastnik Odry znalazł się sam na sam z golkiperem Jedności, nie dając mu szans na skuteczną interwencję. Odpowiedź miejscowych była natychmiastowa. Lewą stroną pociągnął Bartłomiej Grzysek, dobrym podaniem obsłużył Adama Puzika, a ten ponownie wyprowadził rozmierecki zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach więcej z gry mieli przyjezdni, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i sprawniej nią operowali. Ich starania przyniosły oczekiwany efekt w 20 minucie, kiedy po błędzie rozmiereckiej obrony, napastnik gości ponownie zmusił do kapitulacji bramkarza Jedności w pojedynku jeden na jeden. Pięć minut po zmianie stron przyjezdni wyszli na prowadzenie, wykorzystując zamieszanie pod rozmierecką bramką. Młodzicy Jedności próbowali odwrócić losy spotkania, jednak nie potrafili znaleźć sposobu na mądrze grających gości. Na cztery minuty przed końcem przyjezdni w zasadzie przesądzili o losach pojedynku, skutecznie egzekwując rzut wolny zza pola karnego i podwyższając prowadzenie. Gospodarze grali do końca, ale czasu starczyło tylko na kontaktowe trafienie Marcina Blauta w ostatniej minucie.

W poczynaniach naszych młodych adeptów piłkarstwa zabrakło zdecydowania, większej zadziorności i podejmowania trafnych decyzji. W deszczowych warunkach lepiej poradzili sobie młodzi piłkarze Odry i to oni zgarnęli komplet punktów. Naszym młodzikom dziękujemy za walkę i zaangażowanie w tym spotkaniu, a kibicom dziękujemy za przybycie i wsparcie.

1:0 Dawid Glinka 5’ <- (Marcin Blaut)
1:1 Odra 10’
2:1 Adam Puzik 11’ <- (Bartłomiej Grzysek)
2:2 Odra 20’