Jedność RozmierkaGórnik Januszkowice

LZS GKS Izbicko - Otmice KS Sławięcice K - Koźle
Unia Raszowa - Daniec Victoria Żyrowa
Unia II Żywocice - Krapkowice LZS Radawie

Młodzicy odwrócili losy dokończonego spotkania!!!

• autor: dzsiara, 2018-05-21 15:49

SMWSiR Koksownik Zdzieszowice 1:2(1:0) LKS Jedność Rozmierka

W sobotnie przedpołudnie młodzicy Jedności wybrali się do Januszkowic gdzie zostało zaplanowane dokończenie meczu 7 kolejki z Koksownikiem Zdzieszowice. Z różnych przyczyn mniej lub bardziej ważnych rozmierecka kadra na to spotkanie była dosyć okrojona i liczyła zaledwie 10 zawodników. Przypomnijmy, mecz w pierwotnym terminie został przerwany w 10 minucie ze względu na burzę i ulewę. Od 8 minuty gospodarze prowadzili po uderzeniu z dystansu.

W pierwszych 20 minutach sobotnich zawodów więcej z gry mieli przyjezdni, jednak nie przekładało się to na poważniejsze zagrożenie pod zdzieszowicką bramką. Również gospodarze w tej odsłonie nie zmusili do większego wysiłku golkipera Jedności. Po pierwszej połowie, a więc po 20 minutach wynik się nie zmienił i to miejscowi byli bliżsi końcowego sukcesu. Jednak drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli młodzicy Jedności i po kilku minutach było już 1:1. Lewą stroną pociągnął Marcel Pierończyk, zagrał pod bramkę, a piłka po rykoszecie od obrońcy trafiła wprost pod nogi Patryka Goli, który z bliskiej odległości dopełnił formalności. Przyjezdni złapali wiatr w żagle i ich ataki przybrały jeszcze na sile. Po kolejnych kilkunastu minutach osiągnęli swój cel i objęli prowadzenie. Marcin Blaut zagrał loba za obrońców, a tam do piłki doszedł Denis Cioch i w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Koksownika nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Rozmiereccy piłkarze mieli jeszcze okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak dwa razy gospodarzy uratowała poprzeczka, a w kilku innych sytuacjach zabrakło precyzji. Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić na rozmiereckich piłkarzach w końcówce, kiedy to dwie-trzy wyborne okazje stworzyli miejscowi, jednak wynik się nie zmienił i to piłkarze Jedności zatańczyli z radości na środku boiska po ostatnim gwizdku arbitra.

Rozmiereccy młodzicy mimo problemów kadrowych dali radę i zdołali odwrócić losy spotkania. Nasi młodzi adepci piłkarstwa pokazali pazur i wolę walki, które zostały nagrodzone. Naszym młodym piłkarzom gratulujemy wygranej i dziękujemy za walkę i zaangażowanie w tym spotkaniu.

1:0 Koksownik 8’
1:1 Patryk Goli 35’ <- (Marcel Pierończyk)
1:2 Denis Cioch 47’ <- (Marcin Blaut)

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Rafał Nocoń – Sebastian Dombrowski, Marcin Blaut, Łukasz Mróz, Adam Puzik, Marcel Pierończyk, Bartłomiej Grzysek, Patryk Goli, Denis Cioch oraz Paweł Giec