Jedność RozmierkaUnia Raszowa-Daniec

Błękitni Jaryszów 0:1 Victoria Żyrowa
Korona Krępna 6:1 LZS Radawie
LZS GKS Izbicko - Otmice 2:3 Unia II Żywocice - Krapkowice

Seniorzy przywożą punkt z Januszkowic!

• autor: dzsiara, 2018-05-21 21:08

LKS Górnik Januszkowice 0:0 LKS Jedność Rozmierka

W sobotnie popołudnie seniorzy Jedności wybrali się do Januszkowic na spotkanie 22 kolejki klasy A z miejscowym Górnikiem. Po dobrym meczu w którym zabrakło jedynie bramek, nasi piłkarze wracają do Rozmierki z jednym punktem.

Spotkanie w Januszkowicach było typowym meczem walki, który nie stał może na najwyższym poziomie piłkarskim, ale emocji w nim nie zabrakło. Jedyne czego zabrakło to goli, bowiem żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza rywali. Okazje do tego mieli jedni i drudzy, jednak więcej i klarowniejsze stworzyli przyjezdni. W pierwszej połowie gospodarze zagrażali rozmiereckiej bramce głównie po uderzeniach z dystansu i stałych fragmentach gry, jednak zazwyczaj były to próby niecelne. Przyjezdni kilka razy zagościli pod bramką Górnika, a najbliżej objęcia prowadzenia byli w ostatniej akcji pierwszej odsłony, kiedy to miejscowych przed utratą bramki uratował słupek. Po zmianie stron gra jeszcze bardziej się ożywiła i z upływem czasu jedni i drudzy mieli swoje okazje. W końcówce bliżsi przechylenia szali na swoją korzyść byli goście, jednak w kilku sytuacjach zabrakło centymetrów aby skierować futbolówkę do bramki rywali, albo brakowało dokładnego ostatniego podania. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym podziałem punktów.

Nasi piłkarze rozegrali dobre spotkanie i powiększyli swój dorobek punktowy o jedno oczko. Punkt zdobyty z solidnym rywalem trzeba jak najbardziej szanować. Naszym piłkarzom dziękujemy za walkę i zaangażowanie w tym spotkaniu, a kibicom dziękujemy za przybycie i wsparcie.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Mateusz Wojs – Martin Długosz, Rafał Warzecha, Michał Hałek, Rafał Kandziora, Jacek Mnich, Damian Kroker(72’ Mateusz Celes), Wojciech Wachtl, Dawid Mnich(82’ Piotr Jokiel), Patryk Kokot, Łukasz Hermasz

Pozostał w rezerwie: Krzysztof Domerecki

Unia II Żywocice-KrapkowiceJedność Rozmierka