Ambitna walka młodzików dała im remis z liderem!!!

• autor: dzsiara, 2018-05-31 01:02

UKS Rodło I Opole 1:1(1:0) LKS Jedność Rozmierka

W poniedziałkowe popołudnie młodzicy Jedności rozegrali kolejne spotkanie w II grupie mistrzowskiej. W ramach 13 kolejki wybrali się do „jaskini lwa”, a dokładnie mówią na boisko lidera rozgrywek Rodła I Opole. W dotychczasowych spotkaniach piłkarze lidera przegrali tylko jedno wyjazdowe spotkanie, a na własnym terenie zanotowali komplet zwycięstw. Udający się do Opola rozmiereccy piłkarze, których trener miał tego dnia do dyspozycji tylko 11, teoretycznie skazani byli na porażkę. Tym bardziej, że mimo godziny 18 z nieba lał się żar. Jednak podopieczni trenera Mateusza Wojsa pokazali pazur i ambitnie stawili czoła faworytowi rozgrywek, co w połączeniu z indolencją strzelecką gospodarzy pozwoliło młodzikom Jedności na wywiezienie cennego punktu z trudnego terenu.

Od pierwszych minut inicjatywę na murawie przejęli gospodarze, którzy raz po raz zagrażali rozmiereckiej bramce. Miejscowi stwarzali kolejne okazje, jednak nie potrafili ich wykorzystać, w czym spora zasługa rozmiereckiej defensywy i bramkarza. Dopiero po niespełna kwadransie udało im się sforsować rozmierecką bramkę po raz pierwszy i jak się później okazało po raz ostatni w tym spotkaniu. W kolejnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie i w dalszym ciągu stroną dominującą byli gospodarze. Piłkarze Jedności swoich okazji upatrywali w kontrach i w dalekich podaniach do napastnika. Do przerwy utrzymało się skromne prowadzenie miejscowych. Po zmianie stron w dalszym ciągu przewagę mieli zawodnicy Rodła, jednak nie stwarzali już tak wielu sytuacji pod bramką Jedności jak w pierwszej odsłonie. Po kwadransie gry trener Jedności zdecydował się nieco zmodyfikować ustawienie swojego zespołu, co poskutkowało lekkim ożywieniem w poczynaniach ofensywnych. Na osiem minut przed końcem spotkania sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach. Denis Cioch powalczył o piłkę z obrońcą i bramkarzem Rodła i leżąc już na murawie zdołał skierować futbolówkę do bramki gospodarzy. Radość w rozmiereckim obozie mogła się chwilę później przerodzić w euforię, bowiem napastnik Jedności stanął przed szansą na kolejną bramkę, jednak tym razem górą była defensywa Rodła. Mądra gra w obronie przez końcowe minuty pozwoliła naszym piłkarzom dowieźć korzystny rezultat do końcowego gwizdka.

Naszym młodym piłkarzom należą się brawa za ambitną postawę w tym spotkaniu. Pokazali, że potrafią się wspiąć na wyżyny swoich umiejętności i stawić czoła najlepszym drużynom na Opolszczyźnie. Przed naszymi młodzikami jeszcze jedno spotkanie w tym sezonie i mamy nadzieję, że z przytupem zakończą ten udany sezon. Jeszcze raz gratulujemy całemu zespołowi dobrego wyniku z liderem i dziękujemy za walkę i zaangażowanie w tym spotkaniu.

1:0 Rodło 14’
1:1 Denis Cioch 52’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Rafał Nocoń – Dastin Jagusz, Marcin Blaut, Sebastian Dombrowski, Kamil Pollok, Bartłomiej Grzysek, Dawid Glinka, Marcel Pierończyk, Denis Cioch oraz Patryk Goli, Paweł Giec