Start DobrodzieńJedność Rozmierka
2018-06-17, 17:00:00

Start Dobrodzień 2:1 Jedność Rozmierka
LZS Stary Ujazd 11:0 LZS Grodziec
LZS Radawie 3:0 Unia II Kolonowskie(wycofana)
Victoria Żyrowa 2:0 KS II Żywocice - Krapkowice
Adamietz Kadłub 1:3 Błękitni Jaryszów
Górnik Januszkowice 4:1 KS Sławięcice K - Koźle
LZS GKS Izbicko - Otmice 7:2 Źródło Krośnica

Osłabieni seniorzy kończą sezon przegraną!

• autor: dzsiara, 2018-06-19 22:27

KS Start Dobrodzień 2:1(1:1) LKS Jedność Rozmierka

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności rozegrali ostatnie ligowe spotkanie tej wiosny. Ich rywalem w meczu wyjazdowym był zespół Startu Dobrodzień. Niestety z różnych powodów naszym piłkarzom nie dane było na ostatnie spotkanie wybrać się w pełnym składzie i w meczu z trzecią siłą ligi musieli sobie radzić w dziesięcioosobowym składzie. Na boisku nasi piłkarze pokazali prawdziwy charakter i mimo osłabienia postawili twarde warunki faworyzowanemu rywalowi. Niestety zabrakło niewiele aby z gorącego terenu wrócić ze zdobyczą punktową.

Od początku spotkania, co zrozumiałe w takiej sytuacji, inicjatywę przejęli miejscowi. Jednak piłkarze Jedności grali bardzo mądrze, umiejętnie się broniąc i szukając swoich szans w kontrach. Mimo kilku wybornych okazji, zawodnicy Startu nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie golkipera Jedności. Niestety udało im się otworzyć wynik spotkania w 18 minucie, po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu pod rozmierecką bramką. Mimo jeszcze kilku okazji ze strony miejscowych wynik się nie zmieniał. Piłkarze Jedności cierpliwie czekali na swoją okazję i wreszcie na cztery minuty przed przerwą dopięli swego. Z prawej strony w pole karne dośrodkował Damian Kroker, a tam futbolówkę perfekcyjnie opanował Łukasz Hermasz i świetnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił, jednak gospodarze nie mieli już tak wielu klarownych sytuacji. Niestety w 70 minucie, ponownie po rzucie rożnym, zdołali objąć prowadzenie. Rozmiereccy piłkarze usilnie próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak wynik już się nie zmienił i to gospodarze powiększyli swój dorobek o trzy oczka.

Szkoda tego spotkania, bo w pełnym składzie z takim zaangażowaniem jakie było z naszej strony w niedzielnym meczu, bylibyśmy w stanie powalczyć o zdecydowanie lepszy wynik. Naszym piłkarzom należą się słowa uznania i podziękowania za ogromną determinację i zaangażowanie w tym spotkaniu i zdrowie zostawione na boisku. Dziękujemy Panowie!!! Jesteśmy z Was dumni, bo do osiągnięcia korzystnego wyniku zabrakło naprawdę niewiele.

1:0 Start 18’
1:1 Łukasz Hermasz 41’ <- (Damian Kroker)
2:1 Start 70’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Michał Ochmann – Denis Błyszcz, Rafał Rudol, Rafał Kandziora, Martin Kalisz, Piotr Jokiel, Jacek Mnich, Martin Długosz, Łukasz Hermasz, Damian Kroker