Jedność RozmierkaJedność Rozmierka
Jedność Rozmierka 3:2 Jedność Rozmierka
2019-01-01, 13:00:00
Tradycyjny Mecz Noworoczny

Noworoczne granie w Rozmierce już po raz 23!!!

• autor: dzsiara, 2019-01-03 21:23

Tradycyjny Mecz Noworoczny Jedności za nami…

Rozmierka, 1 stycznia, godzina 13:00, to od przeszło dwudziestu lat pora o której na stadionie gwarno jak podczas ligowych spotkań w trakcie sezonu piłkarskiego. O tej właśnie porze odbywa się tu Tradycyjny Mecz Noworoczny Jedności. W tym roku nie mogło być inaczej, a noworoczne granie było już 23 z kolei.

Pierwszy na obiekcie pojawił się jak zawsze prezes klubu, który czynił przygotowania do meczu i co chwila spoglądał w stronę drzwi wejściowych, wyglądając pierwszych zawodników. Ci pojawili się w szatni już przed 12:30, a za nimi powoli przychodzili kolejni. Niektórzy mieli trochę cięższe powroty z sylwestrowych pląsów i mecz tradycyjnie już rozpoczął się z lekkim poślizgiem, bo zawodnicy choć trochę spóźnieni to chętni do gry, dlatego grzechem byłoby nie poczekać. Ostatecznie liczba chętnych i gotowych do gry była w tym roku rekordowa i wyniosła 31, dlatego też zespoły zagrały w liczebniejszych składach. O 13:10 z sekundami Robert Tomala, pełniący tego dnia rolę arbitra, dał sygnał do rozpoczęcia gry, a zawodnicy ubrani w barwy klubowe, jedni w koszulkach żółtych, drudzy w czarnych, rozpoczęli noworoczną potyczkę. Na pierwszą bramkę w Nowym Roku czekaliśmy rekordowo krótko, bowiem już w 33 sekundzie gry wynik spotkania otworzył Patryk Kałka, który uderzeniem z 33 metrów dał prowadzenie drużynie „czarnych”, a była dokładnie godzina 13:11. Jednak później więcej do powiedzenia mieli piłkarze w żółtych trykotach i po bramce Rafała Kandziory oraz dwóch przedniej urody trafieniach Piotra Jokla, prowadzili po 25 minutach 3:1. Krótka przerwa, uzupełnienie płynów(różnej maści) i rozpoczęło się drugie 25 minut. Od początku zespół „czarnych” dążył do zmiany niekorzystnego rezultatu, jednak wszystko na co pozwoliła defensywa „żółtych” to bramka kontaktowa Łukasza Hermasza. Również „żółci” mieli szanse na podwyższenie prowadzenia, jednak więcej bramek tego dnia już nie zobaczyliśmy i spotkanie zakończyło się wygraną „żółtych” 3:2.

Oczywiście w tym dniu nie wynik spotkania był najważniejszy, a przede wszystkim możliwość spotkania się i złożenia sobie wzajemnie życzeń u progu rozpoczętego roku oraz możliwość poruszania się na świeżym powietrzu. Dla kibiców była to również okazja do wspólnych życzeń oraz do zobaczenia w akcji piłkarzy swojego ulubionego Klubu. Dlatego też po meczu wszyscy zebrali się w świetlicy i uczcili nadejście Nowego Roku „lampką” szampana.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w tegorocznym Meczu Noworocznym Jedności i podtrzymanie tradycji. W tym rozpoczętym roku chcielibyśmy życzyć Wam dużo zdrowia i pomyślności, zawodnikom udanych występów i aby omijały ich kontuzje, a kibicom wytrwałego i cierpliwego dopingowania swojego zespołu w każdych okolicznościach.

Jedność „ŻÓŁCI” 3:2(3:1) Jedność „CZARNI

Bramki zdobyli: 2x Piotr Jokiel, Rafał Kandziora dla „żółtych” oraz Patryk Kałka, Łukasz Hermasz dla „czarnych”

Drużyny wystąpiły w składach:

Jedność „ŻÓŁCI”: Michał Ochmann, Franciszek Glik – Piotr Wawrzyniak, Mateusz Błyszcz, Kamil Kała, Mariusz Pabisiak, Piotr Piontek, Piotr Jokiel, Filip Jokiel, Daniel Kała, Martin Kalisz, Martin Długosz, Jacek Mnich, Rafał Kandziora, Gabriel Kwoczała

Jedność „CZARNI”: Damian Sprancel – Dariusz Goczoł, Gabriel Suchan, Adam Namyślik, Bartłomiej Wojdak, Tadeusz Wojdak, Łukasz Wojdak, Sebastian Wojdak, Rafał Warzecha, Rafał Rudol, Józef Jaskóła, Łukasz Hermasz, Dawid Janoszka, Patryk Kokot, Patryk Kałka, Damian Kroker

Sędziował: Robert Tomala

Zobacz zdjęcia z XXIII Meczu Noworocznego --->