Wygrana w meczu na szczycie! 2-0!

• autor: OZON89, 2010-03-28 18:25

LKS Jedność ROZMIERKA 2:0 Budowlani STRZELCE OP.

Bramki: Sebastian Wojdak, Paweł Jasiński

W 15. kolejce, w meczu na szczycie, spotkał się lider i wicelider rozgrywek B-klasy. Z tego niezwykle emocjonującego spotkania zwycięsko wyszła drużyna z Rozmierki, która zrobiła wielki krok w stronę mistrzostwa zwiększając przewagę punktową nad rywalami.
O randze tego spotkania, który był nazywany meczem X-lecia, wiedzieli wszyscy. Jednak powstała w ten sposób presja nie odbiła się negatywnie na zawodnikach, wręcz przeciwnie, wszyscy byli zmotywowani na 200%. Aby zrobić kolejny, tym razem milowy krok w stronę awansu gotowi byli "gryźć trawę" od początku do końca. Jak się okazało, przyniosło to efekt. Ale zacznijmy od początku.

Na początku pierwszej połowy to goście mieli więcej z gry i atakowali dużo częściej niż spięta i odrobinę zestresowana drużyna Rozmierki. Pogoda nie rozpieszczała zawodników, gdyż w pierwszej częsci gry wiał silny wiatr, padał deszcz, a nawet zdarzył się grad. Po pierwszych 15. minutach liderzy B-klasy zaczęli się rozkręcać i od tego momentu było już tylko lepiej. Drużyna Budowlanych została zamknięta na swojej połowie, a kontry gości były skutecznie rozmontowywane przez naszych obrońców, którzy rozegrali bardzo dobre spotkanie. Niestety mimo kilku okazji m.in. strzału głową w poprzeczkę Sebastiana Wojdaka i chybieniu o kilka centymetrów Łukasza Hermasza, w pierwszej połowie piłka nie zdołała wpaść do bramki gości.

Druga połowa to poprawa pogody oraz skuteczności naszej drużyny. Niebagatelny udział w zwiększającej się przewadze gospodarzy miała druga żółta kartka otrzymana przez gracza Budowlanych, po której został usunięty z boiska, miało to miejsca około 55. minuty. Kilka minut później mogliśmy oglądać wspaniałą akcję i gola Sebastiana Wojdaka, absolutnej gwiazdy tego meczu. Otrzymując piłkę w środku boiska wyprzedził 2. pomocników, minął dryblingiem 2. obrońców oraz bramkarza i skierował piłkę do bramki, wszystko to na pełnej szybkości. Po tej akcji, w geście radości, został sprowadzony do parteru i przygnieciony przez całą drużynę ;).
Wygrywając 1-0 wiedzieliśmy, że to nie koniec i trzeba walczyć dalej, gdyż rywal mimo osłabienia może strzelić bramkę. Około 70 minuty w środku pola walkę o piłkę wygrał Bartosz Berlak, podał do Sebastiana Wojdaka na prawą stronę, ten natomiast zagrał w pole karne do Pawła Jasińskiego, który umieścił piłkę w siatce. W międzyczasie żółtą kartkę otrzymał Łukasz Hermasz, i oznacza to że nasz najlepszy strzelec nie będzie mógł zagrać w następnym spotkaniu. Mimo wyniku 2-0 nasi seniorzy dalej atakowali. Jednak zarówno Paweł Jasiński jak i, przesunięty na ostatnie 10 minut do ataku, Bartosz Berlak nie potrafili, pomimo świetnych sytuacji, strzelić bramki. Jednak liczy się zwycięstwo i kolejne 3 bardzo ważne punkty zapisane na naszym koncie.

Kolejny mecz dopiero za 2 tygodnie, jednak dzięki tej wygranej spędzimy ten czas w niezwykle radosnej atmosferze.

Skład Rozmierki: K.Kuźniak, R.Porada, W.Wachtl, D.Glik, M.Hałek, P.Pabisiak, S.Wojdak, J.Gawlik, B.Berlak, Ł.Hermasz, P.Jasiński, P.Radziej, D.Kozioł, R.Kandziora.

Żółte kartki: W.Wachtl, D.Glik, R.Porada, Ł.Hermasz.