Zapowiedź...

• autor: dzsiara, 2010-06-17 20:17

Rozgrywki na finiszu.

Mistrzostwa Świata w RPA dopiero się rozkręcają i pewnie doczekamy się jeszcze nie jednej sensacji(niestety w artykule poświęconym tej imprezie-> mała aktywność użytkowników) a tym czasem drużyny Jedności dobijają do mety rozgrywek ligowych.

Juniorzy zagrają w niedzielę ostatnie spotkanie sezonu. W Strzelcach Opolskich na stadionie przy ulicy Strzelców Bytomskich zmierzą się w derbach gminy z miejscowym Piastem. Obydwie drużyny w rundzie wiosennej spisują się bardzo dobrze i zgromadziły po 22 punkty, lepszym wynikiem może pochwalić się jedynie przewodząca w tabeli Stal Brzeg. W całym sezonie Jedność wyprzedza Piasta o jedno oczko. Drużyna ze Strzelec Opolskich po udanym rozpoczęciu rundy rewanżowej w ostatnich meczach dwa razy przegrała na wyjazdach w Graczach i Źlinicach oraz wygrała u siebie z Wawelnem. W jesiennej potyczce w Rozmierce lepsi okazali się goście wygrywając 1:2. Zapowiada się więc ciekawe widowisko którego stawką są nie tylko 3 punkty lecz również palma pierwszeństwa w gminie.

Seniorzy rozegrają wyjazdowe spotkanie w Izbicku. Gospodarze niedzielnego meczu plasują się w środku tabeli. Wygrali oni dwa ostatnie spotkania lecz trzeba przyznać że rywale(Szymiszów i Jaryszów) nie byli zbyt wymagający, z drużynami z górnej części tabeli ni szło im już tak łatwo. Historia spotkań obydwu zespołów przedstawia się różnie. W poprzednim sezonie dwa razy wygrała Jedność 5:0 u siebie i 0:1 na wyjeździe, natomiast w sezonie 2007/2008 dwa razy górą było Izbicko wygrywając 3:1 u siebie i 2:3 w Rozmierce. Po ostatnim pogromie Błękitnych apetyty kibiców bardzo urosły i oczekują przynajmniej powtórzenia wyniku z jesieni kiedy to Jedność wygrała 6:1.

Plan niedzielnych meczy:

Niedziela 20.06.2010 godz. 11:00