Zwycięstwo juniorów w derbach...

• autor: dzsiara, 2010-06-20 13:22

SKS Piast Strzelce Opolskie 2:4(1:2) LKS Jedność Rozmierka

Bramki dla Rozmierki zdobyli: 2x Gabriel Suchan, Piotr Polok, Tomasz Skrzypczyk

W niedzielne przedpołudnie juniorzy zagrali ostatni mecz sezonu a ich rywalem był zespół Piasta Strzelce Opolskie. Piłkarze Jedności po zaciętej grze i w miarę wyrównanym meczu odnieśli zwycięstwo i tym samym udanie zrewanżowali się za jesienną porażkę w Rozmierce.
Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania sił ale po kilku minutach zarysowała się lekka przewaga piłkarzy Piasta którzy opanowali środek pola. Udokumentowaniem tej przewagi był gol zdobyty w 15 minucie kiedy to zawodnik miejscowych wymanewrował obrońców i strzałem z 16 metrów nie dał szans bramkarzowi. Po zdobyciu bramki w dalszym ciągu więcej z gry mieli gospodarze natomiast ataki Jedności były niemrawe i bojaźliwe. „Przełomową” okazała się być akcja z 28 minuty kiedy to prawą stroną pociągnął z piłką Michał Kopa idealnie dośrodkował ale niestety Marcin Szłapa z bliskiej odległości nie trafił w światło bramki. Akcja była „przełomowa” ponieważ od tego momentu piłkarze Jedności uwierzyli że ich ataki mogą być skuteczne. Minutę później było już 1:1. Gabriel Suchan z 35 metrów posłał piłkę w pole karne a tam idealnie ustawiony był Piotr Polok który strzałem głową pokonał bramkarza. W 31 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Michał Kopa a w polu karnym pierwszy do piłki dobiegł Gabriel Suchan i strzałem w „długi róg” ustalił wynik do przerwy.
Po przerwie Piast zabrał się za odrabianie strat. Cel swój osiągnął już w 51 minucie. Przy rzucie wolnym błąd w kryciu popełnili obrońcy Rozmierki i gospodarze doprowadzili do wyrównania. Kilka chwil później od utraty bramki uratował gości Rafael Kwoczała broniąc strzał z bliskiej odległości. W 66 minucie rzut rożny z prawej strony wykonywał Michał Kopa a do piłki w polu karnym najwyżej wyskoczył Marcin Szłapa lecz jego strzał odbił bramkarz, niestety dla gospodarzy, wprost pod nogi Gabriela Suchana który dopełnił formalności. Gospodarze próbowali wyrównać lecz ich ataki kończyły się albo na obrońcach Jedności albo strzałami obok bramki. W 83 minucie kapitalną kontrę przeprowadzili goście. Prawą stroną popędził z piłką Michał Kopa, dośrodkował w pole karne a Tomasz Skrzypczyk pięknym strzałem głową ustalił wynik meczu.
Juniorzy Jedności zagrali kolejny dobry mecz i wygrywając ten derbowy pojedynek zapewnili sobie czwarte miejsce w tabeli. Do rozegrania została jeszcze jedna kolejka(środa 23.06) lecz w tym terminie Jedność miała grać z zespołem Zrywu Opole który wycofał się z rozgrywek i tym samym 3 punkty zostaną przyznane drużynie Rozmierki walkowerem.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Rafael Kwoczała, Bartłomiej Wojdak, Gabriel Suchan, Rafał Rudnik, Rafał Kandziora, Łukasz Berlak(Patryk Kokot), Marcin Szłapa(Piotr Wawrzyniak), Dominik Goczoł(Gabriel Kwoczała), Tomasz Skrzypczyk, Michał Kopa(Dawid Skowronek), Piotr Polok

Gratulacje!