ogółem: 4 013 401

Zwycięstwo na pożegnanie z „B” klasą...

• autor: OZON, 2010-06-27 21:49

LKS Jedność Rozmierka 4:1(2:1) LKS Adamietz Kadłub

Bramki dla Jedności zdobyli: Łukasz Hermasz, Sebastian Wojdak, Bartosz Berlak, Paweł Jasiński

W ramach ostatniej kolejki spotkań do Rozmierki przyjechała ekipa z Kadłuba na mecz derbowy. Przed meczem zostaliśmy dodatkowo zmotywowani przez prezesa, który stwierdził, że cała runda wiosenna się dla niego nie liczy jeśli nie wygramy tego spotkania!

Początek tego meczu to wyrównana gra z obu stron. Na groźny strzał Rozmierki Kadłub odpowiedział kilkoma akcjami z lewej strony boiska. Po jednej z nich i uderzeniu zza pola karnego goście objeli prowadzenie. Jednak nasi seniorzy nie poddali się i walczyli dalej. Remis przyszedł po wybiciu piłki przez naszego bramkarza, którą strącił Paweł Jasiński w stronę Łukasza Hermasza a ten, jak to ma w zwyczaju, umiescił ją w bramce. Bramka na 2-1 to popis indywidualnych umiejętności Sebastiana Wojdaka, który minął kilku zawodników na pełnej szybkości i wbiegając w pole karne uderzył obok bramkarza.

Druga połowa to w dalszym ciągu wyrównana , ostra gra. Goście chcieli strzelić wyrównującą bramkę, jednak nie udawało im się tego dokonać. W ok. 80. minucie ich szanse na wywiezienie z "twierdzy w Rozmierce" chociażby jednego punktu pogrzebał Bartosz Berlak. Wykorzystał on podanie od Piotra Pabisiaka i dzięki nieuwadze obrońców zdołał oddać strzał z ok. 12. metrów. W końcówce wynik podwyższył jeszcze Paweł Jasiński, zdobywając swoją 20. bramkę w tym sezonie.

Podsumowując, nasi seniorzy zagrali dobre spotkanie i wygrali po raz drugi w tym sezonie z Kadłubem co nie zdarzyło się od dawna. To już koniec naszych występów w klasie B i miejmy nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy jedną z silniejszych ekip A-klasy.