Aktualności

Trampkarze od zwycięstwa rozpoczęli sezon!

• autor: dzsiara, 2010-09-03 20:35

LKS Jedność Rozmierka 14:3(8:1) LKS Tempo Grodzisko

Bramki dla Jedności zdobyli: 4x Jacek Mnich, 4x Damian Kroker, 2x Roman Nocoń, Martin Długosz, Michał Kapica, dwie bramki padły po strzałach samobójczych

Drużyna Rozmierki wystąpiła w składzie: Tomasz Markieton – Jarosław Jendryka, Martin Kalisz, Roman Nocoń, Jacek Mnich, Damian Kroker, Martin Długosz oraz Dawid Mnich, Patryk Kozioł, Michał Kapica

W piątek 03.09.2010 o godzinie 18:00 na murawę stadionu w Rozmierce wybiegły siódemki trampkarzy miejscowej Jedności oraz Tempa Grodzisko. Spotkanie rozgrywane było na mniejszym boisku i na mniejsze bramki zgodnie z regulaminem obowiązującym dla drużyn siedmioosobowych. Mecz jak przystało na derby, mimo iż grali tylko trampkarze, zgromadził sporą publiczność miejscowych jak i przyjezdnych fanów futbolu. Przybyli na spotkanie kibice nie zawiedli się bo emocji i bramek nie zabrakło.

Od pierwszych minut spotkania swoje warunki gry narzucili młodzi piłkarze Jedności, lecz mimo przewagi i sytuacji nie potrafili się wstrzelić w mniejsze, niż to miało miejsce do zeszłego sezonu, bramki. Wynik meczu otworzył w 7 minucie Jacek Mnich. Na kolejnego gola kibice czekali kolejne 7 minut a jego strzelcem był Martin Długosz który ładnym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi Tempa. Potem bramki padały już częściej a ich strzelcami byli: w 26 minucie Damian Kroker po dobrym podaniu Jacka Mnicha, w 28 minucie Jacek Mnich po solowej akcji przez pół boiska, w 29 minucie ponownie Jacek Mnich tym razem po ładnej dwójkowej akcji z Damianem Krokerem oraz w 31 minucie Damian Kroker który otrzymał piłkę po ładnej sztuczce technicznej Jacka Mnicha. W 18 i 34 minucie zawodników Jedności wyręczyli obrońcy Grodziska którzy interweniowali tak niefortunnie, że kierowali piłkę do własnej bramki. Jedyna w tej części gry bramka dla gości padła w 19 minucie po strzale z połowy boiska co przy wzroście bramkarza Jedności było nie lada wyczynem:-)
Od początku drugiej połowy dalej stroną dominującą była Jedność a bramki począwszy od 39 minuty padały co minutę. Strzelcami byli kolejno: dwa razy Damian Kroker, Jacek Mnich i Roman Nocoń. Po zdobyciu bramki na 13:1 przez Michała Kapicę w 48 minucie opiekun Jedności dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom i wtedy kilka dogodnych sytuacji stworzyli przyjezdni. W 55 minucie w sytuacji sam na sam napastnik Tempa nie pozostawił złudzeń Tomaszowi Markietonowi. Natomiast pięć minut później kapitalną akcję gości, zakończoną bramką, rozpoczął najmniejszy w ich szeregach „Messi”. Wynik spotkania na 14:3 ustalił w 61 minucie Roman Nocoń.

Trampkarze Jedności udanie rozpoczęli rundę jesienną. Mimo iż liczebnie goście mogli wystawić dwie drużyny i jeszcze po rezerwowym dla każdej, okazało się, że w parze z ilością nie zawsze idzie jakość. W szeregach przyjezdnych dobrze zaprezentowała się jedna, z kilku w składzie, dziewczyna która „siała postrach” wśród defensywy Jedności. Najmłodsi piłkarze Rozmierki pokazali się w tym spotkaniu z dobrej strony i miejmy nadzieję w dalszej części sezonu również będę prezentować wysoką formę.