ogółem: 4 013 621

Wygrana juniorów w dobrym stylu!

• autor: dzsiara, 2010-09-05 13:37

LKS Jedność Rozmierka 4:0(1:0) LZS Kadłubiec

1:0 Piotr Wawrzyniak 13’; 2:0 Dawid Skowronek 52’; 3:0 Gabriel Kwoczała 59’; 4:0 Gabriel Kwoczała 87’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Krzysztof Kuźniak – Rafał Rudnik, Gabriel Suchan, Bartłomiej Wojdak, Kamil Piontek, Marcin Szłapa(71’ Jacek Mnich), Patryk Kokot, Dawid Skowronek, Piotr Wawrzyniak, Piotr Polok, Gabriel Kwoczała

Żółte kartki: Kamil Piontek, Bartłomiej Wojdak, Piotr Polok, Rafał Rudnik

Sędziował: Paweł Giełzak

W minioną niedzielę rozgrywki zainaugurowali juniorzy Jedności. Do Rozmierki przyjechał zespół Kadłubca który w pierwszej kolejce pokonał na własnym terenie Unię Tułowice 5:2. Młodzi piłkarze Jedności, mimo braku w składzie dwóch podstawowych zawodników zaprezentowali się znakomicie i pewnie wygrali 4:0.

Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando piłkarzy Jedności. To oni lepiej radzili sobie w środku pola i mieli więcej sytuacji strzeleckich. Już w 4 minucie na czystą sytuację wyszedł Piotr Polok lecz jeszcze przed polem karnym został nieprzepisowo powstrzymany przez obrońcę, rzut wolny wykonał sam poszkodowany a bramkarz gości z trudem obronił jego strzał. Chwilę później z lewej strony na bramkę uderzył Patryk Kokot lecz i tym razem bramkarz Kadłubca nie dał się zaskoczyć. W 11 minucie dwójkową akcję przeprowadzili Patryk Kokot z Piotrem Polokiem ten ostatni podał do Gabriela Kwoczały ale i po jego strzale bramkarz był na posterunku. Goalkeeper Kadłubca skapitulował dopiero w 13 minucie kiedy to po dośrodkowaniu Gabriela Suchana piłkę w polu karnym przyjął Piotr Wawrzyniak i ze stoickim spokojem skierował do siatki obok zaskoczonego bramkarza któremu pole widzenia zasłaniał Piotr Polok. W 22 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny z 19 metrów, kombinacyjne zagranie Rafała Rudnika do stojącego obok muru Patryka Kokota który trochę za bardzo pociągnął pod linię końcową i jego strzał z ostrego kąta padł łupem bramkarza Kadłubca. Później nastąpił okres w miarę wyrównanej gry lecz goście nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Jedynym „zagrożeniem” były dośrodkowania z rzutów rożnych które jednak padały łupem Krzysztofa Kuźniaka. Bliżsi zdobycia kolejnej bramki byli gospodarze lecz w 28 minucie Piotrowi Wawrzyniakowi zabrakło trochę zimnej krwi w sytuacji podbramkowej. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy w sytuacji sam na sam znalazł się Gabriel Kwoczała lecz piłka uderzona obok wychodzącego bramkarza trafiła w słupek. Pierwsza część spotkania zakończyła się jedno bramkowym prowadzeniem Jedności a najlepszą sytuacją gości był rzut wolny z 2 minuty kiedy to z 17 metrów pomocnik Kadłubca próbował zaskoczyć bramkarza Rozmierki.

Druga część spotkania to popis gry juniorów Jedności. Goście praktycznie nie zdołali zagrozić bramce Krzysztofa Kuźniaka nie licząc paru rzutów wolnych i dwa rożne. Tymczasem gospodarze raz po raz nękali defensywę Kadłubca. Już w 46 minucie po dośrodkowaniu Patryka Kokota z rzutu rożnego na bramkę strzelał Piotr Polok lecz bramkarz gości wyczuł jego intencje. W 52 minucie Patryk Kokot wypracował sobie doskonałą pozycję do oddania strzału lecz mimo wybornej pozycji wystawił piłkę lepiej ustawionemu Dawidowi Skowronkowi któremu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w bramce. Po kolejnych siedmiu minutach drugiej połowy było już 3:0. Patryk Kokot zagrał doskonała piłkę na lewą stronę do Gabriela Kwoczały a ten po wejściu w pole karne strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. W 75 minucie Dawid Skowronek spod linii końcowej zagrał wzdłuż bramki lecz Piotr Polok nie zdołał przeciąć tego podania. Pięć minut później parę podań wymienili między sobą Piotr Polok z Patrykiem Kokotem lecz strzał tego ostatniego nie trafił do celu. W 86 minucie Piotr Polok przeprowadził indywidualną akcję lecz jego uderzenie z ostrego kąta również nie znalazło drogi do bramki. Minutę później wynik spotkania ustalił Gabriel Kwoczała. Ponownie otrzymał dobrą piłkę od Patryka Kokota(trzecia asysta w tym meczu!) w polu karnym wymanewrował obrońców, położył na ziemię bramkarza i strzelił do pustej bramki. Minutę przed końcem spotkania również Patryk Kokot mógł wpisać się na listę strzelców lecz jego uderzenie głową, po wrzutce Gabriela Suchana, przeszło minimalnie nad poprzeczką.

Juniorzy Jedności w dobrym stylu pokonali lokalnego rywala. Trzeba przyznać, że po zmianie na ławce trenerskiej chłopcy nie tylko nie stracili zeszło sezonowej dyspozycji ale wręcz ich gra nabrała jeszcze większego polotu i lekkości. Oby tak wiodło się im przez cały sezon, a kolejną okazję zaprezentowania swoich umiejętności będą mieli już w najbliższą środę w Sławicach.