Zapowiedź...

• autor: dzsiara, 2010-09-08 22:46

Kolejna porcja piłkarskich emocji!

Dopiero co opadły emocje po minionych spotkaniach a w najbliższych dniach czeka kibiców Jedności następna dawka ekscytujących meczy. Po dwa spotkania rozegrają drużyny trampkarzy i juniorów oraz jedno wyjazdowe zespół seniorów.

Nabierają tempa rozgrywki w lidze trampkarzy. W nadchodzący piątek najmłodsi piłkarze Jedności wybierają się na mecz do Leśnicy. Trampkarze tamtejszego LZS-u w pierwszej kolejce nie rozegrali spotkania z Błękitnymi Rozmierz a decyzję co do walkoweru czy powtórzenia spotkania podejmą władze podokręgu. W ostatnim meczu mierzyli się oni z drużyną z Krośnicy i przegrali 11:0.

Natomiast we wtorek trampkarzy Rozmierki czeka potyczka na własnym stadionie z Zielonymi Spórok. Wtorkowi goście w pierwszej kolejce wygrali w derbach gminy z zespołem ze Staniszcz Wielkich 12:7 natomiast w drugiej kolejce przegrali w Rozmierzy z Błękitnymi 12:5.

Piłkarze Jedności w dwóch pierwszych kolejkach odnotowali wysokie wygrane i miejmy nadzieję w nadchodzących spotkaniach również zaprezentują się z dobrej strony.

Przed zespołem juniorów kolejne dwa spotkania w systemie niedziela-środa. W niedzielne przedpołudnie na stadionie w Rozmierce odbędą się kolejne derby powiatu strzeleckiego(tym razem również gminy Strzelce Opolskie) w drugiej lidze juniorów. Rywalem miejscowej Jedności będzie drużyna z Kadłuba. Niedzielny przeciwnik to tegoroczny beniaminek tej klasy rozgrywkowej który bardzo udanie wystartował w rozgrywkach. W pierwszej kolejce wygrał u siebie z Swornicą Czarnowąsy 2:1 by tydzień później przywieźć jeden punkt z Łubnian. W ostatnim meczu ekipa z Kadłuba pokonała na własnym terenie Unię Tułowice 2:1.

Na środowy mecz młodzi zawodnicy z Rozmierki wybierają się do Popielowa. Drużyna tamtejszego LZS-u ma na swoim koncie trzy punkty i zajmuje dwunaste miejsce w tabeli. W poprzednich meczach pokonała u siebie drużynę z Tarnowa Opolskiego 4:3 i przegrała wysoko w Czarnowąsach. W ostatniej kolejce uległa u siebie Śląskowi Łubniany 0:3.

Juniorzy Jedności po udanym początku, dwie wygrane, z kompletem punktów zajmują czwartą pozycję w tabeli. Można oczekiwać iż również w nadchodzących spotkaniach tanio skóry nie sprzedadzą.

Zespół seniorów zagra tym razem w sobotę wyjazdowe spotkanie z LKS-em Rybna. Mecz sąsiadów z tabeli rozpocznie się o godzinie 16:00 w Popielowie a jego arbitrem będzie pan Paweł Krzciuk z Brzegu. Beniaminek z Rybnej spisuje się w rozgrywkach wyśmienicie i podobnie jak nasi seniorzy ma na koncie dziesięć punktów. Gospodarze sobotniego pojedynku jedyny remis zanotowali z obecnym liderem w Chróścicach w drugiej kolejce. Podkreślić również należy wysoką wygraną w poprzedniej kolejce z będącą wtedy na pierwszym miejscu Przysieczą. Tak więc przed seniorami Jedności kolejny poważny sprawdzian z mocnym rywalem ale również kolejna możliwość wzbogacenia dorobku punktowego. Łatwo nie będzie ale wszystko jest możliwe jeśli tylko zawodnicy wezmą sobie do serca słowa jakie jeszcze minionej wiosny śpiewał Fan-Club: „Grać na całego i walczyć do upadłego”. A propos Fan-Clubu to wszyscy na meczach czekają kiedy znowu się zmobilizujecie i swoim dopingiem zaczniecie pomagać drużynie. Zdjęcie w nagłówku ponownie dla Was dla przypomnienia. Chłopaki liczymy na Was!!!

Piłkarski harmonogram najbliższych dni:

Piątek 10.09.2010 godz. 17:30
Trampkarze:   LZS Leśnica – LKS Jedność Rozmierka

Sobota 11.09.2010 godz. 16:00 – boisko w Popielowie
Seniorzy:   LKS Rybna – LKS Jedność Rozmierka

Niedziela 12.09.2010 godz. 11:00
Juniorzy:   LKS Jedność Rozmierka – LKS Adamietz Kadłub

Wtorek 14.09.2010 godz. 17:30
Trampkarze:   LKS Jedność Rozmierka – LKS Zieloni Spórok

Środa 15.09.2010 godz. 17:00
Juniorzy:   LZS Popielów – LKS Jedność Rozmierka

Życzymy powodzenia!

Zapraszamy kibiców!

Informacja dla kibiców wybierających się na mecz seniorów:
Do Popielowa jest ok. 55 kilometrów. Najszybciej dojechać jadąc drogą krajową numer 94 w kierunku Opola, następnie obwodnicą z której należy skręcić w drogę wojewódzką numer 454 w kierunku na Namysłów, potem w Dobrzeniu Wielkim skręcić w drogę wojewódzką numer 457 i przez Chróścice i Stare Siołkowice dojechać do Popielowa.