Grad bramek w Zwanowicach...

• autor: dzsiara, 2010-09-27 10:21

LZS Zwanowice 0:9(0:3) LKS Jedność Rozmierka

Bramki: Piotr Polok 14’;47’;63’;68’;78’;90’; Marcin Szłapa 26’;
Gabriel Kwoczała 40’; Michał Kopa 86’

Skład Jedności: Dawid Skowronek – Rafał Rudnik, Gabriel Suchan, Bartłomiej Wojdak(72’ Jacek Mnich), Kamil Piontek(72’ Marek Hudzik), Marcin Szłapa(80’ Jarosław Jendryka), Tomasz Skrzypczyk(66’ Dawid Koloch), Patryk Kokot, Michał Kopa, Piotr Polok, Gabriel Kwoczała(68’ Piotr Wawrzyniak)

Żółta kartka: Gabriel Kwoczała

W ramach siódmej kolejki spotkań w II lidze juniorów Jedność wybrała się do dalekich Zwanowic. Gospodarze niedzielnego spotkania nie sprawili większych problemów jedenastce z Rozmierki, a dziewięć bramek w pełni odzwierciedla przewagę przyjezdnych na boisku.

Od początku spotkania warunki gry dyktowali juniorzy Jedności, jednak pod bramką gospodarzy brakowało im odpowiedniej koncentracji i odrobiny szczęścia. Na pierwszego gola w tym meczu przyszło kibicom w Zwanowicach poczekać do czternastej minuty. Piłkę z rzutu wolnego, z prawej strony pola karnego, dośrodkował Patryk Kokot, a pod bramką gospodarzy najwyżej wyskoczył Piotr Polok i strzałem głową skierował ją do siatki. Mimo przewagi w środku pola i kilku okazji kolejna bramka padła dopiero po dwunastu minutach, a jej autorem był Marcin Szłapa, który po wrzutce z prawej strony Gabriela Kwoczały, na dalszym słupku zamknął akcję kierując piłkę do bramki rywali. W 33 minucie groźną akcję prawą stroną przeprowadzili gospodarze, lecz Dawid Skowronek był na posterunku i obronił strzał napastnika Zwanowic. W kolejnych kilku sytuacjach na drodze Jedności do zdobycia kolejnej bramki stanął bramkarz miejscowych, a w jednej sytuacji wyręczył go słupek. Najlepszą sytuację do zdobycia honorowego trafienia gospodarze mieli w 37 minucie, wtedy to arbiter tego spotkania podyktował rzut wolny, gdyż dopatrzył się wyjścia Dawida Skowronka poza obręb pola karnego, z piłką w rękach. Po mądrym rozegraniu, zaskakującym dla defensywy Jedności, napastnikowi gospodarzy zabrakła zimnej krwi i z czterech metrów, mając przed sobą tylko bramkarza Rozmierki, strzelił wprost w niego. Wynik do przerwy ustalił Gabriel Kwoczała, który po dalekim podaniu Kamila Piontka z własnej połowy, wszedł z piłką w pole karne i pokonał bezradnego bramkarza miejscowych.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie, a prawdziwym „katem” gospodarzy okazał się być Piotr Polok, który do jednej bramki zdobytej w pierwszej części gry dołożył jeszcze pięć!!! W 47 minucie Michał Kopa zagrał na prawej stronie do Piotra Poloka, ten minął obrońcę i mając przed sobą tylko bramkarza nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Kolejna bramka zdobyta przez Piotra Poloka padła w 63 minucie. Piłkę ze środka doskonale dograł Gabriel Suchan, a najlepszy strzelec juniorów Jedności ponownie wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Pięć minut później Piotr Polok po raz czwarty pokonuje bramkarza Zwanowic, tym razem dogrywającym był Patryk Kokot. Piątą bramkę w tym meczu Piotr Polok zdobył po precyzyjnie wykonanym rzucie wolnym z 18 metrów. W 86 minucie Michał Kopa otrzymał piłkę na prawą stronę od Patryka Kokota i strzałem z linii pola karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Wynik spotkania, w ostatniej minucie, ustalił Piotr Polok strzałem z szesnastu metrów po podaniu Piotra Wawrzyniaka.

Wynik tego spotkania mógł być zdecydowanie wyższy, ale w kilku sytuacjach piłkarzom Jedności zabrakło precyzji, a w paru innych dobrymi interwencjami popisał się bramkarz gospodarzy. Możliwość zaprezentowania się na murawie dostali wszyscy zawodnicy z ławki rezerwowych, a wśród nich powracający po dłuższej przerwie Dawid Koloch. Po tym zwycięstwie juniorzy Jedności awansowali na pierwsze miejsce w tabeli i życzymy im aby zachowali je jak najdłużej, mając jednocześnie świadomość, że zadanie nie będzie łatwe, bo przed nimi jeszcze wiele spotkań z rywalami dużo bardziej wymagającymi niż niedzielny przeciwnik.

• czytano: [2095]