ogółem: 4 019 501

Wygrana trampkarzy w meczu na szczycie!!!

• autor: dzsiara, 2010-10-13 09:48

LKS Jedność Rozmierka 6:2(1:0) LZS Staniszcze Wielkie

Bramki dla Jedności: 3x Damian Kroker, Dariusz Lubojański, Jacek Mnich, Szymon Wołczański

Skład Jedności: Tomasz Markieton – Martin Kalisz, Dariusz Lubojański, Martin Długosz, Jacek Mnich, Szymon Wołczański, Damian Kroker oraz Jarosław Jendryka, Denis Błyszcz, Marcin Michałków, Roman Nocoń, Martin Szwinge, Dawid Mnich, Michał Kapica

We wtorkowe, bardzo chłodne popołudnie, na stadionie w Rozmierce został rozegrany mecz na szczycie w pierwszej grupie trampkarzy drużyn siedmioosobowych. Do lidera z Rozmierki przyjechał wicelider ze Staniszcz Wielkich. Obydwa zespoły stworzyły ciekawe widowisko, w którym lepsi okazali się gospodarze i to oni umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli.

Pierwsza część spotkania to bardzo wyrównana gra obydwu zespołów, z niewielką ilością sytuacji bramkowych. Jedyna bramka w tej części gry padła w 16 minucie, po błędzie defensywy i mało zdecydowanej interwencji bramkarza gości, a szczęśliwym strzelcem był Damian Kroker. Najlepszą sytuację do podwyższenia prowadzenia trampkarze Jedności mieli w 28 minucie kiedy to nie wykorzystali zamieszania pod bramką Staniszcz. W tej części gry również przyjezdni mieli kilka sytuacji, z których obronną ręką wyszedł Tomasz Markieton, broniąc sytuacje sam na sam.

Drugą część meczu wyśmienicie rozpoczęli miejscowi, którzy już chwilę po gwizdku sędziego cieszyli się z drugiej bramki Damiana Krokera. Sześć minut później na 3:0 podwyższył Dariusz Lubojański i wtedy na murawie pojawili się zmiennicy, a warto dodać, że kadra Jedności na to spotkanie liczyła czternastu piłkarzy. W 59 minucie goście po raz pierwszy zdołali pokonać bramkarza Jedności, jednak ich radość zakłócił Damian Kroker, który ponownie pojawił się na boisku i zaraz po wznowieniu gry zdobył swojego trzeciego gola w tym spotkaniu. Trzy minuty później Jacek Mnich podwyższył na 5:1, po wspaniałej akcji zespołowej, której zapis video można by śmiało pokazywać jako materiał szkoleniowy. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Szymon Wołczański, który strzałem z bliskiej odległości zdobył szóstą bramkę dla gospodarzy. Wynik spotkania w 67 minucie ustalili goście.

Piłkarze Jedności wygraną w tym spotkani potwierdzili, że zajmowana przez nich pozycja lidera tabeli jest w pełni zasłużona. Mimo wyrównanego spotkania, to oni wykazali się większą determinacją i lepszą skutecznością pod bramką rywala. Kolejne spotkanie już w piątek, a przeciwnik, Błękitni Rozmierz, będzie równie wymagający.