ogółem: 4 012 976

Seniorzy zagrali na remis...

• autor: dzsiara, 2010-10-17 20:28

LKS Jedność Rozmierka 2:2(2:1) LZS Chrząstowice

1:0 Sebastian Wojdak 30’; 2:0 Bartosz Berlak 43’; 2:1 Łukasz Wilczek 45’; 2:2 Łukasz Wilczek 53’

Jedność Rozmierka: Tobiasz Porada – Robert Porada, Rafał Rudol, Andrzej Brzezina(83’ Paweł Radziej), Rafał Kandziora, Mariusz Życzyński(71’ Mariusz Klubikowski), Adam Kaczmarczyk(46’ Rafał Szczeblewski), Sebastian Wojdak, Michał Hałek, Łukasz Hermasz, Bartosz Berlak

LZS Chrząstowice: Arkadiusz Myśliwiec – Dariusz Piechota, Robert Rychlikowski, Jarosław Czaja(25’ Rafał Andrzejewski), Wojciech Malek, Grzegorz Jazienicki, Krzysztof Salatycki, Piotr Mularczyk, Łukasz Wilczek(85’ Mateusz Woszko), Krzysztof Niestrój, Jacek Wisner

Czerwona kartka: Łukasz Wilczek 90’; Żółte kartki: Adam Kaczmarczyk, Rafał Rudol, Robert Porada oraz Wojciech Malek, Robert Rychlikowski, Krzysztof Niestrój, Łukasz Wilczek

Sędziowali: Główny – Marcin Filarski; Asystenci – Jarosław Przybył i Jacek Babiarz

W niedzielne popołudnie, na stadionie przy ulicy Szkolnej, odbył się mecz dziesiątej kolejki klasy A pomiędzy miejscową Jednością, a zespołem LZS-u Chrząstowice. Kibice przybyli na to spotkanie zobaczyli dwa oblicza obydwu drużyn. W pierwszej połowie przewagę mieli gospodarze, natomiast druga część spotkania należała do gości. Po ostatnim gwizdku arbitra obydwie ekipy czuły spory niedosyt, ponieważ wynik brzmiał 2:2.

Spotkanie dobrze rozpoczęli miejscowi, którzy od pierwszych minut mieli więcej z gry i częściej zagrażali bramce Chrząstowic, zwłaszcza ze stałych fragmentów. Już w pierwszej minucie bramkarz przyjezdnych z trudem obronił strzał Mariusza Życzyńskiego, po wolnym z 27 metrów, z prawej strony. Dwie minuty później Sebastian Wojdak, z podobnej odległości, ale z drugiej strony, próbował zaskoczyć bramkarza przyjezdnych, lecz ten tym razem interweniował bardzo pewnie. W 4 minucie jedną z nielicznych groźnych akcji przeprowadzili lewą stroną goście, lecz bramkarz Jedności zdołał obronić na rzut rożny, kąśliwy strzał napastnika. Przez kolejnych kilkanaście minut mimo, że gra toczyła się pod dyktando Jedności, jej piłkarze rzadko dochodzili do pozycji strzeleckich. W 16 minucie bramkarz gości nie miał problemów z obroną rzutu wolnego wykonywanego przez Sebastiana Wojdaka. W 27 minucie po kolejnym rzucie wolnym, piłkę w polu karnym przedłużył Adam Kaczmarczyk, a głową na bramkę uderzał Łukasz Hermasz, lecz i tym razem bramkarz przyjezdnych był na posterunku. W 30 minucie wynik spotkania otworzył Sebastian Wojdak. Po akcji prawą stroną, Michał Hałek wymanewrował kilku obrońców i wyłożył piłkę na 8 metr Sebastianowi Wojdakowi, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w siatce. Trzy minuty później z prawej strony na pozycję wyszedł Sebastian Wojdak, uderzył obok wychodzącego bramkarza, a piłkę zmierzającą do bramki próbował dobijać Łukasz Hermasz, lecz szybszy był obrońca gości, który zdołał wybić futbolówkę tuż z przed linii bramkowej. W 35 minucie akcję lewą stroną przeprowadzili przyjezdni, lecz strzał napastnika zdołali zablokować obrońcy. W 43 minucie kolejny cios zadała Jedność, a szczęśliwym egzekutorem był Bartosz Berlak. Sebastian Wojdak zagrał długą piłkę z głębi pola do wychodzącego na pozycję, na prawej stronie, Bartosza Berlaka, ten wygrał pojedynek biegowy z obrońcą i pięknym strzałem podwyższył na 2:0. Dwie minuty później kontaktową bramkę zdobyli przyjezdni. Po szybkiej akcji lewą stroną, piłkę na jedenasty metr dostał, nie obstawiony, napastnik Chrząstowic i płaskim strzałem w lewy róg pokonał bezradnego bramkarza Jedności. Chwilę później arbiter po raz ostatni użył gwizdka w tej części spotkania.

Goście uskrzydleni zdobyciem bramki tuż przed przerwą, wyszli na drugą część bardzo zdeterminowani i to oni przejęli inicjatywę na boisku. Ich starania zakończyły się powodzeniem już w 53 minucie, kiedy to po rzucie rożnym piłkę w polu karnym przejął napastnik przyjezdnych i z bliskiej odległości zdobył wyrównującego gola. Chwilę przed tym, po rzucie rożnym pod bramką Chrząstowic, nad poprzeczką główkował Rafał Szczeblewski. Po zdobyciu bramki piłkarze gości w dalszym ciągu posiadali inicjatywę i dochodzili do groźnych pozycji strzeleckich. W 54 i 60 minucie dobrymi interwencjami popisał się Tobiasz Porada, po strzałach Chrząstowic z pola karnego. W 66 minucie goście nie wykorzystali doskonałej okazji do objęcia prowadzenia. Po faulu w polu karnym Jedności, piłkę na jedenastym metrze ustawił zawodnik Chrząstowic, lecz Tobiasz Porada doskonale wyczuł jego intencje i nie dopuścił do utraty bramki. W 68 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik przyjezdnych, ale jego uderzenie z 16 metrów, obok wychodzącego bramkarza Jedności, przeszło również obok bramki. Przez kolejne kilkanaście minut żadnej z drużyn nie udało się poważnie zagrozić bramce rywala. W 86 minucie efektownym uderzeniem z przewrotki popisał się Sebastian Wojdak, niestety nie trafił w światło bramki. Dwie minuty później ten sam zawodnik serią zwodów wymanewrował całą defensywę gości, lecz przegrał pojedynek z ich bramkarzem. Po doliczeni trzech minut, za liczne przerwy w grze, sędzia zakończył zawody.

Seniorzy zdobyli jeden punkt i powiększyli ten pechowy, trzynastopunktowy, dorobek. Miejmy nadzieję, że od tego momentu zaczną systematycznie powiększać konto, choć zdajemy sobie sprawę, że najbliższe spotkania, z drużynami czołówki tabeli, nie będą łatwe. Jednak jak pokazują wyniki poprzednich kolejek, w naszej bardzo wyrównanej grupie, każdy może wygrać z każdym.