Turniej halowy seniorów...

• autor: dzsiara, 2011-01-31 12:22

Jedność tuż za podium!!!

W minioną niedzielę, w hali przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich, odbył się turniej piłki nożnej seniorów, zorganizowany przez Gminny Związek LKS Strzelce Op. W turnieju tym udział wzięli również piłkarze Jedności Rozmierka, zajmując ostatecznie czwartą lokatę. Spośród dziewięciu zespołów zgłoszonych do rywalizacji, najlepszą okazała się być drużyna rezerw strzeleckiego Piasta.

Gracze Jedności przystąpili do rywalizacji jako ostatni z zespołów, bowiem zostali wylosowani jako trzecia drużyna do grupy C, razem z zespołami Rożniątowa i Mokrych Łan. W pierwszym swoim spotkaniu pokonali LKS Rożniątów 2:1, po dwóch trafieniach Sebastiana Wojdaka. Po tej wygranej mogli być już pewni awansu do półfinału, a spotkanie z Orłem miało na celu wyłonienie zwycięzcy grupy. Pierwsi bramkę zdobyli gracze z Mokrych Łan, ale po dwóch golach Piotra Poloka to piłkarze Rozmierki cieszyli się z trzech punktów i pierwszego miejsca w grupie C. W półfinale czekał na nich drugi zespół grupy B- Piast II Strzelce Opolskie. Niestety poprzeczka postawiona przez zespół Piasta okazała się za wysoka i nasi piłkarze musieli uznać wyższość rywala, ulegając 0:3. Jak się później okazało była to porażka z najlepszą drużyną tego turnieju.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Tobiasz Porada – Robert Porada, Rafał Rudol, Michał Hałek, Michał Kopa, Paweł Jasiński, Bartosz Berlak, Sebastian Wojdak(2 bramki), Łukasz Hermasz, Piotr Polok(2 bramki)

Komplet wyników:

7. LKS Tęcza Szymiszów
8. LKS Czarni Kalinów-Kalinowice
9. LKS Rożniątów

Pamiątkowe dyplomy i puchary, najlepszym trzem drużynom turnieju wręczył prezes podokręgu strzeleckiego, pan Bogdan Pietraczuk.

Największą niespodzianką turnieju była wysoka porażka w półfinale, ubiegłorocznych zwycięzców, zespołu z Kadłuba, który przegrał z Orłem Mokre Łany aż 1:5. Ciekawostką jest również fakt, że drużyna Tempa Grodzisko, mimo że zajęła drugie miejsce, jako jedyna w turnieju nie zaznała goryczy porażki!!!

W całym turnieju kibice zobaczyli 46 bramek, z których aż 5 było autorstwa Adama Lochera, piłkarza zwycięskiej drużyny Piasta, który otrzymał statuetkę najlepszego strzelca.

Wszystkie 15 spotkań niedzielnego turnieju prowadziła dwójka sędziowska, panowie Waldemar Piela i Robert Wiechowski z Kolegium Sędziów w Strzelcach Opolskich.

Zobacz zdjęcia z turnieju -->

W najbliższą niedzielę(6.02.2011r. o godzinie 9:30) kolejny turniej piłki nożnej organizowany przez Gminny Związek LKS Strzelce Op. Tym razem w rywalizacji udział wezmą drużyny juniorów. Mamy nadzieję, że młodym piłkarzom Jedności powiedzie się lepiej niż zespołowi seniorów. Już dziś zapraszamy wszystkich fanów futbolu do kibicowania naszej młodzieży.

autor: dzsiara 2011-01-31 16:05:48

Profil dzsiara w Futbolowo W dziale seniorzy, w zakładce "Wyniki/Terminarz" został dodany terminarz rundy wiosennej. Zapraszamy wszystkich kibiców i zawodników do zapoznania się z nim i przygotowania czasu, bowiem kilka spotkań przyjdzie nam rozegrać w soboty.

autor: dzaksik 2011-01-31 20:41:57

Profil dzaksik w Futbolowo Powstała nowa zakładka - stadion - zapraszamy!