ogółem: 4 018 007

Trampkarze zagrali na remis…

• autor: dzsiara, 2011-04-19 19:11

LKS Jedność Rozmierka 5:5(2:3) LKS Zieloni Spórok

0:1 Spórok 1’; 1:1 Filip Małek 3’; 2:1 Filip Małek 17’; 2:2 Spórok 30’; 2:3 Spórok 32’; 3:3 Jacek Mnich 50’; 4:3 Dariusz Lubojański 51’; 4:4 Spórok 53’; 4:5 Spórok 60’; 5:5 Jacek Mnich 64’

Skład Jedności: Tomasz Markieton – Dariusz Lubojański, Martin Kalisz, Jacek Mnich, Michał Kapica, Filip Małek, Damian Kroker oraz Jarosław Jendryka, Denis Błyszcz, Marcin Michałków, Martin Szwinge, Dawid Mnich, Patryk Mnich, Roman Nocoń, Mateusz Błyszcz

Sędziował: Mateusz Szkop

W słoneczne, wtorkowe popołudnie na stadion przy ulicy Szkolnej przyjechał zespół Zielonych Spórok, który po niezbyt udanej rundzie jesiennej, w rundzie rewanżowej kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa. Był to pojedynek dwóch drużyn, które tej wiosny, jako jedyne, uzbierały komplet punktów. Po wtorkowej potyczce obydwie drużyny mogą dalej cieszyć się mianem niepokonanych w rundzie wiosennej, bowiem po 70 minutach gry, spotkanie zakończyło się remisem 5:5 i drużyny podzieliły się punktami.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy zaskoczyli piłkarzy Jedności, a w szczególności jej bramkarza, i już w pierwszej minucie, po strzale z daleka, objęli prowadzenie. Jednak radość przyjezdnych nie trwała długo, bo dwie minuty później wyrównującego gola zdobył Filip Małek. Akcję Rozmierki rozpoczął Damian Kroker, który pociągnął z piłką prawą stroną, przerzucił na lewo do Martina Kalisza, ten uderzył w kierunku bramki, a do piłki, tuż przed linią końcową, doskoczył Filip Małek i z najbliższej odległości skierował ją do siatki. W dalszej części spotkania to Jedność lepiej radziła sobie na murawie, a swoją przewagę udokumentowała bramką Filipa Małka w 17 minucie. Na bramkę zza pola karnego uderzył Jacek Mnich, bramkarz gości odbił piłkę, a na to czekał już Filip Małek i pewnie umieścił piłkę w bramce. Pod koniec pierwszych 35 minut, w szeregach Jedności na murawie pojawili się zmiennicy. Sytuację tą skrzętnie wykorzystali piłkarze Zielonych, którzy dwa razy zdołali pokonać bramkarza Rozmierki i do przerwy prowadzili 2:3.

W drugiej części spotkania Jedność zdobyła jeszcze trzy bramki, których autorami byli: Jacek Mnich(dwóch) i Dariusz Lubojański. Niestety rywalom również udało się zdobyć dwa gole i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. Myślę, że opisywanie tego co działo się w drugich 35 minutach mija się z celem, bo żadne słowa nie oddadzą tego lepiej niż przygotowany materiał video, do którego obejrzenia zapraszam.

Najmłodsi piłkarze Jedności stracili pierwsze wiosenne punkty. Rywale ze Spóroka postawili naszym graczom wysokie wymagania i zdołali wywieźć z Rozmierki zdobycz punktową. Po serii kolejnych zwycięstw piłkarze Jedności zanotowali remis. I może dobrze się stało?! Niech on będzie motywacją do jeszcze większego zaangażowania w treningi i systematycznej pracy.