ogółem: 4 018 983

Trampkarze wygrywają w derbach…

• autor: dzsiara, 2011-04-30 12:45

LKS Jedność Rozmierka 4:2(2:2) LKS Błękitni Rozmierz

0:1 Błękitni 12’; 1:1 Filip Małek 16’; 2:1 Filip Małek 30’; 2:2 Błękitni 31’; 3:2 Dariusz Lubojański 40’; 4:2 Damian Kroker 41’

Skład Jedności: Tomasz Markieton – Dariusz Lubojański, Martin Kalisz, Filip Małek, Martin Długosz, Michał Kapica, Damian Kroker oraz Denis Błyszcz, Martin Szwinge, Dawid Mnich, Patryk Mnich, Marcin Michałków, Mateusz Błyszcz, Roman Nocoń

Sędziował: Rudolf Ochman

W sobotnie przedpołudnie na stadion do Rozmierki przybyła drużyna trampkarzy Błękitnych Rozmierz, aby z miejscową Jedności rozegrać spotkanie XX kolejki. Jak przystało na derby spotkanie było zacięte, a młodzi piłkarze obydwóch drużyn włożyli w nie wiele serca. Po 70 minutach lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 4:2.

Spotkanie rozpoczęło się od lekkiej przewagi miejscowych, którzy stworzyli sobie parę dogodnych sytuacji, jednak zabrakło trochę szczęścia i precyzji aby objąć prowadzenie. Z upływem czasu coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić goście i to oni, po jednej z akcji, pierwsi zdobyli bramkę. Odpowiedź Jedności nadeszła cztery minuty później, a strzelcem bramki został Filip Małek, który strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza. Następny kwadrans to w miarę wyrównana gra, jednak żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. W 30 minucie na listę strzelców ponownie wpisał się Filip Małek, który nie miał taryfy ulgowej dla swoich niedawnych kolegów z drużyny(dla przypomnienia Filip przybył do Rozmierki w przerwie zimowej właśnie z drużyny Błękitnych). Radość gospodarzy nie trwała długo bo chwilę później Błękitni wyrównali, a zdobywczynią bramki była ponownie, brylująca w ich ataku, dziewczyna.

Początek drugiej części to dwie szybko zdobyte bramki przez gospodarzy. Przy pierwszej pięknym strzałem, prawie z połowy boiska, popisał się Dariusz Lubojański, a piłka po odbiciu się od poprzeczki zatrzepotała w siatce. Chwilę później indywidualną akcję, zakończoną bramką, przeprowadził najlepszy snajper trampkarzy Jedności, Damian Kroker, a była to jego 53 bramka w obecnych rozgrywkach. Goście ruszyli do odrabiania strat, jednak defensywa Jedności, na czele z Tomaszem Markietonem, nie pozwoliła się zaskoczyć. Również piłkarze gospodarzy mieli jeszcze swoje sytuacje, ale golkiper Błękitnych pokazał, że również zna swój fach i wynik do końca spotkania nie uległ zmianie.

Trampkarze Jedności stoczyli zacięte spotkanie zakończone zwycięstwem. Drużyna Błękitnych, mimo, że przybyła na ten mecz w zaledwie siedmioosobowym składzie, postawiła naszym najmłodszym zawodnikom wysoko poprzeczkę. Kolejne trzy punkty zapisane na koncie trampkarzy, coraz bardziej przybliżają ich do zwycięstwa w rozgrywkach.