ogółem: 4 012 844

Wyjazdowa porażka juniorów…

• autor: dzsiara, 2011-05-15 14:27

LZS Olimpia Lewin Brzeski 4:1(1:0) LKS Jedność Rozmierka

1:0 Olimpia 27’; 2:0 Olimpia 55’; 2:1 Gabriel Kwoczała 67’; 3:1 Olimpia 70’; 4:1 Olimpia 72’

Skład Jedności: Piotr Wawrzyniak – Rafał Rudnik, Gabriel Suchan, Bartłomiej Wojdak, Jarosław Jendryka, Kamil Nagórski, Patryk Kokot, Jacek Mnich, Martin Kalisz, Marcin Szłapa, Gabriel Kwoczała

W niedzielne przedpołudnie juniorzy Jedności wybrali się na mecz ligowy do dalekiego Lewina Brzeskiego. Młodzi piłkarze Rozmierki przystąpili do tego spotkania w mocno okrojonym składzie, a „s z e r o k a” ławka rezerwowych(można ją zobaczyć na załączonym zdjęciu--->), nie dawała trenerowi Jedności większego pola manewru. Po dziewięćdziesięciu minutach gry lepsi okazali się gospodarze i to oni zgarnęli trzy punkty.

Już w pierwszej minucie gospodarze przeprowadzili groźną akcję prawą stroną zakończoną strzałem w boczną siatkę. Jedność odpowiedziała w 4 minucie, akcją Patryka Kokota lewą stroną, po której piłkę przerzuconą nad bramkarzem i zmierzającą do bramki wybił obrońca Olimpii. Z upływem czasu gospodarze zaczęli nadawać ton wydarzeniom na murawie, jednak ich przewaga nie przekładała się na groźniejsze sytuacje bramkowe. Kilka razy próbowali oni strzałami z daleka zaskoczyć bramkarza Jedności, ale broniący dostępu do bramki Piotr Wawrzyniak, za każdym razem popisywał się pewnymi interwencjami. W 18 minucie Gabriel Kwoczała wyłuskał piłkę od obrońcy, wszedł w pole karne, jednak musiał uznać wyższość golkipera miejscowych. Jedyna bramka w tej części gry padła w 27 minucie. Gospodarze wykonywali rzut rożny, dośrodkowanie w pole karne, tam piłkę strącił głową napastnik Olimpii, a nieudana próba wybicia jej przez obrońcę Jedności sprawiła, że ta wturlała się do bramki. W dalszym ciągu więcej z gry mieli gospodarze, a piłkarze gości szukali swoich szans przy stałych fragmentach gry, jednak zarówno uderzenie Bartłomieja Wojdaka z rzutu wolnego, jak i główka Marcina Szłapy po dośrodkowaniu z wolnego, nie znalazły drogi do bramki. Po 45 minutach na stadionie w Lewinie 1:0 prowadzili gospodarze.

Po zmianie stron przyjezdni próbowali doprowadzić do wyrównania. W 50 minucie po dalekim dośrodkowaniu, z rzutu wolnego Rafała Rudnika, na bramkę z lewej strony, z pola karnego uderzał Patryk Kokot, bramkarz zdołał odbić piłkę, a dobitka Gabriela Kwoczały zza pola karnego przeszła obok słupka. Zamiast bramki wyrównującej, pięć minut później padła bramka na 2:0. Po wrzutce z rzutu rożnego, niepilnowany w polu karnym piłkarz Olimpii, uderzeniem głową skierował piłkę do bramki, choć zaznaczyć trzeba, że bramkarz Jedności był bliski obrony. Strata drugiej bramki nie załamała przyjezdnych, którzy starali się odwrócić losy spotkania. W 64 minucie piłkę na lewej stronie wywalczył Gabriel Suchan, dośrodkował w pole karne, tam futbolówkę opanował Gabriel Kwoczała i uderzył, jednak bramkarz wyczuł jego intencje. Trzy minuty później Jedność zdobyła bramkę kontaktową. Bramkarz Olimpii wyszedł do dalekiej piłki poza pole karne, ale jego wybicie nie było zbyt mocne i piłkę na 37 metrze przejął Jacek Mnich, widząc brak bramkarza zdecydował się z pierwszej piłki uderzyć na bramkę, futbolówkę z linii bramkowej wybił obrońca, lecz ta wylądowała pod nogami Gabriela Kwoczały, który takiego prezentu nie zmarnował i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kiedy wydawało się, że Jedność jest jeszcze w stanie przechylić szalę na swoją korzyść, gospodarze zadali dwa kolejne ciosy. W 70 minucie przeprowadzili kontrę lewą stroną, pomocnik Olimpii zagrał do swojego kolegi do środka, a ten mając przed sobą tylko bramkarza Jedności nie dał mu żadnych szans. Dwie minuty później, technicznym strzałem z 18 metrów, z lewej strony, w prawe okienko bramki Piotra Wawrzyniaka, miejscowi podwyższyli na 4:1. Najbliższy zmniejszenia rozmiarów porażki był, w 75 minucie, Gabriel Suchan, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Patryka Kokota, główkował na bramkę, lecz piłka trafiła w poprzeczkę i spadła tuż przed linią i wybili ją obrońcy. Ostatni kwadrans spotkania w pełni należał do gospodarzy, którzy kontrolowali sytuację i próbowali podwyższyć prowadzenie, lecz defensywa i bramkarz Jedności nie dali się już więcej zaskoczyć.

Juniorzy Jedności z dalekiego wyjazdu wrócili bez zdobyczy punktowej. Trzeba powiedzieć trudno i w następnych spotkaniach walczyć dalej, bo przecież wszystkiego nie można wygrywać. Gospodarze na boisku nie byli zbyt gościnni i nie dali wygrać naszym piłkarzom. Jednak po meczu dali się poznać z jak najlepszej strony i ugościli całą ekipę Jedności ciepłym posiłkiem. A przyznać trzeba, że grochówka jaką nas poczęstowali była naprawdę przepyszna. Dziękujemy!!!