Wygrana zapewniła trampkarzom zwycięstwo w...

• autor: dzsiara, 2011-05-21 12:54
Wygrana zapewniła trampkarzom zwycięstwo w rozgrywkach…

LKS Adamietz Kadłub 2:6(2:1) LKS Jedność Rozmierka

0:1 Dariusz Lubojański 27’; 1:1 Kadłub 29’; 2:1 Kadłub 33’; 2:2 Jacek Mnich 37’; 2:3 Filip Małek 45’; 2:4 Damian Kroker 60’; 2:5 Jarosław Jendryka 65’; 2:6 Jarosław Jendryka 70’

Skład Jedności: Tomasz Markieton – Jarosław Jendryka, Martin Kalisz, Martin Długosz, Jacek Mnich, Filip Małek, Damian Kroker oraz Dariusz Lubojański, Szymon Wołczański, Martin Szwinge, Michał Kapica, Marcin Michałków, Patryk Mnich

Sędziował: Paweł Giełzak

W upalne, majowe przedpołudnie najmłodsi piłkarze Jedności udali się na derbowe spotkanie do Kadłuba. Zespół gospodarzy, jak przystało na wicelidera, stawiał dzielny opór atakom Jedności, a do przerwy nawet prowadził. Jednak drugie 35 minut należało już tylko do jednej drużyny i to Jedność ostatecznie zwyciężyła 2:6.

Pierwsze dwadzieścia pięć minut to optyczna przewaga przyjezdnych, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, ale w najważniejszym momencie zawiodła skuteczność. Gospodarze ograniczali się do skutecznej defensywy, a od czasu do czasu dalekimi piłkami próbowali zatrudnić swoich napastników. Wynik meczu otworzył w 27 minucie Dariusz Lubojański, który wykorzystał fakt, że bramkarz odbił mocne uderzenie z dystansu Filipa Małka, i z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. Zdobycie gola rozluźniło nieco szyki obronne Jedności i pozwolili oni gospodarzom na zdobycie dwóch goli, które w efekcie dały im prowadzenie do przerwy.

Druga część spotkania to już popis zespołu gości. Dobrą grę w defensywie połączyli oni ze skutecznym wykorzystywaniem stwarzanych sytuacji i zaaplikowali rywalom pięć bramek, nie tracąc przy tym ani jednej. Strzelanie Jedności rozpoczął, dwie minuty po gwizdku, Jacek Mnich, który strzałem z ostrego kąta zakończył zespołową akcję. Kilka minut później Filip Małek popisał się mocnym, płaskim strzałem z dystansu, który wyprowadził przyjezdnych na prowadzenie. Ostatnie dziesięć minut to regularne gole Jedności. W 60 minucie Damian Kroker wykorzystał dalekie podanie z linii obrony i w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Kadłuba nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Pięć minut później Jarosław Jendryka wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Dariusza Lubojańskiego, a tuż przed zakończeniem meczu, ponownie Jarosław Jendryka celnym uderzeniem ustalił jego wynik na 2:6.

Trampkarze Jedności wygrali kolejne spotkanie i na pięć kolejek przed końcem rozgrywek zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie. Gratulujemy sukcesu!!! Przewaga 19 punktów nad drugim zespołem w tabeli pozwala, aby w kolejnych spotkaniach, to najmłodsi członkowie zespołu przebywali na murawie większość czasu i tym samym zdobywali cenne doświadczenie. Pamiętać bowiem trzeba, że w przyszłym sezonie, po odejściu starszych kolegów, to oni będą stanowić o sile trampkarzy Rozmierki. Dzięki wygraniu „swojej” grupy, najmłodsi piłkarze Jedności zagrają 19 czerwca, na stadionie przy ulicy Strzelców Bytomskich w Strzelcach Opolskich, mecz o mistrzostwo podokręgu strzeleckiego drużyn siedmioosobowych. Ich rywalem będzie zwycięzca drugiej grupy, w której w dalszym ciągu trwa zażarta rywalizacja o pierwsze miejsce.