LZS Chrząstowice 0:3(0:1) LKS Jedność Rozmierka

0:1 Piotr Polok 23’; 0:2 Piotr Polok 56’; 0:3 Piotr Polok 73’

LZS Chrząstowice: Arkadiusz Myśliwiec – Piotr Mularczyk, Robert Rychlikowski, Dariusz Piechota, Jacek Wiesner(50’ Jarosław Czaja), Grzegorz Jazienicki(60’ Mateusz Woszko), Radosław Majewski, Krzysztof Salatycki(54’ Krzysztof Niestróż), Paweł Osmolinski, Łukasz Wilczek, Mateusz Walecko

Jedność Rozmierka: Krzysztof Kuźniak(90’+3 Tobiasz Porada) – Wojciech Wachtl(67’ Tomasz Skrzypczyk), Artur Ciecior, Robert Porada(32’ Jacek Kusidło), Rafał Kandziora, Bartosz Berlak, Sebastian Wojdak, Joachim Gawlik, Łukasz Hermasz, Paweł Jasiński, Piotr Polok(88’ Paweł Radziej)

Czerwone kartki: Łukasz Wilczek 57’(druga żółta) oraz Artur Ciecior 83’(druga żółta)

Żółte kartki: Łukasz Wilczek oraz Sebastian Wojdak, Artur Ciecior, Jacek Kusidło

Sędziowali: Główny – Adrian Czpak; Asystenci – Tomasz Wąsiak i Jacek Tokarski

W majowe popołudnie seniorzy Jedności udali się do Chrząstowic na spotkanie XXV kolejki z tamtejszym LZS-em. Spotkanie nie stało może na najwyższym poziomie, ale przybyli na nie kibice nie mogli narzekać na brak emocji. W spotkaniu nie zabrakło niczego: był rzut karny, były różnego koloru kartki, ale było i to co jest ozdobą tej dyscypliny, czyli bramki. Mimo, że atut własnego boiska był po stronie gospodarzy, to zespół Jedności wywiózł z trudnego terenu 3 punkty, aplikując rywalom trzy bramki.

W pierwszych minutach lepsze wrażenie na boisku sprawiali gospodarze. W 2 minucie strzałem z 27 metrów próbowali zaskoczyć bramkarza Jedności, lecz ten pewnie interweniował. Dwie minuty później po akcji miejscowych zakotłowało się w polu karnym gości, ale sytuację wyjaśnili obrońcy na rzut rożny. Z czasem również Jedność przyzwyczaiła się do trudnych warunków panujących na „murawie” w Chrząstowicach. W 6 minucie pierwszą akcję zakończoną strzałem przeprowadzili przyjezdni, Joachim Gawlik przejął piłkę w środku pola, pociągnął parę metrów, zagrał na 15 metr do Piotra Poloka, lecz jego uderzenie zdołał zablokować obrońca, piłkę przejął Sebastian Wojdak, ale jego strzał z lewej strony pola karnego nie trafił w światło bramki. W 8 minucie miejscowi strzelali zza pola karnego, ale obok bramki. Chwilę później, po wybiciu bramkarza, piłkę ponownie przejął pomocnik Chrząstowic, pociągnął pod 19 metr, jednak jego strzał przeszedł obok słupka. W 13 minucie Joachim Gawlik długim podaniem uruchomił Pawła Jasińskiego, ten w tempo wypuścił Piotra Poloka, jednak golkiper Chrząstowic w porę wyszedł z bramki i zablokował jego uderzenie na rzut rożny. Dwie minuty później Paweł Jasiński z prawej strony dośrodkował w pole karne, tam Joachim Gawlik wyłożył piłkę Bartoszowi Berlakowi, ten uderzył niecelnie, jednak piłkę przejął jeszcze z lewej strony Sebastian Wojdak, zagrał ponownie pod bramkę, ale uderzenie głową Łukasza Hermasza przeszło nad bramką. W 17 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na bramkę główkował Łukasz Hermasz, ale piłka przeszła minimalnie nad poprzeczką. Sześć minut później starania przyjezdnych zostały zwieńczone golem Piotra Poloka. Sebastian Wojdak dośrodkował z rzutu rożnego, z prawej strony, na bramkę głową uderzał Bartosz Berlak, jednak obrońca z linii wybił piłkę, doskoczył do niej Piotr Polok i strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Jak dokładnie padła ta bramka można zobaczyć oglądając przygotowany materiał video, który nadesłał nam Tomasz Orzeł. Dziękujemy! W 26 minucie z rzutu wolnego, z prawej strony, z 22 metrów, uderzał Joachim Gawlik, ale piłka przeszła ponad bramką. Kolejne dziesięć minut to wyrównana gra w środku pola, w tym czasie przyjezdni zostali zmuszeni do przeprowadzenia pierwszej zmiany, bowiem kontuzji nabawił się Robert Porada. W 38 minucie miała miejsce, przełomowa sytuacja tego spotkania, po faulu w polu karnym Jedności, arbiter podyktował jedenastkę, jednak Krzysztof Kuźniak wyśmienicie wyczuł intencje egzekutora i pewnie obronił ten strzał. W 41 minucie gospodarze egzekwowali rzut wolny z 18 metrów, z lewej strony, piłka otarła się o mur, a próbę dobitki pewnie złapał golkiper Jedności. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy, po rzucie wolnym gości, miejscowi wyprowadzili szybką kontrę, jednak została ona w porę przerwana przez defensorów Jedności. Do przerwy w Chrząstowicach 0:1.

Drugą część spotkania od groźnej akcji w 47 minucie rozpoczęli przyjezdni. Dwójkowa akcję przeprowadzili Sebastian Wojdak z Pawłem Jasińskim, jednak strzał tego ostatniego przeszedł minimalnie nad poprzeczką. W 51 minucie z narożnika pola karnego uderzał Piotr Polok, ale bramkarz z trudem odbił piłkę na róg. W 56 minucie goście podwyższają prowadzenie. Joachim Gawlik wykonywał rzut wolny z 19 metrów, z lewej strony, po faulu na Piotrze Poloku, mocny i płaski strzał sprawił wiele problemów bramkarzowi Chrząstowic, który wypuścił piłkę z rąk, a na to tylko czekał Piotr Polok i bezlitośnie wykorzystał błąd golkipera miejscowych. Ze stratą bramki nie mógł pogodzić się jeden z piłkarzy gospodarzy i wdał się w utarczki słowne z arbitrem, które zakończyły się dla niego dwiema żółtymi kartkami, w konsekwencji czego mógł wcześniej udać się pod prysznic. W 62 minucie szybką kontrę wyprowadzili przyjezdni, piłkę przy linii środkowej wywalczył Paweł Jasiński, wypuścił na lewej stronie Piotra Poloka, ten zszedł do środka i z 16 metrów oddał strzał na bramkę, jednak piłka trafiła tylko w poprzeczkę. Gospodarze mimo gry w osłabieniu i straty dwóch goli nie dawali za wygraną i w pewnym fragmencie tej części gry to oni przejęli inicjatywę. W 65 minucie groźną akcję przeprowadzili miejscowi, ale wrzutkę w pole karne przejęli obrońcy Jedności i wyjaśnili sytuację wybijając piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później kolejna akcja Chrząstowic, długą piłkę z środka pola przejął przed szesnastką ich napastnik, ale jego strzał poszybował wysoko nad bramka. Chwilę później kolejna wymuszona zmiana w Rozmierce, a boisko opuścić musiał kontuzjowany stoper Jedności, Wojciech Wachtl. Kolejne minuty to lekka przewaga miejscowych w środku pola, która jednak nie przekładała się na dogodne sytuacje bramkowe. Natomiast w 73 minucie Jedność zadała ostateczny cios, a Piotr Polok zaliczył trzecie trafienie w tym meczu. Piłkę w pole karne wrzucił Sebastian Wojdak, tam próbę strzału Pawła Jasińskiego zablokował obrońca, ale piłkę przejął Piotr Polok i płaskim strzałem z lewej strony skierował ją do bramki. W 76 minucie z pola karnego uderzał Paweł Jasiński jednak piłka minęła słupek od zewnętrznej strony. W 77 minucie dobrym wyjściem z bramki popisał się Krzysztof Kuźniak i przerwał groźną akcję Chrząstowic, a dobitka pomocnika gospodarzy przeszła obok bramki. Chwilę później dwie kolejne sytuacje Jedności. Najpierw Łukasz Hermasz szybko wznowił grę rzutem z autu do Sebastiana Wojdaka, ten pociągnął prawą stroną, wymanewrował obrońcę i zagrał w kierunku Pawła Jasińskiego, lecz obrońca miejscowych w ostatniej chwili zdjął ją z jego nogi. Chwilę po tym Łukasz Hermasz przejął piłkę na 20 metrze, z prawej strony, wszedł w pole karne, ale jego uderzenie bramkarz odbił na rzut rożny. W 83 minucie groźną akcję Chrząstowic przerwał faulem na 18 metrze Artur Ciecior, jednak sędzia zastosował przywilej korzyści, bo w wyśmienitej sytuacji znalazł się drugi piłkarz gospodarzy, ale świetną interwencją popisał się Krzysztof Kuźniak i nie dopuścił do utraty gola. Sędzia po zakończonej akcji wezwał do siebie Artura Cieciora i pokazując mu drugi w tym meczu żółty kartonik zmusił do wcześniejszego opuszczenia placu gry. Minutę później dwójkową akcję prawą stroną przeprowadzili przyjezdni, piłkę przejął Łukasz Hermasz, zagrał do Tomasza Skrzypczyka, ten mu odegrał, ale Łukasz Hermasz naciskany przez obrońcę uderzył ponad bramką. Chwilę później akcja miejscowych prawą stroną, dośrodkowanie w pole karne, ale napastnik posłał piłkę daleko od bramki. W 87 minucie strzał Chrząstowic z pola karnego przyblokował Łukasz Hermasz i Krzysztof Kuźniak nie miał problemów z obroną. Zaraz po tym bramkarz Jedności posłał daleką piłkę na Piotra Poloka, ten wyszedł na czystą sytuację, ale musiał uznać wyższość golkipera gospodarzy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry, Krzysztof Kuźniak ponownie dalekim wybiciem uruchomił, tym razem Łukasza Hermasza, lecz ten w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem posłał piłkę obok słupka. Chwilę później arbiter tego spotkania użył gwizdka po raz ostatni i piłkarze Jedności mogli świętować kolejne zwycięstwo.

Piłkarze Jedności zdobyli kolejne ważne punkty i to z wymagającym rywalem. Chociaż cieszy zwycięstwo, to trzeba pamiętać, że zostało ono okupione kontuzjami i kartkami, które w konsekwencji są osłabieniem zespołu. Wierzymy, że w kolejnym spotkaniu, trener Jedności zdoła tak ustawić zespół, aby maksymalnie wykorzystać potencjał piłkarzy jakich będzie miał do dyspozycji.

Po minionym meczu, słowa podziękowania kierujemy również w stronę kibiców Jedności, nie tylko z Rozmierki, którzy bardzo licznie przybyli do Chrząstowic, aby wspierać swoją drużynę. Dziękujemy!!! Liczymy również na wsparcie w kolejnych spotkaniach.