LKS Jedność Rozmierka 3:4(1:1) LKS Skalnik Gracze

2:4 Skalnik 79’
                                                    3:4 Tomasz Skrzypczyk 82’

Skład Jedności: Piotr Wawrzyniak – Gabriel Suchan, Martin Kalisz, Kamil Piontek, Jarosław Jendryka, Marek Hudzik, Patryk Kokot, Filip Małek, Jacek Mnich, Tomasz Skrzypczyk, Gabriel Kwoczała

Sędziował: Mateusz Szkop

W upalne niedzielne przedpołudnie, punktualnie o godzinie 11:00, na główną płytę stadionu w Rozmierce wybiegły jedenastki miejscowej Jedności i Skalnika Gracze, aby rozegrać spotkanie XXVI kolejki, w II lidze juniorów. Juniorzy Jedności mimo, że na murawie prezentowali się lepiej i stworzyli więcej klarownych sytuacji, musieli uznać wyższość rywala, który wykazał się większą skutecznością i zdobył o jedną bramkę więcej.

Spotkanie wyśmienicie rozpoczęli gospodarze i już w 4 minucie objęli prowadzenie. Patryk Kokot zagrał daleką piłkę na lewą stronę do Gabriela Kwoczały, ten wszedł w pole karne, mocno uderzył, ale bramkarz zdołał odbić piłkę, lecz ta znalazła się pod nogami Tomasza Skrzypczyka, który z bliskiej odległości nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Po zdobyciu bramki miejscowi w dalszym ciągu mieli inicjatywę. W 15 minucie Jedność miała okazję do podwyższenia prowadzenia, po tym jak faulowany w polu karnym był Tomasz Skrzypczyk. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Patryk Kokot, jednak bramkarz wyczuł jego intencje i obronił piłkę na rzut rożny.

Niewykorzystana okazja zemściła się dwie minuty później, kiedy to przyjezdni przeprowadzili skuteczną kontrę prawą stroną i po dośrodkowaniu w pole karne, jeden napastnik nie trafił w piłkę, ale jego kolega już się nie pomylił i z ośmiu metrów pokonał bramkarza Jedności. Chwilę później goście mogli objąć prowadzenie, jednak dobrym wyjściem z bramki popisał się Piotr Wawrzyniak i w porę zażegnał niebezpieczeństwa.

Dalsza część spotkania to znaczna przewaga miejscowych, którzy stwarzali sytuacje jednak nie potrafili ich wykorzystać. W 21 minucie strzał Tomasza Skrzypczyka z 23 metrów obronił bramkarz. Dwie minuty później Gabriel Kwoczała znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak uderzył zbyt lekko i bramkarz nie miał problemów z obroną. Również indywidualna akcja Patryka Kokota w 41 minucie zakończyła się strzałem obok słupka. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Jacek Mnich mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, lecz i po jego strzale piłka nie znalazła drogi do bramki.

Początek drugiej części spotkania był piorunujący w wykonaniu piłkarzy Skalnika, którzy już 48 sekund po rozpoczęciu gry wyszli na prowadzenie. Miejscowi nie zdołali się otrząsnąć po stracie bramki, a w 49 minucie już przegrywali 1:3. Od tego momentu ponownie inicjatywę przejęli gospodarze, a ataki gości ograniczały się do nielicznych kontr. W 52 minucie technicznym strzałem zza pola karnego próbował bramkarza gości zaskoczyć Tomasz Skrzypczyk, lecz ten popisał się świetną interwencją.

W 59 minucie Gabriel Suchan zdobył bramkę kontaktową, pewnie wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Gabrielu Kwoczale. Kolejne ataki miejscowych nie przynosiły rezultatu. To co nie udawało się gospodarzom, w 79 minucie udało się przyjezdnym i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany napastnik Skalnika, mocnym uderzeniem głową, skierował piłkę do siatki.

Mimo zmęczenia piłkarze Jedności nie dali za wygraną i walczyli do końca o korzystny wynik. Iskierka nadziei zaświeciła w 82 minucie, kiedy to po wrzutce z rogu Patryka Kokota, w zamieszaniu pod bramką, Tomasz Skrzypczyk, z bliskiej odległości, umieścił piłkę w siatce. Ostatnie minuty należały zupełnie do miejscowych, jednak zarówno główka Filipa Małka, jak i uderzenie z dystansu Gabriela Suchana, wylądowały w rękach golkipera przyjezdnych i zdołali oni dowieść zwycięstwo do końcowego gwizdka sędziego.

Młodzi piłkarze Jedności nie mogą się przełamać i było to dla nich już czwarte spotkanie, w którym nie zdołali ugrać kompletu punktów. Martwi trochę słaba skuteczność naszych juniorów, którzy stwarzają sytuacje, lecz nie potrafią ich wykorzystać. Niepokojący jest również fakt, że był to nie pierwszy mecz, w którym trener miał do dyspozycji zaledwie jedenastu piłkarzy. Aby sytuacja się nie powtórzyła potrzeba, by regularnie grający piłkarze zmobilizowali swoich kolegów do poważnego potraktowania przyjętych na siebie obowiązków.