Jedność Rozmierka: Krzysztof Kuźniak – Wojciech Wachtl, Robert Porada, Rafał Rudol(61’ Jacek Kusidło), Rafał Kandziora, Artur Ciecior, Michał Hałek, Joachim Gawlik, Rafał Szczeblewski(75’ Sebastian Wojdak), Łukasz Hermasz, Piotr Polok(75’ Michał Kopa)

Pozostali w rezerwie: Tobiasz Porada, Bartosz Berlak

LKS Popielów: Tomasz Pollok – Dawid Kilian(79’ Robert Nimsz), Arkadiusz Kulas, Adam Stawiarski, Damian Bieniek, Józef Kokot(13’ Łukasz Ziółkowski), Krzysztof Szemiczek, Roman Kulig, Piotr Gieża, Robert Jończyk, Daniel Lisowski

Żółte kartki: Rafał Kandziora, Wojciech Wachtl oraz Piotr Gieża, Daniel Lisowski, Arkadiusz Kulas

Sędziowali: Główny – Andrzej Witkowski; Asystenci – Bartłomiej Zator i Andrzej Cielek

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności rozegrali ostatnie spotkanie tego sezonu na własnym stadionie. Pożegnanie z kibicami nie wypadło najlepiej, bo mimo wyraźnej przewagi w całym meczu, miejscowi zdołali zaledwie zremisować. Pocieszeniem dla kibiców może być fakt, że zobaczyli aż sześć bramek, ale chyba nie o to chodziło.

Pierwsze minuty to wyrównana gra w środku pola, ale z upływem czasu zaczęła rysować się przewaga miejscowych. W 3 minucie po dalekim wybiciu autu bramkowego przez Wojciecha Wachtla, piłkę głową przedłużył Michał Hałek, do wybiegającego na pozycję Piotra Poloka, ale bardzo przytomnie zachował się bramkarz gości, który dobrym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo. W 6 minucie pierwsza akcja przyjezdnych przyniosła im prowadzenie. Po wrzucie z autu, z prawej strony, pomocnik gości podciągnął pod pole karne, tam wypatrzył nieobstawionego kolegę, który po otrzymaniu piłki wymanewrował bramkarza Jedności i strzelił do pustej bramki.

Strata bramki wpłynęła motywująco na poczynania miejscowych, którzy całkowicie przejęli inicjatywę na boisku. W 7 i 8 minucie dwa razy Michał Hałek uderzał z pola karnego, z lewej strony, lecz bramkarz Popielowa nie dał się zaskoczyć. W 14 minucie, po wrzucie z autu, piłkę przejął Rafał Szczeblewski, dośrodkował w pole karne, tam Piotr Polok próbował uderzeniem głową lobować bramkarza, ale nie trafił w światło bramki. Minutę później, po rzucie rożnym Popielowa, z szybką kontrą wyszła Jedność. Michał Hałek przejął piłkę w obronie, zagrał na prawo do Rafał Szczeblewskiego, ten pociągnął prawą flanką i odegrał do Łukasz Hermasza, jednak jego uderzenia z pola karnego, z prawej strony, przeszło obok słupka.

Ataki miejscowych nie ustawały. W 16 minucie lewą stroną w pole karne wszedł Rafał Szczeblewski, uderzył z ostrego kąta, ale bramkarz zdołał odbić piłkę, a dobitka Łukasza Hermasza została zablokowana przez obrońcę. Chwilę później piłkę w obronie wyłuskał Artur Ciecior, zagrał daleko na lewą stronę do Michała Hałka, ten próbował uderzać, jednak piłka przeszła wzdłuż linii końcowej, doskoczył do niej jeszcze Piotr Polok, ale jego wrzutkę zablokował obrońca.

To co nie udało się gospodarzom, wyszło kilka minut później przyjezdnym. W 21 minucie groźną kontrę Popielowa przerwał skuteczną interwencją powracający Rafał Rudol, jednak trzy minuty później piłka wylądowała już w siatce. Ponownie wrzut z autu z prawej strony, napastnik gości przejął piłkę i uderzeniem z narożnika szesnastki, skierował futbolówkę w lewe okienko bramki Krzysztofa Kuźniaka. W 26 i 27 minucie Jedność wykonywała rzuty rożne, ale w obydwu przypadkach bramkarz przyjezdnych był na posterunku. W pierwszej sytuacji dobrze piąstkował dośrodkowanie Joachima Gawlika, a w drugim, po wrzutce Artura Cieciora, z sporymi problemami, ale poradził sobie z strzałem Michał Hałka.

Chwilę później nad stadionem w Rozmierce pojawiły się czarne chmury i zaczął padać rzęsisty deszcz. Obydwu zespołom trudno było się przyzwyczaić do nowych warunków i na murawie niewiele się działo. Jednak ostatnie minuty tej części gry przyniosły kolejne dwie bramki. Najpierw w 42 minucie prowadzenie podwyższyli goście, kiedy po akcji prawą stroną i podaniu do środka, napastnik Popielowa wygrał indywidualny pojedynek z obrońcą Jedności i strzelił obok bezradnego bramkarza. Dwie minuty później miejscowi odpowiedzieli bramką Piotra Poloka na 1:3. Joachim Gawlik podał z lewej strony do środka, do Piotra Poloka, ten wymanewrował obrońcę i strzałem z 15 metrów zdobył pierwszą bramkę dla swojej drużyny. Tuż przed gwizdkiem sędziego oznajmiającym przerwę, lewą stroną pociągnął Michał Hałek, ale jego strzał, po odbiciu się od obrońcy, poszybował nad bramką.

Pierwszą połowę można podsumować stwierdzeniem jednego z kibiców:” Rozmierka grała, a Popielów bramki strzelał!”

Od pierwszych minut drugiej części spotkania uwidoczniła się przewaga miejscowych, jednak to goście pierwsi stworzyli groźną akcję. W 49 minucie po dalekiej piłce, napastnik Popielowa przejął ją w polu karnym, ale uderzył ponad bramką. W 58 minucie ataki Jedności przyniosły efekt bramkowy. Joachim Gawlik zagrał ze środka na prawą stronę do Rafała Szczeblewskiego, ten będąc na wysokości pola karnego dośrodkował w szesnastkę, a tam na piłkę czyhał już Piotr Polok, który przeciął tą wrzutkę i skierował piłkę do siatki.

Od tego momentu przewaga Jedności jeszcze bardziej się nasiliła. W 61 minucie Joachim Gawlik zagrał do Piotra Poloka, ten uderzył z przed pola karnego, ale nie trafił w światło bramki. Cztery minuty później ponownie groźnie było pod bramką Popielowa. Michał Hałek wznowił grę z autu do Joachima Gawlika, na lewej stronie, na wysokości pola karnego, ten wszedł w szesnastkę, zagrał pod bramkę, ale nikt z jego kolegów nie doszedł do piłki i sytuację wyjaśnili obrońcy, piłkę próbował jeszcze dobijać zza pola karnego Rafał Kandziora, ale strzał zablokował obrońca na rzut rożny.

W 68 minucie kolejna akcja miejscowych, tym razem prawą stroną, zagranie do środka do Piotra Polka, ten uderzył, ale obrońca zablokował jego strzał. Starcie okazało się dla obydwóch piłkarzy bardzo bolesne i musieli opuścić plac gry. Po przerwie potrzebnej na udzielenie pomocy medycznej piłkarzom, rzut rożny krótko rozegrali Artur Ciecior z Michałem Hałkiem, po czym ten pierwszy zdecydował się na strzał zza pola karnego, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

W 80 minucie akcja gospodarzy prawą stroną, przerzucenie na lewą stronę do Michała Hałka, ten przejął piłkę, ale w tym samym momencie został faulowany przez obrońcę Popielowa i arbiter wskazał na wapno. Do piłki podszedł Joachim Gawlik i pewnym uderzeniem z jedenastu metrów doprowadził do wyrównania.

Jednak remis nie był zadowalającym wynikiem dla miejscowych, którzy przed własną publicznością chcieli zdobyć komplet punktów. Marzenie to mogło się ziścić w 83 minucie, kiedy to po podaniu Sebastiana Wojdaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Hałek, posłał on piłkę obok wychodzącego golkipera gości, ale powracający obrońca zdołał wybić ją na róg. Trzy minuty później Joachim Gawlik zagrał daleką piłkę na prawo do Łukasza Hermasza, ten przejął piłkę, ale jego dośrodkowanie przechwycił bramkarz Popielowa.

W ostatnich minutach zarówno jedni jak i drudzy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 90 minucie po dalekim wybiciu własnego bramkarza, w sytuacji jeden na jeden z Krzysztofem Kuźniakiem znalazł się napastnik Popielowa, jednak górą w tej sytuacji był golkiper Jedności. Miejscowi odpowiedzieli akcją zakończoną strzałem Michała Hałka, lecz nie sprawił on problemów bramkarzowi gości. Chwilę później akcja była już po drugiej stronie i stoper Jedności ratował się faulem, aby nie dopuścić do oddania strzału. Po rzucie wolnym z 17 metrów tylko doskonała interwencja bramkarza gospodarzy, który odbił piłkę na róg, uratowała zespół przed utratą bramki. Po tym rzucie rożnym z groźną kontrą wyszli miejscowi, jednak mimo liczebnej przewagi jaką posiadali, w ich poczynania wkradła się zbytnia nerwowość i akcja zakończyła się skuteczną interwencją bramkarza. Chwilę później, gdy dobiegała 92 minuta spotkania, sędzia zakończył zawody.

Jedność w spotkaniu z niżej notowanym rywalem zanotowała remis. Na jeden punkt zdobyty w tym meczu można spojrzeć dwojako. Z jednej strony może cieszyć fakt, że seniorzy przegrywając już 0:3, zdołali doprowadzić do wyrównania. Ale z drugiej strony, patrząc na przebieg całego meczu, trzeba się zastanowić jak można było tego spotkania nie wygrać i przede wszystkim, jak można było stracić aż trzy bramki. Wierzymy, że nasi piłkarze wyciągną odpowiednie wnioski z tego spotkania i w ostatnim meczu sezonu nie popełnią tych samych błędów.