6:1 Sebastian Wojdak 58’

Jedność Rozmierka: Tobiasz Porada – Joachim Gawlik, Robert Porada, Rafał Rudol, Rafał Kandziora, Bartłomiej Wojdak, Tomasz Skrzypczyk(46’ Rafał Rudnik), Artur Ciecior, Sebastian Wojdak, Michał Kopa(66’ Adam Kaczmarczyk), Łukasz Hermasz

Victoria Żyrowa: Adam Pasdzior – Marcin Nowaczyk, Robert Morawiec, Michał Fait, Daniel Kaczyński, Marcin Królikowski, Adrian Kaupert, Marcin Kołodziej, Zygmunt Szkotek, Jerzy Ryncarz, Paweł Kulczyński(46’ Tomasz Kopiec)

Żółte kartki: Joachim Gawlik, Bartłomiej Wojdak oraz Michał Fait, Marcin Nowaczyk, Marcin Królikowski

Sędziowali: Główny – Łukasz Błyszcz; Asystenci – Jerzy Ochman i Patryk Błyszcz(KS Opole)

W sobotnie popołudnie seniorzy Jedności rozegrali szóste spotkanie ligowe. Na stadion do Rozmierki zawitał zespół Victorii Żyrowa, któremu niezbyt układa się od początku rozgrywek. Również sobotnie spotkanie nie ułożyło się po myśli przyjezdnych, a trzy bramki stracone w sześć minut zupełnie podcięły im skrzydła. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy i to oni zainkasowali komplet punktów.

Od początku spotkania trwała wyrównana gra z obydwu stron i akcje były raz pod jednym polem karnym, raz pod drugim. Pierwsi groźną akcję stworzyli miejscowi. W 4 minucie Łukasz Hermasz zagrał na prawej stronie do Sebastiana Wojdaka, ten odegrał do środka do Artura Cieciora, a on przedłużył piłkę do Tomasza Skrzypczyka, który z 17 metrów uderzył minimalnie obok słupka. Victoria odpowiedziała dwie minuty później. Daleką piłkę na lewą stronę posłał obrońca przyjezdnych, tam przejął ją napastnik, wszedł w pole karne, ale również posłał piłkę obok bramki. W 8 minucie goście próbowali zaskoczyć golkipera Jedności strzałem z dystansu, lecz i tym razem piłka nie trafiła w światło bramki.

W 14 minucie wszystkim obecnym na stadionie wydawało się, że w polu karnym faulowany był Łukasz Hermasz, jednak arbiter tego spotkania uznał, że przewinienie obrońcy Żyrowej nastąpiło przed szesnastką i podyktował rzut wolny, z prawej strony pola karnego. Piłkę ustawił Joachim Gawlik, jednak bramkarz nie dał się zaskoczyć i pewnie obronił jego uderzenie. W 17 minucie z rzutu wolnego, z 23 metrów, z prawej strony, uderzali przyjezdni, ale na posterunku był bramkarz Jedności, który odbił piłkę, a sytuację wyjaśnili obrońcy. Chwilę później goście ponownie zatrudnili Tobiasza Poradę, tym razem strzałem z dystansu, z lewej strony, ale ten mimo problemów wyszedł z opresji obronną ręką.

W 19 minucie szarżę Artura Cieciora w polu karnym przerwał faulem obrońca Victorii i arbiter wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Joachim Gawlik i pewnym, mocnym strzałem, nie dał szans bramkarzowi. Goście nie zdążyli pozbierać się po stracie pierwszej bramki, a już przegrywali 2:0. W 22 minucie Rafał Rudol zagrał daleką piłkę, na 16 metr, do Tomasza Skrzypczyka, ten przyjął ją i…zostawił nadbiegającemu Sebastianowi Wojdakowi, który na pełnej szybkości wszedł w pole karne i nie pozostawił bramkarzowi żadnych złudzeń.

Przyjezdni mimo straty dwóch bramek nie zamierzali pogodzić się z wynikiem. W 24 minucie po dalekim podaniu z obrony, w sytuacji sam na sam znalazł się napastnik Żyrowej, jednak Tobiasz Porada popisał się dobrym wyjściem i nie dopuścił do utraty bramki. Dwie minuty później wynik na stadionie w Rozmierce brzmiał już 3:0. Z rzutu rożnego, z lewej strony, perfekcyjnie dośrodkował Sebastian Wojdak, a w polu karnym piękną główką popisał się Łukasz Hermasz i Jedność podwyższyła prowadzenie.

Trzy bramki zdobyte w krótkim czasie, postawiły miejscowych w komfortowej sytuacji i w zasadzie ustawiły dalszy przebieg spotkania. W 28 minucie Sebastian Wojdak uderzeniem z dystansu próbował zaskoczyć golkipera Victorii, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Dwie minuty później przyjezdni także spróbowali strzału z dystansu, lecz futbolówka przeszła obok słupka. W 33 minucie groźnie było pod bramką Jedności, jednak defensywa gospodarzy w porę zażegnała niebezpieczeństwo ekspediując piłkę na róg. W 37 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Wojdak, ale tym razem Tomasz Skrzypczyk główkował ponad bramką.

Kiedy goście oczekiwali już na gwizdek sędziego oznajmiający przerwę, Jedność zadała czwarty cios. Sebastian Wojdak uruchomił dobrym podaniem, na prawą stronę, Michała Kopę, ten pociągnął i zagrał w pole karne, tam Łukasz Hermasz wykorzystał błąd obrońcy i oddał strzał, a piłka mimo interwenci bramkarza zdołała przekroczyć linię bramkową. Chwilę później sędzia oznajmił koniec pierwszej części spotkania i obydwa zespoły udały się do szatni.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli miejscowi. W 47 minucie Michał Kopa wymanewrował na prawej stronie dwóch obrońców i wystawił piłkę na 19 metr Bartłomiejowi Wojdakowi, ten mocno uderzył, lecz piłka o centymetry minęła lewy słupek bramki Żyrowej. Minutę później bramkarz Victorii musiał piąty raz w tym spotkaniu sięgnąć do siatki. Piłkę na lewej stronie wywalczył Artur Ciecior, wszedł w pole karne, wymanewrował obrońcę i idealnie dośrodkował pod bramkę, gdzie na piłkę czekał już Łukasz Hermasz i kolejną główką nie dał szans golkiperowi gości, przy okazji notując hat-tricka. W 49 minucie kolejną groźną akcję przeprowadziła Jedność. Rafał Rudnik zagrał do środka do Sebastiana Wojdaka, ten wypuścił Michała Kopę, który wszedł między dwóch obrońców, jednak jego uderzenie obronił bramkarz.

Wysokie prowadzenie rozluźniło trochę szyki obronne gospodarzy, co skrzętnie wykorzystali piłkarze Żyrowej. W 50 minucie ich pomocnik przedarł się prawą stroną, pod pole karne Jedności, dośrodkował pod bramkę, gdzie pozostawiony bez opieki napastnik Victorii, pięknym uderzeniem z „pół-przewrotki” nie dał szans bramkarzowi Rozmierki. Jednak było to wszystko na co miejscowi defensorzy pozwolili w tym meczu piłkarzom Żyrowej.

Zagrożenie bramki Victorii nie słabło. W 53 minucie Sebastian Wojdak zagrał na prawo do Łukasza Hermasz, ten wszedł w pole karne i technicznym strzałem próbował zaskoczyć bramkarza gości, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. Pięć minut później piłka wylądowała już w bramce Żyrowej. Akcję rozpoczął Sebastian Wojdak, podał na prawo do Łukasza Hermasza, ten pociągnął i zagrał w pole karne do Sebastiana Wojdaka, jego uderzenie zdołał odbić bramkarz, ale wobec efektownej dobitki, z ostrego kąta, był już bez szans.

W 60 minucie bliscy szczęści po raz drugi byli goście, lecz po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, główka pomocnika Victorii przeszła minimalnie nad poprzeczką. Dwie minuty później Joachim Gawlik zagrał, z rzutu wolnego, do Bartłomieja Wojdaka, ten uderzył z 22 metrów, ale obok bramki. W 67 minucie przyjezdni przeprowadzili akcję zakończoną strzałem z 18 metrów, jednak piłka przeszła obok słupka. Chwilę później składną akcję przeprowadzili miejscowi. Rafał Kandziora zagrał na prawej stronie do Sebastiana Wojdaka, ten odegrał do środka do Łukasza Hermasza, który z powrotem zagrał mu w tempo, Sebastian Wojdak pociągnął prawą stroną, zagrał do Rafał Rudnika, który ponownie mu odegrał, jednak uderzenie Sebastiana Wojdaka, z ostrego kąta, na dalszy słupek, minęło bramkę.

W 72 minucie akcję Jedności rozpoczął od przejęcia Adam Kaczmarczyk, zagrał do Sebastiana Wojdaka, ten odegrał na prawo do Artura Cieciora, który zagrał ponownie do Sebastiana Wojdaka, w pole karne, jednak on naciskany przez obrońców nie zdołał oddać dobrego strzału i sytuację wyjaśnił bramkarz. W 75 minucie dobrym wyjściem na 16 metr popisał się Tobiasz Porada, czym zażegnał niebezpieczeństwa pod własną bramką. W 79 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Artura Cieciora, piłkę przejął Bartłomiej Wojdak, zagrał na prawo do Artura Cieciora, ten dośrodkował w pole karne, a tam pięknym szczupakiem popisał się Joachim Gawlik, jednak na wysokości zadania stanął bramkarz Victorii i z trudem odbił piłkę na róg. Po ponownym dośrodkowaniu, na bramkę główkował Łukasz Hermasz, ale i tym razem golkiper Żyrowej nie dał się zaskoczyć.

W 85 minucie kompletnie niezrozumiałą decyzję podjął arbiter tego spotkania. Na lewej stronie Artur Ciecior zagrał do Łukasza Hermasz, ten wszedł w pole karne i wypuścił sobie piłkę, a sędzia odgwizdał pozycję spaloną Artura Cieciora, czym przerwał dobrze rokującą akcję Łukasza Hermasza. Ostatnie minuty to dwie akcje przyjezdnych prawą stroną, jednak zarówno w 88, jak i w 90 minucie, zakończyły się one uderzeniami obok słupka. Po doliczeniu dwóch minut arbiter zakończył zawody i piłkarze Jedności mogli cieszyć się z czwartego w tym sezonie zwycięstwa.

Kolejne trzy oczka dopisane do dorobku punktowego Jedności, pozwoliły utrzymać czwartą pozycję w tabeli. Przed seniorami tydzień przygotowań do trudnego meczu w Łosiowie, gdzie miejscowa Pogoń, mająca przysłowiowy nóż na gardle, będzie chciała zawalczyć o komplet punktów i odbić się od dna tabeli. Mamy nadzieję, że piłkarze Jedności dobrze przygotują się do spotkania i nie pozwolą Pogoni rozwinąć skrzydeł.