4:1 Mateusz Woszko 77’

LZS Chrząstowice: Arkadiusz Myśliwiec – Paweł Osmoliński, Dariusz Piechota, Jacek Wiesner(64’ Grzegorz Jazieniecki), Robert Rychlikowski, Piotr Mularczyk, Krzysztof Niestrój, Łukasz Wilczek(80’ Wojciech Król), Radosław Majewski, Mateusz Woszko(80’ Krzysztof Salatycki), Mateusz Walecko

Jedność Rozmierka: Tobiasz Porada – Wojciech Wachtl, Bartłomiej Wojdak(80’ Rafał Rudol), Rafał Rudnik, Rafał Kandziora, Tomasz Orzeł, Michał Kopa, Tomasz Skrzypczyk, Łukasz Hermasz, Michał Hałek, Paweł Jasiński

Żółte kartki: Łukasz Wilczek oraz Tomasz Orzeł

Sędziowali: Główny – Jarosław Przybył; Asystenci – Przemysław Mielczarek i Daniel Szpila(KS Kluczbork)

W słoneczną listopadową niedzielę seniorzy Jedności udali się na spotkanie XIV kolejki do Chrząstowic. Wyprawa do sąsiada w tabeli zupełnie nie udała się piłkarzom rozmiereckiego klubu i ich konto punktowe pozostało po tym meczu niewzruszone. Bardzo widoczne w tym spotkaniu były absencje kilku podstawowych zawodników spowodowane przez kartki oraz mniej lub bardziej ważne sprawy osobiste. Zmiennicy którzy musieli zastąpić nieobecnych, nie potrafili, mimo usilnych starań, przechylić szali na korzyść Jedności. To gospodarze byli w tym meczu stroną przeważającą i zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Warto podkreślić również bardzo dobrą postawę sędziów, a w szczególności głównego arbitra, który swoimi trafnymi i zdecydowanymi decyzjami potwierdził ligową klasę.

Od początku spotkania inicjatywę na „murawie” przejęli gospodarze. Już w pierwszej minucie, po akcji lewą stroną i zagraniu w pole karne, napastnik Chrząstowic nieczysto trafił w piłkę i jego uderzenie przeszło obok słupka. W siódmej minucie kolejna groźna akcja miejscowych, dośrodkowanie w pole karne z lewej strony i niepilnowany napastnik gospodarzy fatalnie pudłuje z 6 metrów. Jedność odpowiedziała minutę później. Paweł Jasiński uruchomił podaniem na prawą stronę Michała Hałka, ten wszedł w pole karne, ale jego uderzenie przeszło minimalnie obok słupka. W 12 minucie pomocnik miejscowych uderzył z dystansu, jednak niezbyt mocny strzał nie sprawił problemów bramkarzowi Jedności.

W 19 minucie gospodarze po raz pierwszy w tym spotkaniu skutecznie rozmontowali defensywę Jedności. Dwa podania w środku pola, rozgrywający Chrząstowic zagrywa doskonałą piłkę do swojego partnera, a ten stając oko w oko z golkiperem Jedności nie daje mu żadnych szans.

Po tej bramce gra przeniosła się bardziej do środka pola, jednak w dalszym ciągu to miejscowi stwarzali groźniejsze sytuacje. Akcje gości kończyły się zazwyczaj około 25 metra przed bramką Chrząstowic, na skutecznie grającej defensywie. W 21 minucie po rzucie rożny wykonywanym przez miejscowych, do przechodzącej piłki doszedł wchodzący obrońca Chrząstowic, ale jego uderzenie poszybowało wysoko nad bramką. Chwilę później groźną akcję gospodarzy przerwał wślizgiem powracający Wojciech Wachtl. W 23 minucie ponownie gorąco było pod bramką Jedności. Po akcji lewą stroną, napastnik miejscowych uderzył z ostrego kąta, jednak piłka przeszła wzdłuż linii bramkowej.

Ataki gospodarzy były coraz częstsze, jednak wykończenie ich pozostawiało wiele do życzenia. W 25 minucie akcja prawą stroną zakończyła się niecelnym strzałem z narożnika pola karnego na dalszy słupek. Trzy minuty później uderzenie z dystansu poszybowało wysoko nad poprzeczką. W 31 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny z lewej strony, niezbyt pewna interwencja bramkarza Jedności, po której miejscowi trzykrotnie próbowali strzelać na bramkę, jednak wszystkie próby zostały zablokowane przez rozmiereckich defensorów. Chwilę później kolejny strzał z dystansu miejscowych, jednak i tym razem piłka przelatuje nad poprzeczką.

Ostatnie dziesięć minut tej części gry to spore ożywienie w poczynaniach ofensywnych Jedności. Sygnał do śmielszych ataków dał w 34 minucie Łukasz Hermasz, po którego strzale z prawego narożnika pola karnego sporo problemów miał golkiper Chrząstowic. Zapędy gości próbowali chwilę później ostudzić miejscowi, jednak Tobiasz Porada skutecznie zablokował uderzenie z ostrego kąta.

W 38 minucie przyjezdni doprowadzili do wyrównania. Michał Hałek wykorzystał niezdecydowanie obrońców Chrząstowic przed polem karnym i zagrał do Łukasza Hermasza, a ten mając przed sobą tylko bramkarza nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Wyrównująca bramka uskrzydliła gości i trzy minuty później mogli, a wręcz powinni, oni objąć prowadzenie. Rzut wolny z 35 metra wykonywał Wojciech Wachtl, zagrał na prawej stronie, do wbiegającego za mur, Łukasza Hermasza, ten pociągnął pod linię końcową i zagrał wzdłuż bramki w kierunku Tomasza Skrzypczyka, jednak junior Jedności będąc na trzecim metrze i mając przed sobą pustą bramkę nie trafił w piłkę. W 42 minucie miejscowi wykonywali rzut wolny z prawej strony, dośrodkowanie przechodzące na dalszy słupek w ostatniej chwili wybił sprzed linii bramkowej stoper Jedności. Po pierwszych 45 minutach wynik w Chrząstowicach 1:1.

Druga odsłona spotkania mogła rozpocząć się doskonale dla Jedności, bowiem w 47 minucie, w pole karne dośrodkował Tomasz Skrzypczyk, tam Łukasz Hermasz przepuścił piłkę do Pawła Jasińskiego, jednak dobrym wyjściem popisał się golkiper gospodarzy i zażegnał niebezpieczeństwo. Chwilę później to miejscowi prowadzili już 2:1. Napastnik Chrząstowic wykorzystał błąd defensora Jedności, przejął piłkę na 24 metrze, pognał na bramkę i w sytuacji jeden na jeden z golkiperem Rozmierki nie dał mu szans na skuteczną interwencję.

Strata bramki nie podłamała przyjezdnych, którzy próbowali szukać szans na doprowadzenie do wyrównania i zarazem skutecznie odpierali kolejne ataki gospodarzy. W 52 minucie Tobiasz Porada doskonale piąstkował mocne uderzenie z rzutu wolnego, z lewej strony. Minutę później z kontrą wyszli przyjezdni, Paweł Jasiński zagrał do Michała Hałka na 18 metr, ten głową przedłużył piłkę w kierunku Łukasza Hermasza, jednak obrońca gospodarzy dobrą interwencją przeciął to podanie. W 54 minucie Tomasz Orzeł ładnie dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, jednak uderzenie głową Łukasza Hermasz nie trafiło do celu.

W 55 minucie pomocnik gospodarzy wykorzystał błąd stopera Jedności, przejął piłkę i zagrał do swojego kolegi, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Rozmierki, jednak tym razem górą był Tobiasz Porada, który zdołał odbić strzał na rzut rożny. Trzy minuty później kolejna groźna akcja miejscowych i kolejna dobra interwencja golkipera Jedności, który odbija uderzenie na róg. Chwilę później dobrą sytuację miała Jedność. Michał Hałek pociągnął z piłką prawą stroną, ale tuż przed polem karnym poślizgnął się na obficie „zaliścionym” boisku, piłkę przejął jeszcze Łukasz Hermasz, jednak jego strzał nie sprawił większych problemów bramkarzowi Chrząstowic.

W 59 minucie uderzenie zza pola karnego gospodarzy z trudem broni golkiper Jedności. Jednak minutę później rozmierecki bramkarz musiał sięgnąć do siatki po raz trzeci w tym meczu. Gospodarze egzekwowali rzut wolny z prawej strony, do piłki podszedł ich pomocnik i płaskim uderzeniem obok muru, posłał piłkę do bramki, tuż przy dalszym słupku.

Kolejne minuty to dużo walki w środku pola, z jednej i z drugiej strony, bez klarownych sytuacji podbramkowych. Gospodarze prowadząc 3:1 skutecznie kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W 69 minucie akcja gospodarzy prawą stroną zakończona uderzeniem z pola karnego, które odbiło się jeszcze od obrońcy i przeszło minimalnie obok słupka. Trzy minuty później akcja Jedności, Michał Hałek zagrał na prawej stronie do Łukasza Hermasza, ten pociągnął, wszedł w pole karne, ale jego strzał o centymetry minął dalszy słupek. Chwilę później akcja była już pod bramką Jedności. Napastnik Chrząstowic wszedł w pole karne z prawej strony i oddał strzał, jednak doskonałą interwencją popisał się golkiper Jedności, który odbił to uderzenie, a dobitka została zablokowana przez obrońcę.

W 75 minucie ponownie w natarciu byli miejscowi, a techniczny strzał kończący akcję przeszedł obok słupka. Dwie minuty później piłka po raz czwarty znalazła drogę do bramki Jedności. Po szybkiej akcji prawą stroną, zagranie do środka, do niepilnowanego napastnika, który uderzeniem z 14 metrów podwyższył na 4:1.

Mimo, że losy spotkania zostały już przesądzone obydwa zespoły grały do końca. W 82 minucie Łukasz Hermasz zagrał na prawo do Michała Hałka, ten pociągnął pod linię końcową, jednak jego dośrodkowanie było zbyt głębokie i piłkę przechwycił bramkarz. W 86 minucie prawą stroną pociągnął Michał Hałek, zagrał w pole karne, jednak uderzenie Pawła Jasińskiego odbiło się od obrońcy i wyszło na rzut rożny. Chwilę później w doskonałej sytuacji znalazł się napastnik Chrząstowic, jednak w pojedynku jeden na jeden z golkiperem Jedności górą był Tobiasz Porada. W 89 minucie po błędzie stopera Jedności, piłkę na 17 metrze przejął napastnik gospodarzy, jednak uderzył ponad poprzeczką. Chwilę później arbiter zakończył zawody i gospodarze mogli świętować zwycięstwo.

Seniorzy Jedności po raz kolejny musieli uznać wyższość rywala. Po rewelacyjnym początku rundy, w drugiej jej części zupełnie spuścili z tonu i nie mogą złapać właściwego rytmu. Wypada mieć nadzieję, że w ostatnim spotkaniu jesieni z Groszmalem, rozmiereccy piłkarze dadzą z siebie wszystko i powalczą o komplet punktów, który pozwoli zespołowi „przezimować” w dobrych nastrojach.