1:4 Łukasz Hermasz 90’+1

Groszmal Opole: Mateusz Swendrowski – Tomasz Swendrowski, Szymon Guc, Piotr Bechta(62’ Paweł Ogonowski), Tomasz Chmielewski(72’ Tomasz Passon), Mateusz Łepski(46’ Tomasz Bubel), Krzysztof Wąsowicz, Marcin Wiącek(46’ Damian Lorenc), Grzegorz Filecki, Roland Gorgosz, Piotr Michalski

Jedność Rozmierka: Robert Porada(62’ Tobiasz Porada) – Wojciech Wachtl, Bartosz Berlak, Rafał Rudol(62’ Bartłomiej Wojdak), Rafał Kandziora, Karol Panek, Michał Hałek(62’ Łukasz Hermasz), Artur Ciecior, Joachim Gawlik(78’ Paweł Radziej), Michał Kopa, Paweł Jasiński

Żółte kartki: Krzysztof Wąsowicz, Tomasz Swendrowski oraz Bartosz Berlak, Bartłomiej Wojdak

Sędziowali: Główny – Sławomir Genda; Asystenci – Patryk Błyszcz i Wacław Genda(KS Opole)

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności udali się do Opola na spotkanie z Groszmalem, które było ostatnim akcentem sezonu 2011/2012. Rywal okazał się niezbyt wymagający i rozmiereccy piłkarze już do przerwy prowadzili trzema bramkami. Po zmianie stron znów dała o sobie znać słaba skuteczność pod bramką przeciwnika i piłkarze Jedności zamiast podwyższyć prowadzenie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydła, co przy odrobinie szczęścia graczy Groszmalu mogło doprowadzić do bardzo nerwowej końcówki. Ostatecznie jednak seniorzy Jedności wywożą z Opola trzy punkty.

W pierwszych minutach spotkania niewiele się działo, a gry zawodnikom obydwu zespołów nie ułatwiał padający deszcz. W 7 minucie sygnał do śmielszych ataków dla przyjezdnych dał Artur Ciecior. Po dośrodkowaniu w pole karne z rzutu wolnego Wojciecha Wachtla, piłkę wybili obrońcy, jednak pierwszy doskoczył do niej Artur Ciecior i mocnym uderzeniem z pierwszej piłki zmusił do sporego wysiłku golkipera Groszmalu. Minutę później goście objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym z lewej strony, Michał Hałek zagrał na 17 metr do Joachima Gawlika, a ten uderzeniem na dalszy słupek nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

W 12 minucie groźnie zapowiadającą się akcję stworzyli miejscowi. Dobre dogranie na prawą stronę do wychodzącego na pozycję napastnika, jednak Robert Porada doskonale przeczytał sytuację i wyjściem z bramki zażegnał niebezpieczeństwo. Kolejne minuty to lekka przewaga przyjezdnych, którzy kontrolowali sytuację na boisku, jednak nie stwarzali zbytniego zagrożenia pod bramką rywala. W 20 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Joachim Gawlik, jednak nikt z piłkarzy Jedności nie doszedł do piłki i pewnie interweniował bramkarz Groszmalu.

W 23 minucie po uderzeniu Artura Cieciora z ostrego kąta piłka trafiła w słupek. Trzy minuty później miejscowi zakończyli akcję uderzeniem zza pola karnego, ale piłka przeszła obok słupka. W 29 minucie gospodarze mieli doskonałą sytuację. Po przypadkowej ręce pomocnika Jedności, piłkarze Groszmalu wykonywali rzut wolny z 17 metrów, jednak futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. W 32 minucie Joachim Gawlik uruchomił podaniem Pawła Jasińskiego, jednak dobrym wyjściem na przedpole popisał się golkiper Groszmalu i wyjaśnił sytuację.

W 34 minucie miejscowi mogli zaskoczyć piłkarzy Jedności. Niespodziewane dośrodkowanie z lewej strony, napastnik Groszmalu wychodzi zza linii obrony i głową uderza piłkę, jednak na szczęście dla przyjezdnych futbolówka trafia jedynie w słupek. W 39 minucie akcja gospodarzy lewą stroną, wejście w pole karne i strzał na bliższy słupek, ale Robert Porada nie dał się zaskoczyć.

Ostatnie pięć minut pierwszej części spotkania to zryw przyjezdnych, którzy zdobywają dwie kolejne bramki. W 40 minucie lewą stroną pociągnął Michał Hałek, dośrodkował w pole karne, tam Artur Ciecior zgrał piłkę w kierunku Joachima Gawlika, a ten mocnym strzałem zmusił do kapitulacji golkipera Groszmalu. W 42 minucie kolejna dobra akcja gości. Po wrzucie z autu prawą stroną pociągnął Artur Ciecior, dośrodkował w pole karne, jednak obrońca gospodarzy „sprzątnął” futbolówkę sprzed głowy Pawła Jasińskiego. Minutę później Wojciech Wachtl dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, piłkę głową strącił Artur Ciecior, ale golkiper Groszmalu nie miał problemów z obroną. W 44 minucie Joachim Gawlik zagrał dobrą piłkę do Pawła Jasińskiego, ten wyszedł na czystą sytuację i stając oko w oko z golkiperem gospodarzy nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Po 45 minutach gry wynik 0:3.

Już trzy minuty po zmianie stron doskonałą sytuację wypracowali sobie miejscowi, jednak w polu karnym Jedności dwaj napastnicy Groszmalu przeszkodzili sobie nawzajem i sytuację wyjaśnili rozmiereccy obrońcy. Minutę później Joachim Gawlik wykonywał rzut wolny z lewej strony, z około 20 metrów, jednak posłał piłkę prosto w mur. W 54 minucie Joachim Gawlik uderzył zza pola karnego, lecz tym razem piłka poszybowała ponad bramką. W 56 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na bramkę główkował Bartosz Berlak, jednak drogę piłce do bramki zagrodził obrońca gospodarzy.

W 58 minucie akcję przeprowadzili gospodarze, prawą stroną pociągnął pomocnik Groszmalu, dośrodkował w pole karne, jednak nikt z jego kolegów nie zamknął akcji. Minutę później Michał Hałek przejął na 17 metrze piłkę wybijaną przez bramkarza, pociągnął pod linię końcową i zagrał wzdłuż bramki do Joachim Gawlika, jednak ten zachował się zbyt nonszalancko i lekkim strzałem posłał piłkę wprost w bramkarza Groszmalu. W 60 minucie Rafał Kandziora zagrał daleką piłkę w pole karne, doszedł do niej Paweł Jasiński, jednak ostatecznie przegrał rywalizację z obrońcą gospodarzy.

W 62 minucie miejscowi uderzali z rzutu wolnego, z 18 metrów, jednak piłka poleciała nad poprzeczką. W 64 minucie, po podaniu Artura Cieciora, w doskonałej sytuacji znalazł się, wprowadzony przed chwilą na boisko Łukasz Hermasz, jednak powracający obrońca uniemożliwił mu oddanie precyzyjnego strzału. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z lewej strony Michała Kopy, na bramkę z ostrego kąta uderzał Paweł Jasiński, ale jego strzał został zablokowany na rzut rożny. W 69 minucie po ładnej akcji Jedności i wymianie kilku podań przed polem karny, na bramkę z 17 metrów uderzał Michał Kopa, ale golkiper Groszmalu popisał się dobrą interwencją i przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 72 minucie kolejna okazja Jedności. Na bramkę z pola karnego uderzał Paweł Jasiński, jednak i tym razem bramkarz gospodarzy z problemami i na raty, ale uratował swój zespół. Kilka doskonałych okazji niewykorzystanych przez piłkarzy Jedności, pozwoliło miejscowym uwierzyć we własne możliwości i zaczęli oni groźnie atakować. W 76 minucie akcja miejscowych zakończona uderzeniem z pola karnego, jednak Tobiasz Porada był na posterunku. Minutę później Joachim Gawlik uderzał zza pola karnego, z prawej strony, ale ponad bramką.

W 78 minucie, po błędzie obrońcy Jedności, w doskonałej sytuacji znalazł się napastnik Groszmalu, jednak powrót i interwencja Wojciecha Wachtla pozwoliły spokojnie interweniować Tobiaszowi Poradzie. W 80 minucie zza pola karnego uderzył Michał Kopa, lecz golkiper miejscowych nie dał się zaskoczyć. Wraz z końcem spotkania akcje gospodarzy stawały się coraz groźniejsze. W 82 minucie akcja Groszmalu prawą stroną, wrzutka w pole karne, tam piłkę dobrze piąstkuje rozmierecki bramkarz i po lekkim zamieszaniu w polu karnym sytuację ostatecznie wyjaśniają obrońcy Jedności. Chwilę później nieudana pułapka ofsajdowa defensorów Jedności i miejscowi trójką wychodzą z doskonałą akcją. Pomocnik Groszmalu pociągnął lewą stroną, jednak jego dogranie w pole karne do partnerów nie było zbyt precyzyjne i golkiper Jedności uniemożliwił miejscowemu napastnikowi oddanie celnego strzału.

W 84 minucie Łukasz Hermasz uderzał zza pola karnego, ale bramkarz Groszmalu był na posterunku. Chwilę później gospodarze dopięli swego i zdobyli bramkę. Akcja prawą stroną, zagranie w pole karne i napastnik Groszmalu z bliskiej odległości kieruje piłkę do bramki. Gospodarze postanowili pójść za ciosem. Chwilę później ich akcja zakończona uderzeniem zza pola karnego, ale dobrze broni Tobiasz Porada. W 86 minucie napastnik Groszmalu znalazł się w doskonałej sytuacji, posłał piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem Jedności, jednak futbolówkę sprzed linii bramkowej zdołał wybić powracający Bartosz Berlak.

Końcówka bardzo nerwowa w wykonaniu przyjezdnych, a sędzia dolicza jeszcze trzy minuty. Jednak w 91 minucie sytuację ostatecznie uspokoił Łukasz Hermasz. Zagranie na prawą stroną do Pawła Jasińskiego, ten pociągnął pod linię końcową i zagrał pod bramkę, a Łukasz Hermasz nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Groszmalu. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry zza pola karnego uderzył Artur Ciecior, golkiper Groszmalu zlekceważył ten strzał, piłka wypadła mu z rąk i ostatecznie uderzyła w słupek. Chwilę później arbiter zakończył spotkanie.

Seniorzy Jedności w ostatnim spotkaniu sezonu zdobywają komplet punktów, co pozwoliło im na zajęcie piątego miejsca na finiszu rozgrywek. Teraz pora na odpoczynek i spokojne oglądanie Euro 2012. Warto popatrzeć jak grają najlepsi, bo przecież od kogo się uczyć jak nie od nich.