herb Jedność Rozmierka
Jedność Rozmierka   Błękitni Jaryszów

2013-09-15, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W minioną niedzielę na rozmiereckim stadionie odbyły się derby powiatu, bowiem na Szkolną zawitała drużyna Błękitnych Jaryszów. Od początku spotkania to miejscowi narzucili rywalom swój styl gry i raz po raz zagrażali bramce Błękitnych. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach w decydującym momencie zawodziła skuteczność. Niemoc strzelecka gospodarzy została przełamana w 25 minucie. Krzysztof Domerecki wypuścił w uliczkę Tomasza Skrzypczyka, jego uderzenie zdołał odbić golkiper Jaryszowa, ale do piłki najszybciej doskoczył Sebastian Wojdak i wpakował ją do bramki. Przyjezdni w tej części gry niezbyt często gościli pod rozmierecką bramką i nie zmusili do większego wysiłku Krzysztofa Kuźniaka. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem miejscowych. Przez pierwsze minuty po zmianie stron obraz gry się nie zmienił i w dalszym ciągu stroną przeważającą byli mało skuteczni gospodarze. Jednak z upływem czasu do głosu coraz bardziej zaczęli dochodzić piłkarze Błękitnych. Ich groźne akcje zaczęły wprowadzać zamęt w szykach defensywnych Jedności, aż wreszcie w 67 minucie przyniosły spodziewany efekt w postaci bramki wyrównującej. Po stracie bramki ponownie inicjatywę przejęli miejscowi, jednak było to przysłowiowe bicie głową w szczelny mur piłkarzy Jaryszowa. Upływała właśnie druga minuta z trzech doliczonych przez arbitra do podstawowego czasu gry. Tuż przed polem karnym faulowany był wychodzący na dobrą pozycję Piotr Polok i zawodnik gości zobaczył za ten faul żółtą kartkę(drugą w tym meczu). Opuszczenie boiska przez zawodnika Błękitnych i ustawianie w przepisowej odległości muru trochę trwało i rozpoczęła się czwarta minuta doliczonego czasu gry. Do wykonaniu rzutu wolnego podszedł grający trener Jedności, Grzegorz Sapa i pięknym, technicznym uderzeniem w okienko zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Sędzia zakończył spotkanie, a szczęśliwy strzelec utonął w objęciach kolegów z drużyny.

Protokół meczowy:

1:0 Sebastian Wojdak 25’
                                               1:1 Jan Zielewski 67’
                                               2:1 Grzegorz Sapa 90’+4

Jedność Rozmierka: Krzysztof Kuźniak – Bartłomiej Wojdak(72’ Bartosz Berlak), Dawid Skowronek, Wojciech Wachtl, Rafał Kandziora, Joachim Gawlik, Tomasz Skrzypczyk, Grzegorz Sapa, Sebastian Wojdak, Krzysztof Domerecki, Paweł Jasiński(69’ Piotr Polok)

Pozostali w rezerwie: Tomasz Michałków, Gabriel Suchan, Rafał Rudol, Piotr Wawrzyniak, Gabriel Kwoczała

Błękitni Jaryszów: Sylwester Biernat – Tomasz Krysiak, Jerzy Cyris, Rafał Michna, Łukasz Cedzich(55’ Dariusz Heide), Marek Szopa(46’ Dawid Bryłka), Kamil Juranek, Michał Ibrom, Roman Wolany(74’ Wiesław Łapczuk), Jan Zielewski(80’ Dariusz Treffoń), Mariusz Rudner

Żółte kartki: Bartłomiej Wojdak, Sebastian Wojdak, Piotr Polok, Grzegorz Sapa oraz Kamil Juranek

Czerwona kartka: Kamil Juranek 90’+2(za drugą żółtą)

Sędziowali: Główny – Wojciech Białowąs; Asystenci – Jessica Ludwiczak i Piotr Nolepa(KS Opole)

herb Jedność Rozmierka Informacje o kadrze Jedność Rozmierka

1. Krzysztof Kuźniak