(0:2)
Victoria Żyrowa   Jedność Rozmierka

2013-10-20, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

W minioną niedzielę seniorzy Jedności wybrali się do Żyrowej na spotkanie XI kolejki klasy A. Spotkanie to niezupełnie wyszło rozmiereckim piłkarzom, jednak mimo słabszej dyspozycji zdołali wrócić do Rozmierki z kompletem punktów. Niedzielne spotkanie od zdecydowanych ataków rozpoczęli miejscowi, którzy już w pierwszej minucie stanęli przed szansą objęcia prowadzenia, ale napastnik Victorii w doskonałej sytuacji trafił w poprzeczkę. Kolejne minuty to w dalszym ciągu dużo lepsza gra gospodarzy, którzy co jakiś czas stwarzali sobie doskonałe sytuacje. Na szczęście dla Jedności napastnicy Victorii nie mieli tego dnia dobrze wyregulowanych celowników, a w kilku sytuacjach doskonale bronił Mateusz Wojs. Kiedy bramka dla miejscowych wisiała w powietrzu, goście zdołali po raz pierwszy użądlić i pierwszy strzał w światło bramki, a była już 32 minuta spotkania, znalazł drogę do celu. Szczęśliwym jego autorem był Michał Hałek. Siedem minut później ponownie Michał Hałek popisał się perfekcyjnym uderzeniem zza pola karnego w okienko bramki gospodarzy i golkiperowi Victorii nie pozostało nic innego jak wyciągnąć futbolówkę z siatki. Druga połowa rozpoczęła się pomyślnie dla przyjezdnych, którzy już pięć minut po wznowieniu gry zdobyli trzecią bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował, z prawej strony, Grzegorza Sapa, a piłkę do bramki skierował głową Łukasz Hermasz. Miejscowi próbowali odrabiać straty, jednak gra piłkarzy Jedności w tej odsłonie wyglądał dużo lepiej i miejscowi nie mieli już takiej swobody w stwarzaniu klarownych sytuacji. Przy kilku uderzeniach z dystansu ponownie na wysokości zadania stanął golkiper Jedności. Również rozmiereccy piłkarze stworzyli sobie kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, jednak po raz kolejny zawiodła skuteczność. Cieszą trzy punkty i fakt, że drużyna potrafiła je wywalczyć mimo słabszego dnia.

Protokół meczowy:

0:1 Michał Hałek 32’
                                                          0:2 Michał Hałek 39’
                                                          0:3 Łukasz Hermasz 50’

Victoria Żyrowa: Michał Wierzba – Tomasz Kopiec, Artur Zermann(66’ Wojciech Pęcak), Szymon Kowolik, Robert Morawiec(46’ Dawid Kowolik), Marek Lebok, Jeremiasz Tyszewski, Paweł Kujawski, Grzegorz Kujawski, Łukasz Pierskała(84’ Robert Matuszek), Paweł Kulczyński(67’ Łukasz Cepko)

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Rafał Rudol, Dawid Skowronek, Wojciech Wachtl, Bartłomiej Wojdak(46’ Bartosz Berlak), Krzysztof Domerecki, Michał Hałek(80’ Piotr Wawrzyniak), Grzegorz Sapa(82’ Gabriel Kwoczała), Sebastian Wojdak(72’ Joachim Gawlik), Paweł Jasiński, Łukasz Hermasz

Żółte kartki: Tomasz Kopiec, Paweł Kulczyński, Artur Zermann, Dawid Kowolik, Robert Matuszek oraz Łukasz Hermasz, Joachim Gawlik

Sędziowali: Główny – Adam Piegza; Asystenci – Adam Jochem i Łukasz Kulesa(KS Kędzierzyn-Koźle)