herb Jedność Rozmierka
Jedność Rozmierka   Unia Krapkowice

2013-10-20, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

W minioną niedzielę na rozmierecki stadion zawitała drużyna Unii Krapkowice, aby z juniorami Jedności rozegrać spotkanie w ramach IX kolejki pierwszej ligi. Spotkanie to pewnie wygrali gospodarze, a cztery strzelone bramki były najniższym wymiarem kary jaki tego dnia spotkał przyjezdnych. Mecz rozpoczął się doskonale dla miejscowych. W 5 minucie wykonywali oni rzut wolny pośredni zza pola karnego, przy piłce stanęli Marian Ploch i Dominik Goczoł, a futbolówka po strzale tego drugiego otarła się jeszcze od obrońcy, zmyliła bramkarza i wylądowała w siatce. Już minutę później gospodarze prowadzili 2:0, a świetnym uderzeniem zza szesnastu metrów popisał się ponownie Dominik Goczoł. Kolejne minuty to w dalszym ciągu spora przewaga miejscowych, jednak pod bramką rywala brakowało skuteczności i odrobiny szczęścia. Niemoc strzelecka juniorów Jedności została przerwana w 44 minucie, kiedy to Marian Ploch zagrał doskonałą piłkę do wychodzącego zza obrońców Damiana Krokera, a ten nie pozostawił żadnych złudzeń golkiperowi Unii. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania miejscowi zadali czwarty cios, a tym razem na listę strzelców wpisał się Marian Ploch, który z bliskiej odległości wykorzystał zagranie z prawej strony Jacka Mnicha. W tej części meczu goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i praktycznie nie zdołali zmusić do wysiłku bramkarza Jedności. Po zmianie stron piłkarze Jedności kontrolowali boiskowe wydarzenia i starali się podwyższyć prowadzenie. Najbliżej tego był w 59 minucie Kamil Piontek, po którego uderzeniu z rzutu wolnego, z ponad 40 metrów, futbolówka trafiła w poprzeczkę. Dalsza część spotkania to już w miarę wyrównana gra, głównie w środku pola, ale i w tym czasie groźniejsze sytuacje stwarzali sobie gospodarze. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem z pierwszej połowy i piłkarze Jedności mogli się cieszyć z zasłużonych i bardzo potrzebnych trzech punktów.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Pierwsza bramka dla Jedności w tym meczu:

1:0 Dominik Goczoł 5’
                                                   2:0 Dominik Goczoł 6’
                                                   3:0 Damian Kroker 44’
                                                   4:0 Marian Ploch 45’+1

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Tomasz Markieton – Jarosław Jendryka, Martin Kalisz, Mateusz Gatner, Dariusz Lubojański(62’ Marcel Ploch), Marian Ploch, Roman Nieświec(69’ Dariusz Kampa), Dominik Goczoł, Dawid Markieton(46’ Kamil Piontek), Jacek Mnich(62’ Piotr Ochmann), Damian Kroker(77’ Michał Griner)

herb Jedność Rozmierka Informacje o kadrze Jedność Rozmierka

1. Tomasz Markieton
2. Jarosław Jendryka
3. Martin Kalisz
4. Mateusz Gatner